Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebulka

Witam, nie dajcie się zastraszyć,cena powinna taka zostać i koniec kropka!! (2,20-2,45netto) zaraz będą próbować zbijać ceny! zeby zrobic zapasy tańszej mrożonki i w marcu jak braknie cebuli do obierania zbijać kokosy. Nie dawać przez tydzień i portkami będą trzęśli, cebuli obiecanej brakuje i łuski tez!! Dlatego trafia ona zewsząd( Ukraina, Kazachstan, Litwa, Hiszpania, