Skocz do zawartości

Kiedy będą młode ziemniaki 2017


Gość CIMITERO

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majki

Ludzie sobota niedziela i poniedziałek ma być bardzo ciepło to są 3 dni. wiadomo, że w poniedziałek wieczorem trzeba przykryć ale już sama wloknina. Trzeba się narobić ale nie ma noc za darmo. Każdy by chciał przykryć i zdjąć tylko przed kopanie ale jak chce się zarobić to nie ma tak łatwo. Pozdrawiam leniwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki

Poza tym wiadomo, że nikt nie zdejmuje z całości tylko z tych najpierwszych w moim przypadku to trzy szestastometrowe więc niecałe pół hektara. Chwila roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Engine

Dobrze mówi Majki i dodatkowo sobie na pewno jeszcze potas dolistnie walnie przed ponownym przykryciem to już zyska ze 2-3 dni, a to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafonix

Witam jestem z Pomorskiego uprawiam 10 ha ziemniaka wlóknina sadzony od 5 do 25 marca. 5 bez osłony. za rok dopiero zamierzam ćwiczyć z foliami. Chcem się podzielić swoimi spostrzeżeniami. W tym roku ze względu na warunki atmosferyczne niekryty Ziemniak będzie bardzo późno i mało wydajny rizoktarioza zbiera żniwa tak to wygląda. U mnie pod wlókninami wygląda to dobrze ale też widać objawy choroby zaczyna tworzyć bulwy spodziewam się realnie koniec maja pierwszego kopania. Moje spostrzeżenie na krytym każdy zarobi niekryte chorują za zimno panowie i za mokro w innych krajach lało sadzili później zimno w tym roku nawet i u was na południu. Wczesny będzie płacił wydajności też nie będzie jedynie nieliczni szczęśliwcy gdzie nie mroziło i aura sprzyja zarobią lepiej i Się tylko cieszyć o to w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PiotrekAv.

Dziś  w nocy na Rybitwach słyszałem rozmowę handlarza z jednej budy z jakimś kupcem z Sącza  że w ten wtorek ma przyjechać do niego pierwsza lufa młodego rumuna-bedzie go sprzedawał w ok 5zł/kg ale to podobno też spod przykrycia a grunt na całego ruszy za ok tydzień max dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość darson

no i będziemy liczyć na cene jak rumun nam cene zbije bo zaraz za tym handlarzem przywalą sami rumuny kilka luf. znam gościa tego handlarza z widzenia a nawet kilku bo sie spotkałem z goścmi jak handlowali w zeszłym roku rumunem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafał

Ziemniaki nie rosną w ogóle, jeszcze folia jako tako włóknina to najwcześniej 10 czerwiec a grunt to koniec czerwca, na holendra nie ta pogoda, zimno i mokro a może to i dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olaf

Pytanie do doświadczonych w uprawie ziemniaka. Powiedzmy,że w wyjątkowym roku 2017 zasadził ktoś denara 10 marca w otwartym gruncie i 10 maja. Które nasadzenie da większy i jakościowo lepszy plon? Według mnie nasadzenie 10 maja da drugie tyle niż 10 marca. Argumenty za tym: nie wszystkie ziemniaki z 10 marca wyjdą, część zgnije. Wasze opinie na ten temat, poparte doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

denar nie zgnije w końcu wyjdzie(co innego holendry),chyba ze sadzony był w błoto.Drugą ważną sprawą czy był zaprawiany prestigem podobno wstrzymuje wszchody nawet na 2 tyg niz normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

wiele czynników sie składa a najważniejsza gleba jeżeli lekka nie jakaś zmordowana przez pyry i mokrą uprawę to plon powinien być ten sam,proponuje jechać przewłóczyć jezeli jeszcze nie wyszly i objechać jakimś drapakiem.jeżeli ciepło nie przyjzie lepiej bylo sie wstrzymać do 1o maja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Późna pyra 2017

Plon będzie ten sam. Nie ma na to szans. Na ciężkiej ziemi na dzień dzisiejszy część pyry już zgniło, żadne drapanie zgnitkom nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

ja sadziłem 10 kwietna niekiełkowane .Tydzień temu jak bylem na polu to oczka pusćiły.klasa ziemi III i IV ,rok temu byla na tym polu pszenica i jako poplon byla zasiana gorczyca myśle że bedzie ok. ale jak kolega posadził 10marca to troche za wczesnie, jednego mokrego roku  zgnily mi irgii i holendry a obok denary byly i to nawet ładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki

Nie liczy się jaki będzie plon końcowy z 10 marca czy maja. tylko nawet jak z 10marca ukopiesz mniej to na pewno mimo słabych warunków ukopiesz wczesniej i sprzedaż po lepszej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej chyba o połowę, tego roku to lepsz cena może być latem, jak ludzie zaczną kopać na całego i zobaczą jaki plon jest. Nawet w Niemczech pogoda zrobiła robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...