Skocz do zawartości

ceny ziemniaka - notowania


Gość poinformowany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin

Ludzie zastanówcie się, pomyślcie logicznie. Kupujący sami dzwonią mówiąc, że na Sieradzu moga kupić po 0,35-0,38 żółtego, to skoro może kupić to dlaczego dzwoni i jest skłonny zapłacić więcej? Odpowiem, bo już w tej cenie nie może kupić i szuka jedynie naiwniaków wciskając starą śpiewkę i chcąc najzwyczajniej w świecie jak najwięcej zarobić. Obecnie realna cena to 0,50zł/kg za żółtego a za czerwonego kilka groszy więcej. Towar musi być oczywiście ładnie przebrany i odsortowany Pozdrawiam myślących i nie dających się naciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek

 

Ludzie zastanówcie się, pomyślcie logicznie. Kupujący sami dzwonią mówiąc, że na Sieradzu moga kupić po 0,35-0,38 żółtego, to skoro może kupić to dlaczego dzwoni i jest skłonny zapłacić więcej? Odpowiem, bo już w tej cenie nie może kupić i szuka jedynie naiwniaków wciskając starą śpiewkę i chcąc najzwyczajniej w świecie jak najwięcej zarobić. Obecnie realna cena to 0,50zł/kg za żółtego a za czerwonego kilka groszy więcej. Towar musi być oczywiście ładnie przebrany i odsortowany Pozdrawiam myślących i nie dających się naciągnąć.

co roku to samo po 1 stycznia otwierają komory wielkie gospodarstwa molochy chcą sprzedawać i cena  spadnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Kolego jakie 50 groszy skąd Ty sie urwałeś kupuje po 3 zł za 15 kg wiem że grubszy jest do 4 zł za 15kg ale to max przestań siać propagande

Nie rozumiem dlaczego tak się złościsz, skoro możesz po tyle kupić to kupuj i nie marnuj swojego czasu pisząc na tym formum, chyba że tak naprawdę nie możesz kupić i celowo chcesz obniżać cenę żeby wykorzystywać producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bayer propulse Bayer Propulse
Bayer propulse Bayer propulse

I to jest właśnie Polsza, sprzedają po 4,5 jak można już po 6 podać, we Francji wszyscy się zmówili i niżej jak 30 centów za luz nie puszczają.

Dokładnie, lubią robić za darmo. Producenci powinni ustalić cenę minimalną i tego się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 5 zł nikt by ode mnie tego nie kupił w zeszłym tygodniu. Aczkolwiek faktem są podwyżki- 2 tygodnie temu nie chcieli dawać nawet 4,2 zł za worek :) czy zrobiłem dobrze, czy źle sprzedając te ziemniaki zweryfikuje czas i rynek, więc Panowie, nie krytykujcie pochopnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin

Panowie cena która jest godziwa to mniej więcej 0,5zł/kg więc za naszą ciężką pracę powinniśmy dostać przynajmniej tyle. Ale żeby to uzyskać trzeba się razem trzymać i zbuntować jak nie będą mieli co kupić to dadzą więcej. Przecież ryż jest kilkakrotnie droższy niż ziemniak a na samym ryżu dlugo nie pociągną bo im sie znudzi :D pozdrawiam serdecznie i szanujcie swoją ciężką prace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dominik

Bez większego znaczenia jest cena ziemniaka w stosunku do sprzedaży i czy sprzedamy go po 0,40zł czy po 0,70zł za kilogram to i tak rynek pochłonie taką samą ilość więc po co sztucznie zaniżać cenę, lepiej sprzedać po wyższej cenie niż po niższej. To chyba nie jest żadna filozofia. Na dzień dzisiejszy przy rozsądnej sprzedaży można osiągnąć 0,50zł/kg, w całej Europie brakuje ziemniaków i dlatego jest tendencja wzrostowa. Ale i tak pewnie znajdą się nieuczciwy co chcą kupić za pół darmo i Ci którzy psują cenę i na sztukę chcą sprzedać. Drodzy producenci, nie dajmy się, szanujmy się i nie dajmy się wykorzystywać. Ustalmy cenę minimalną i tego się trzymajmy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pyroman

Ja uważam że kto sprzeda do świąt to dobrze zrobi. BO styczeń luty da obniżkę i nie będzie komu sprzedać. I ewentualnie w końcówce kwietnia i w maju gaziarze zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ROLNIK Z SIERDZA

pewnie najlepiej 15/15 tylko kto da? :blink: cena realna na dziś to 23 gr ;)

1 grudnia pisałeś, że 50 gr, a dziś 23 gr!!!? Nie siej propagandy... i nie panikuj handlarzu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję ziemniaki po 3zł.15kg. Każde ilości!!! Powiem Wam, że nie mam kłopotu z kupnem. Za ładny towar max 3,50zł za worek daję u rolnika na placu. Powiem Wam, że w świętokrzyskim ( Pińczów, Skalbmierz) ziemniak żółty na targu to cena od 3 do 4zł za worek 15kg, a czerwone od 4 do 5zł za worek 15. I czy ja wiem czy jest taki ruch za ziemniakiem, skoro by tak było, to nie byłoby tyle aut odjeżdzających z towarem. 

P.S. Jak ktoś jest ze świętokrzyskiego lub małopolskiego i ma ziemniaka na sprzedaż w normalnych pieniądzach, to proszę pisać na bronek-96@tlen.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Phoenix

Kupuję ziemniaki po 3zł.15kg. Każde ilości!!! Powiem Wam, że nie mam kłopotu z kupnem. Za ładny towar max 3,50zł za worek daję u rolnika na placu. Powiem Wam, że w świętokrzyskim ( Pińczów, Skalbmierz) ziemniak żółty na targu to cena od 3 do 4zł za worek 15kg, a czerwone od 4 do 5zł za worek 15. I czy ja wiem czy jest taki ruch za ziemniakiem, skoro by tak było, to nie byłoby tyle aut odjeżdzających z towarem. 

P.S. Jak ktoś jest ze świętokrzyskiego lub małopolskiego i ma ziemniaka na sprzedaż w normalnych pieniądzach, to proszę pisać na bronek-96@tlen.pl

Bronku kto dzisiaj na targu stoi? W taką pogodę na targu napewno nie kupisz i nie w tej cenie, ale to Twoja sprawa komu jaki kit wciskasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Może i kupi po 3 zł ale musi zbierać z całej wsi albo i dwóch, taki załadunek trwa wtedy cały dzień bo ludziska zwożą po tonie czy ile tam mają i na samochodzie jest ze 20 odmian. Z drugiej strony po co daje namiar skoro ma sprzedających do oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...