Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rolnik z centrum

Zachodnią i południową Europę zabiła susza a u nas kolejna plaga stonki . Jak kwitły stonka gnębiła i każdy pryskał , a teraz nikt nie pryska bo to zaraz wrzesień .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Henryk napisał:

No dobrze się czuje. Jak robiłeś fito to wiesz jakie warunki były na UE A jakie poza UE teraz będzie tak jak poza UE. Jedynie dołożyli paszporty na każdy worek to to już przesada. Ale poza paszportami to jest lepiej jeśli byśmy chcieli zrobić fito na UE.

Zdjęli jedynie obowiązek badania wszystkich ziemniaków w gospodarstwie ale nadal każdy wysyłany samochód musi być badany więc i tak przez jedną podejrzaną bulwę możesz mieć wszystko do utylizacji, a poza tym tak jak mówisz dołożyli obowiązkowe paszporty do każdego worka, juh z takimi ułatwieniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HandelZagranica
8 godzin temu, Gość rura napisał:

Zdjęli jedynie obowiązek badania wszystkich ziemniaków w gospodarstwie ale nadal każdy wysyłany samochód musi być badany więc i tak przez jedną podejrzaną bulwę możesz mieć wszystko do utylizacji, a poza tym tak jak mówisz dołożyli obowiązkowe paszporty do każdego worka, juh 

Wystarczy pomyśleć żeby to ominac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co chesz ominąć, nie zrobisz badań to nie dostaniesz paszportów, chcesz sobie je na drukarce w domu wydrukować. Kombinujcie dalej, jak sie wyda to całkiem zakażą eksportu. Jprdl co za naród tylko oszukiwać potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka utylizacja ?? Czy ktoś z Was chociaż raz robił fito ? Boicie tego się jak diabeł święconej wody. Exporty robię od 15 lat nigdy nic nie wyszło. Nie będę dorabiał pośredników ktorzy krzyczą 0.05 PLN do kg a faktycznie wychodzi ok 300 PLN = 0,013 do kg.  Mówię o calym aucie 22 -23 t zależy jak kto pakuje. Trzymajta się ;) i cenę też;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

Po co sadzicie ziemniaki jak nie macie zbytu a później lament bo handlarz dał mi tyle czy owyle a gość Scania chyba znam.A jak myślicie że handlować to taki lekki chleb to kupcie se ciężarówki kto wam broni i jeździć po nocach jak cygany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

Nie wiem o czym te chłopki piszą na tym forum, zjazdowa 15 zł to fikcja. Przecież handel hurtowy idzie na poziomie 12 zł. Starej babce worek można wcisnąć za 14-15 zł. Byłem na ryneczku gościu kołował 1,10 a za worek chciał 16 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ziemniakpl
Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

Nie wiem o czym te chłopki piszą na tym forum, zjazdowa 15 zł to fikcja. Przecież handel hurtowy idzie na poziomie 12 zł. Starej babce worek można wcisnąć za 14-15 zł. Byłem na ryneczku gościu kołował 1,10 a za worek chciał 16 zł.

To wychodzi że kilowanie dawał taniej niż hurt tzn worek( kilując  nigdy z worka nie sprzeda 15 kg.to nie apteka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
2 godziny temu, Gość Scania esi napisał:

Nie wiem o czym te chłopki piszą na tym forum, zjazdowa 15 zł to fikcja. Przecież handel hurtowy idzie na poziomie 12 zł. Starej babce worek można wcisnąć za 14-15 zł. Byłem na ryneczku gościu kołował 1,10 a za worek chciał 16 zł.

Miałeś swój numer mi napisać czekam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 panowie możecie się kłócić  ale spójrzcie na giełde  igrit  i popatrzcie ile jest kupie nigdy tego tyle nie było chyba to daje do myślenia  wyprzedajcie się po 9 zł worek i będzie z wami spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malopolanin

U nas w malopolsce sprzedaja ziemniaka w przedziale 12-14 zl woreczek 15kg i zamiast wstrzymac sprzedaz bo moim zdaniem ziemniaka niema i mozna zarobic a jak ktos ma plon wziac kasore to ludzie dostaja malpiego rozumu co za cena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ArcelorMittal
1 godzinę temu, Gość malopolanin napisał:

U nas w malopolsce sprzedaja ziemniaka w przedziale 12-14 zl woreczek 15kg i zamiast wstrzymac sprzedaz bo moim zdaniem ziemniaka niema i mozna zarobic a jak ktos ma plon wziac kasore to ludzie dostaja malpiego rozumu co za cena .

