Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chyba ktoś nie trzyma cisnienia i pisze bajki o złej jakości polskiej cebuli bo nie moze jej kupić za 65 70 gr. Z dobrą cebulą nic zlego sie nie dzieję. Twarde odmiany i fozor trzymają sie dobrze. Ja za 1zl/kg za pryzme mogę sprzedać coś np 200t resztę trzymam. W tych czasach wieksza szansa na wzrost niz na spadki ceny. Trzeba szanować pracę rolnika i pakowacza. Nie obrażać sie nawzajem. Nie straszyć towarem z Holand. Tam też jest jeszcze towar dobry ale oni za darmo go nie oddadzą a syf już sprzdali tak wiec spokojnie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 21:04, Gość obiektywny napisał:

To nie obieraj po prostu,zakup lub wydzierżaw ziemię(żaden problem),zakup maszyny,dostaniesz dotacje,kredyty,przejdziesz na KRUS i nie będziesz ponosił kosztów.Oczywiście przy sprzedaży pamiętaj że nie za wszystko można krzyczeć 1zł.Firmę też możesz zaorać i na jej miejscu zasiać cebulę i przejść na normalne składki.Po co męczyć się w firmie,życie otworem stoi.

 

W dniu 13.01.2022 o 18:33, Gość gosc gosc kujawy napisał:

drozeje i bedzie drozesz, a napewno nie stanieje choc nie wszystkim na tym forum to pasuje.

Może i tak ale nie jestem taka pewna czy będzie droższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość cebulka
W dniu 12.01.2022 o 18:27, Gość Rolnik xd napisał:

A u mnie tez chociaż przechowalnia nie profesjonalna to cebula ma się bardzo dobrze. Radzę obieraczom nie wyoływac sztucznej paniki. 

Jeśli była zebrana w czas to pewnie że Ci poleży...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2022 o 09:32, Gość Zbyszek napisał:

Farmerzy na Kujawach, Wielkopolsce, Mazowszu, wydoili ziemię w ciągu kilkudziesięciu lat do cna. Warzywa owoce miernej jakości i nawet pompowanie hemi już nie pomaga. Zachłannoś was zgubiła i nawet setki dopłat nie pomogą. 

Myślę że czas Pomorza nadszedł w uprawie warzyw. Tam ziemia zdrowa i klimat dobry. 

Tak tak ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wielkopan
9 godzin temu, Gość Janek napisał:

Jak się płaci z domu za ładny worek na Kujawach? Kaliber 5-8 najlepiej albo 6-8.

Ja dzisiaj laduje luz po obcinarce 4.5-8  po 0.75. Za kaliber od 5 jesli towar ladny powinienes wziac wiecej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 25
W dniu 12.01.2022 o 11:41, Gość Halo napisał:

Cebula w polskich przechowalniach zaczyna zmieniać konsystencję że stałej na płynną. Radzie rolnikom zaczynać obierac bo Obieracze mają do wyboru import gruby zdrowy. 

A mam pytanko jaka chłodnia teraz najlepiej płaci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Alex napisał:

Spadki a co się dzieje? Towaru odbieranego mniej i spadki? proszę nie straszyć!

zaraz Ukraina dostanie bilet do domu i w tedy co? Nasi przyjdą obierać? wola socjal!

Ukraincy na wojne sie raczej nie wybieraja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gość tiktok napisał:

Ukraincy na wojne sie raczej nie wybieraja :)

No raczej nie ,ale towaru jest multum ?Także zastanawiam się komu brakuje...zaraz znacznie się czyszczenie magazynów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...