Skocz do zawartości

Cena wiśni 2023


Gość keleris

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Gość rumun napisał:

Skoro wg ciebie inflacja nie ma wpływu na cenę to nie będę rozwijać wątku

Nie nie nie Proszę Pana ja wiem co to jest inflacja i wiem co ona powoduje.

Tylko nie bardzo wiem jak to do wiśni dopasować. 

Bo wszyscy zdajemy sobie sprawę że tutaj to wielkość produkcji w danym roku ma kolosalne znaczenie dużo większe jak inflacja.

Dlatego prosił bym o wyjaśnienie co w tym przypadku " podciągną" Pan pod inflację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość ekonom
35 minut temu, Michał S napisał:

Nie nie nie Proszę Pana ja wiem co to jest inflacja i wiem co ona powoduje.

Tylko nie bardzo wiem jak to do wiśni dopasować. 

Bo wszyscy zdajemy sobie sprawę że tutaj to wielkość produkcji w danym roku ma kolosalne znaczenie dużo większe jak inflacja.

Dlatego prosił bym o wyjaśnienie co w tym przypadku " podciągną" Pan pod inflacja.

wytlumaczie mi prosze to jak to sie ma koszt wyprodukownia wisni do nawozow+300% chemia paliwo i najwazniejsze koszt robocizny to nikt nie przyjdzie taniej zerwac jak za 1,2pln od kilograma.. to po wstepnych symulacjach zeby mi sie to zbilansowało w tym roku przy niskim urodzaju to zaczynam od 3,5pln a od tej kwoty co jest z górka to zaczynam dopiero zarabiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość ekonom napisał:

wytlumaczie mi prosze to jak to sie ma koszt wyprodukownia wisni do nawozow+300% chemia paliwo i najwazniejsze koszt robocizny to nikt nie przyjdzie taniej zerwac jak za 1,2pln od kilograma.. to po wstepnych symulacjach zeby mi sie to zbilansowało w tym roku przy niskim urodzaju to zaczynam od 3,5pln a od tej kwoty co jest z górka to zaczynam dopiero zarabiać

Tu akurat ma Pan rację. 

To wina rodziców i dziadków że na " wsi " to zostawiali zawsze to dziecko któremu sie nie chciało uczyć albo poprostu genetycznie było mniej inteligentne. I niech nikt nie mówi mi że to nie prawda przecież tak było. Nie chce mu się uczyć to "niech zostanie pomoże mu się coś i jakoś to będzie. "

I mamy cały ten burdel że ludzie nie potrafią kosztów policzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiśniowy szejk
1 godzinę temu, A_2 napisał:

Kluczowe:


W pełni się zgadzam!

Wielkość produkcji nie ma żadnego znaczenia

 

Znaczenie ma zapotrzebowanie i sprzedaż po opłacalnych cenach

Każdy kalkuluje swój biznes i marże

Siada zejście bo ludzie nie mają kasy

W tym roku nie będzie ceny bo wymysliliscie sobie niskie zbiory

Już czereśnia pokazała,że wszystko zmarzło i nie ma nic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość full:)
27 minut temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

Wielkość produkcji nie ma żadnego znaczenia

 

Znaczenie ma zapotrzebowanie i sprzedaż po opłacalnych cenach

Każdy kalkuluje swój biznes i marże

Siada zejście bo ludzie nie mają kasy

W tym roku nie będzie ceny bo wymysliliscie sobie niskie zbiory

Już czereśnia pokazała,że wszystko zmarzło i nie ma nic

 

to kupuj powodzenia zycze...ludzie i moze kasy nie maja ale wy marże takie dowalacie że mala głowa..nawet na głupich sokach..jeleni zacznijcie szukać w lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiśniowy szejk
43 minuty temu, Gość full:) napisał:

to kupuj powodzenia zycze...ludzie i moze kasy nie maja ale wy marże takie dowalacie że mala głowa..nawet na głupich sokach..jeleni zacznijcie szukać w lesie.

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

z ukrainy sprowadzaj bedziesz mial taniej w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość wiśniowy szejk napisał:

No tak

Tylko wy macie koszty

Nam prąd,gaz,pracownicy,ZUS nie zdrożał

Sprawdź sobie ile kosztuje gaz i prąd dla przemysłu a ile dla gospodarstwa domowego

Prawda jest tak że jedni drugim są potrzebni do funkcjonowania. A że u nas jest tak że jak jest okazja to jeden z drugiego by wycisnal ostatni grosz to jest jak jest.a wystarczyła by cena na wszystko co roku na przyzwoitym poziomie tak żeby i jedni i drudzy mieli dość .A u nas jak mało towaru to cena z kosmosu.jak za dużo to upoldenie i "kupowanie" za darmo.niestety tych cen z kosmosu  są bardzo rzadko bo Po prostu jest wszystkiego dużo i każdy kto może to wykorzystuje. Wiadomo że każdy ma koszty i te koszty są coraz większe.dziwi mnie tylko tłumaczenie przetworów że oni to mają koszty A sadownik już nie.jedynym sposobem na niskie ceny jest solidarnie nie wozenie towaru.lepiej żeby połowa się zmarnowala A  druga połowa była w normalnych pieniądzach.ale tu jest Polska mentalność. Za 15 lat się to zmieni.niemiec jak jest za niska cena to nie wychodzi w pole.obojetnie czy to wiśnia,jabłko czy truskawka.nie pasuje to się tego nie robi.tydzien przestoju przetwórni więcej kosztuje niż odrzucenie paru groszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość było i nimo

przetworcy nie oklamujcie sie wczesnej nie ma wogole w tym roku a łutówka jest w niektorych rejonach mocno pozamiatana  a w niektorych na przecietnym plonowaniu,jedynie co wam zostaje to wegry sprowadzanie.. na dzis 420 forintów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wrózbitamaciej
40 minut temu, Michał S napisał:

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

ty wrożbita a ja obstawiam ..4 kisten a 8 rwana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość potasichlor

a to wy handlarze uwarzacie ze Ja  oddam za darmo...?ja za samą sól potasowa płaciłem po 5tys/tone za saletrzak po 3 tys i teraz uwarzacie że sprzedam wam po 4pln..a sp***dala...niech zostanie w hu..na drzewie.ja przeżyje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pesymista
3 godziny temu, Michał S napisał:

Jesli ktoś mówi ze wiśni jest full na drzewach to kłamie tak samo jeśli ktoś powie że wiśni nie ma.

patrząc obiektywnie wiśni jest od 40  do 80 % tamtegorocznego plonu zależy jak plantacja dopilnowana i jakie stanowisko .

Obstawiam 2 zł kisten 3 zł rwaną

Chyba aż tak drogo nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...