A w marketach 99 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość giełda napisał:

Sieradzaki na Wroclawiu dziś 13 dawali

Gnac to z gieldy. Jak to jest ich ziom jezdzi po PL kampanie prowadzi wyborczą A tak naprawdę zamiast tłumaczyć tym cepom żeby za darmo nie oddawali. Chyba że on taki sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku dałem ziemniaków ostatnia szansę ! Jest susza 500 lecia w Europie ziemniak luz 0.70 gr jak zdrożeje zima do 0.85 gr to pewnie góra ,plonu nie ma cena jeszcze gorsza ,dodatkowo taki rok jak ten te wielkie koszty nie wspomnę o ludziach ile sobie żądają ,uprawa ziemniaków to może udać się w Indiach bo jest tak zacofana cenowo a nie u nas,dodatek firmy pakujące luz gdzie jeszcze ci nie chcą całego odpadu oddać .2022 rok ziemniak nie ma kompletnie przyszłości i racji bytu jedyny naprawdę jedyny walor jego to płodozmian może bo innych plusów to on nie posiada.Zoemnoaku żegnaj bo jak w suszę jesteś za darmo to jak będzie normalny rok to witaj 0.20 groszy a wtedy sajonara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi
20 godzin temu, Gość Henryk napisał:

Miałeś swój numer mi napisać czekam 

A co Heniu nie masz komu towaru sprzedać? Ja mam swoich dostawców i nawet ogłoszenia nie muszę mieć że kupię. Także Heniu cfaniaka to ty możesz w internecie na forum grać a w prawdziwym życiu masz hektar pyrki c330 i kopaczkę elewatorową. Rozumiem twoja ciężką pracę i dlatego twój worek kosztuje 30 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Bob napisał:

W tym roku dałem ziemniaków ostatnia szansę ! Jest susza 500 lecia w Europie ziemniak luz 0.70 gr jak zdrożeje zima do 0.85 gr to pewnie góra ,plonu nie ma cena jeszcze gorsza ,dodatkowo taki rok jak ten te wielkie koszty nie wspomnę o ludziach ile sobie żądają ,uprawa ziemniaków to może udać się w Indiach bo jest tak zacofana cenowo a nie u nas,dodatek firmy pakujące luz gdzie jeszcze ci nie chcą całego odpadu oddać .2022 rok ziemniak nie ma kompletnie przyszłości i racji bytu jedyny naprawdę jedyny walor jego to płodozmian może bo innych plusów to on nie posiada.Zoemnoaku żegnaj bo jak w suszę jesteś za darmo to jak będzie normalny rok to witaj 0.20 groszy a wtedy sajonara

Pff  za tyle to niech pakowalnie sobie produkuja. We Francji mało w niemczech mało i inne kraje A tu takie ochlapy ktoś proponuje. Rumunia już po 0.90gr placi u nas A będą z PL brać bo Francja nie ma. Na Sieradzu pada i towar się psuje, wszystko co poniżej 13 zl worek to syf który scania ESI wozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Wygląda na to że ktoś z TVP czytał wpis gościa Boba bo w południowym programie propagandowym też o 500 letniej suszy w Europie mówili . Pokazywali spalone przez słońce zbocza Alp gdzie ZAWSZE była bujna trawa a teraz popiół . TVP też przewiduje że ziemniaki w tym sezonie będą poszukiwane w bardzo wielu krajach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Wygląda na to że ktoś z TVP czytał wpis gościa Boba bo w południowym programie propagandowym też o 500 letniej suszy w Europie mówili . Pokazywali spalone przez słońce zbocza Alp gdzie ZAWSZE była bujna trawa a teraz popiół . TVP też przewiduje że ziemniaki w tym sezonie będą poszukiwane w bardzo wielu krajach !!!

Realia ujrzały światło dzienne, ziemniaka nie ma i cena musi być. Już nie dosadzicie. A jak się handlarzom nie podoba to zawsze mogą sami zacząć uprawiac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • A_2 changed the title to Ziemniaki 2024

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...