Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Jarek napisał:

To już widać jaki Ty towar wozisz. Taki dziad kalwaryjski co każdy syf kupi i gdzieś tam wcisnie. Każdy wie że przy tej cenie co jest ziemniak na giełdach to za te 10.5 to na pół pognite albo takie że zaraz to popłynie. Różne jakość za różną cenę tak jest. Tak samo jak auto ten sam rocznik i model za różną kasę ale co złom zjerzdzony to taniej. Więc nie masz czym się chwalić że po 10.5 kupiłeś gowna. 

Taki też potrzebny. Kto syf kupi jak zagranicą potrzebują towar prima sort. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Scania esi

Na Sieradzu mówią, że późne idą na rekord i wszyscy zaczynają kopać. Towar lux pierwsza klasa z jasnych i lekkich ziem. A wy mówicie sobie co chcecie i tak nie uda się wam nagiąć rzeczywistości. Pato, pseudo, robotniko rolnikom co produkują hektar podziękujemy. Liczą się tylko ci co sądzą 20+ ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Na Sieradzu mówią, że późne idą na rekord i wszyscy zaczynają kopać. Towar lux pierwsza klasa z jasnych i lekkich ziem. A wy mówicie sobie co chcecie i tak nie uda się wam nagiąć rzeczywistości. Pato, pseudo, robotniko rolnikom co produkują hektar podziękujemy. Liczą się tylko ci co sądzą 20+ ha.

Haha frajer jesteś. Ten co sądzi 20+  To się szanuje A nie takim ... jak Ty sprzedaje. Dobry towar się ceni. Jasna ziemia haha śmieszą mnie te ogłoszenia też sprzedaje z jasnej ziemi. Późne odmiany zaczynają kopac I idą na rekord ? Bajki bajki późne odmiany to jeszcze zielone A nie 24 sierpnia już do kopania. Weź się nie kompromituj człowieku. Wczoraj rozmawiałem że znajomym z Sieradza i mówił jakie to rekordy u nich są, A mimo tego podniesli cenę i on jest 30+ Więc nie wiem od kogo Ty kupujesz. 

Edytowane przez IGRiT
usunięto inwektywę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 30 ha plus
2 godziny temu, Gość Scania esi napisał:

Na Sieradzu mówią, że późne idą na rekord i wszyscy zaczynają kopać. Towar lux pierwsza klasa z jasnych i lekkich ziem. A wy mówicie sobie co chcecie i tak nie uda się wam nagiąć rzeczywistości. Pato, pseudo, robotniko rolnikom co produkują hektar podziękujemy. Liczą się tylko ci co sądzą 20+ ha.

luks towar, który zaczyna się odmładzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Scania esi napisał:

Na Sieradzu mówią, że późne idą na rekord i wszyscy zaczynają kopać. Towar lux pierwsza klasa z jasnych i lekkich ziem. A wy mówicie sobie co chcecie i tak nie uda się wam nagiąć rzeczywistości. Pato, pseudo, robotniko rolnikom co produkują hektar podziękujemy. Liczą się tylko ci co sądzą 20+ ha.

A kto a Sieradzu uprawia późne ziemniaki????? Może jakiś jeden procent upraw to późne ziemniaki. Tymaczasem Niemcy już po 0,27 do 0,28e. Tzn że z transportem do Polskie wychodzi jakieś 1,5 do 1,6. Zielonego pojęcia nie mam jak w przyszłym roku rusza z produkcją ci którzy dzisiaj handlują swoje mega plony po tych aktualnych polskich cenach. Pomijając dzisiejsze koszty produkcji który wystrzeliły w górę to przecież jest susza i w wielu regionach Polski plony będą na poziomie maks 25t/ha. Myślę że 1,5zl/kg dla producenta to jest dzisiaj przeciętna uczciwa cena za ziemniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość rolnik napisał:

1,5 zł za luz to masz rację na dziś byłaby godna cena, by dalej inwestować i rozwijać produkcję ziemniaka. na ten moment 20000 to nakłady na hektar.

