Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Kiedy będą młode ziemniaki 2017


Gość CIMITERO

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

panowie za wczas na wróżenie jaka będzie cena rejon wielunia ziemniak pozalewany po deszczach więc różnie może być jeszcze do zimy następnej a wczesny z pod włókniny nic nie rośnie do zimy i mokro. tak więc wróżbitom dziękuje ale co rejon to inna sytuacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Grzegorz

Na gorkach teraz moment podochodza ziemniaki pierwsZy tydzień może się coś zarobi ale później to już lipa wczesny jest już przegrany, a co do późnego to jeszcze za wcześnie żeby gadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu obyś miał racje:) bo w przeciwnym razie rewelacji nie będzie

 grzegorz troche sie zgodze ale nie do końca bo jeszcze ogrodniki przed nami a przy takim zimnie jak mamy obecnie to raczej bardzo prawdopodobne ze moze po mrozić.. gdybać sobie mozemy a za miesiąc to będziemy mówić jak jest bo powinny juz być o tej porze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiadali ciezki rok 2017 przymrozki  ulewy  duza cześć ziemniaka wygnije u mnie pod folią tylko denar  lord rosnie Holenderskie odmiany w ziemie wchodzą karłowacieją nie są to odmiany na nasz klimat  polski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

ja jakoś na holendry nie narzekam ładniejsze od lorda a zawsze sadze świeżym.. nie słyszałem o takiej przepowiedni roku ale jak narazie coś na to wychodzi

Ja mam Arrowa i również nie narzekam, ładniej mi idzie niż polskie obok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

ja jakoś na holendry nie narzekam ładniejsze od lorda a zawsze sadze świeżym.. nie słyszałem o takiej przepowiedni roku ale jak narazie coś na to wychodzi

 płacisz po 200 zł i od razu wysadzasz pod przykrycie  to trzeba 4 tony  8 tys zł na hektar na sam sadzeniak  a gdzie nawóz i włóknina  folia i zysk z czego dokładasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zbyszek

Witam, mam jedno konkretne pytanie. Ile powinno wynosić w cm obsypwanie ziemniaka na najwcześniejszy zbiór czyli taki około 20mają oczywiście nie uwzględniając anomalii pogodowych ? Ile cm ziemi powinno być nad ziemniakiem licząc w cm od góry ziemniaka ? Przykryte folia i wloknina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam jedno konkretne pytanie. Ile powinno wynosić w cm obsypwanie ziemniaka na najwcześniejszy zbiór czyli taki około 20mają oczywiście nie uwzględniając anomalii pogodowych ? Ile cm ziemi powinno być nad ziemniakiem licząc w cm od góry ziemniaka ? Przykryte folia i wloknina.

pod przykrycie na najwczesniejszy zbiór sadzi sie 2 -3 cm kazdy centymetr głębiej to tydzień pózniej kopanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 płacisz po 200 zł i od razu wysadzasz pod przykrycie  to trzeba 4 tony  8 tys zł na hektar na sam sadzeniak  a gdzie nawóz i włóknina  folia i zysk z czego dokładasz

oj marcin taki głupi to ja nie jestem swierzego w sensie takim ze co roku kupuje na rozmnorzek ale kazdy ma swoje rozumowanie tak jak grzegorz mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...