Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba ktoś nie trzyma cisnienia i pisze bajki o złej jakości polskiej cebuli bo nie moze jej kupić za 65 70 gr. Z dobrą cebulą nic zlego sie nie dzieję. Twarde odmiany i fozor trzymają sie dobrze. Ja za 1zl/kg za pryzme mogę sprzedać coś np 200t resztę trzymam. W tych czasach wieksza szansa na wzrost niz na spadki ceny. Trzeba szanować pracę rolnika i pakowacza. Nie obrażać sie nawzajem. Nie straszyć towarem z Holand. Tam też jest jeszcze towar dobry ale oni za darmo go nie oddadzą a syf już sprzdali tak wiec spokojnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 21:04, Gość obiektywny napisał:

To nie obieraj po prostu,zakup lub wydzierżaw ziemię(żaden problem),zakup maszyny,dostaniesz dotacje,kredyty,przejdziesz na KRUS i nie będziesz ponosił kosztów.Oczywiście przy sprzedaży pamiętaj że nie za wszystko można krzyczeć 1zł.Firmę też możesz zaorać i na jej miejscu zasiać cebulę i przejść na normalne składki.Po co męczyć się w firmie,życie otworem stoi.

 

W dniu 13.01.2022 o 18:33, Gość gosc gosc kujawy napisał:

drozeje i bedzie drozesz, a napewno nie stanieje choc nie wszystkim na tym forum to pasuje.

Może i tak ale nie jestem taka pewna czy będzie droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość cebulka
W dniu 12.01.2022 o 18:27, Gość Rolnik xd napisał:

A u mnie tez chociaż przechowalnia nie profesjonalna to cebula ma się bardzo dobrze. Radzę obieraczom nie wyoływac sztucznej paniki. 

Jeśli była zebrana w czas to pewnie że Ci poleży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 09:32, Gość Zbyszek napisał:

Farmerzy na Kujawach, Wielkopolsce, Mazowszu, wydoili ziemię w ciągu kilkudziesięciu lat do cna. Warzywa owoce miernej jakości i nawet pompowanie hemi już nie pomaga. Zachłannoś was zgubiła i nawet setki dopłat nie pomogą. 

Myślę że czas Pomorza nadszedł w uprawie warzyw. Tam ziemia zdrowa i klimat dobry. 

Tak tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopan
9 godzin temu, Gość Janek napisał:

Jak się płaci z domu za ładny worek na Kujawach? Kaliber 5-8 najlepiej albo 6-8.

Ja dzisiaj laduje luz po obcinarce 4.5-8  po 0.75. Za kaliber od 5 jesli towar ladny powinienes wziac wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 25
W dniu 12.01.2022 o 11:41, Gość Halo napisał:

Cebula w polskich przechowalniach zaczyna zmieniać konsystencję że stałej na płynną. Radzie rolnikom zaczynać obierac bo Obieracze mają do wyboru import gruby zdrowy. 

A mam pytanko jaka chłodnia teraz najlepiej płaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Alex napisał:

Spadki a co się dzieje? Towaru odbieranego mniej i spadki? proszę nie straszyć!

zaraz Ukraina dostanie bilet do domu i w tedy co? Nasi przyjdą obierać? wola socjal!

Ukraincy na wojne sie raczej nie wybieraja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość tiktok napisał:

Ukraincy na wojne sie raczej nie wybieraja :)

No raczej nie ,ale towaru jest multum ?Także zastanawiam się komu brakuje...zaraz znacznie się czyszczenie magazynów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...