Oczywiście. Dzisiaj tylko wymiana taśm w kombajnie na areale 100ha to koszt mniej więcej 100tys zl raz na średnio 3 lata. Nie wspomnę o reszcie sprzętu, amarotyzacji budynków, cenach energii itd itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i mówicie o cenie 1.50 to co za Baran daje do biedry która non stop ogłasza promocję po 0.99 kto zaniża ceny jak nie oni . Który  sklepikaż  kupi na giełdzie i będzie z nimi konkurował. Ktoś  sra w nasze gniazdo. Pozdrawiam  myślących

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

Oj chłopki chłopki, naiwne chłopki, pyskaci i mądrzy jesteście jedynie na forum. A jak przyjeżdżam na podwórko to czapki z głów wzrok na dół i jedno pytanie: ile dziś płacisz. Tak wygląda wasza szara rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Gość Scania esi napisał:

Oj chłopki chłopki, naiwne chłopki, pyskaci i mądrzy jesteście jedynie na forum. A jak przyjeżdżam na podwórko to czapki z głów wzrok na dół i jedno pytanie: ile dziś płacisz. Tak wygląda wasza szara rzeczywistość.

Zapraszam brudasie do siebie skoro tak mówisz jak jest. Zobaczymy kto wzrok w dół spuścić. Daj numer swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
41 minut temu, Gość Scania esi napisał:

Oj chłopki chłopki, naiwne chłopki, pyskaci i mądrzy jesteście jedynie na forum. A jak przyjeżdżam na podwórko to czapki z głów wzrok na dół i jedno pytanie: ile dziś płacisz. Tak wygląda wasza szara rzeczywistość.

Dokładnie w punkt mam te same doznania a to rynek dyktuje cenę nie handlarz ,ale cóż piana z pyska leci tym co mają po pół ara kartofla i to jeszcze nadającego się tylko na pasze.Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość do scani esi

scania esi większość handlarzy których znam inteligencją nie grzeszy, podstawówka ledwie skończona, łapy do ziemii od przewalania worów, czasami niewiedzą ile jest 2*5, tylko tyle w życiu potrafią, przewalać wory, też mi ich żal, poza tym powoli nadchodzi też i ich i twój kres, bo handel przejmują pakowalnie, zawozisz patelnią luzem i dowidzenia. Pozdrawiam cię bohaterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Podlasin
1 godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Oj chłopki chłopki, naiwne chłopki, pyskaci i mądrzy jesteście jedynie na forum. A jak przyjeżdżam na podwórko to czapki z głów wzrok na dół i jedno pytanie: ile dziś płacisz. Tak wygląda wasza szara rzeczywistość.

Brawo Scania esi w samo sedno ale ja mam nadzieję że już nie długo ekonomia to jednak potęga ,też taki byłem do niedawna teraz z takimi jak ty jestem pogniewamy i na dobre mi to wychodzi.ODWAGI PANOWIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz handlarze będą lizać kule bo już export się rozkręca cwaniaki jedne na podwórku nie wpuszczać na gospodarkę za to jak nas traktowali w inne lata. To my będziemy rozdawać karty w tym roku ziemniaka nie będzie dużo słabe plony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cymbał zachęca was do kłótni a wy dajecie się podejść jak małe dzieci. Może i kupuje może i nie. Temat forum jest inny a nie kto jeździ Skania  esi? takim ludziom trzeba współczuć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Szwabom ziemniaki już uschnęły a usychały w październiku !!

Nie tylko szfabom uschnely, zabojadom również. W Brytania Romunia Litwa Mołdawia część Ukrainy Węgry susza to o czym mówimy. Export już się rozkreca. Myslicie czemu KE zlagodzila nam wymogi odnośnie fita na UE ? Bo niby tacy dobrzy, Gucio prawda żryc nie będą mieli co !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złagodziła warunki fita? Ty się dobrze czujesz, przecież śrubę mocniej nam przykręcili. Poza tym oni mają w d*pie nasze ziemniaki, będą ciągli z drugiego końca świata ale od nas nie wezmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość rura napisał:

Złagodziła warunki fita? Ty się dobrze czujesz, przecież śrubę mocniej nam przykręcili. Poza tym oni mają w d*pie nasze ziemniaki, będą ciągli z drugiego końca świata ale od nas nie wezmą.

No dobrze się czuje. Jak robiłeś fito to wiesz jakie warunki były na UE A jakie poza UE teraz będzie tak jak poza UE. Jedynie dołożyli paszporty na każdy worek to to już przesada. Ale poza paszportami to jest lepiej jeśli byśmy chcieli zrobić fito na UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...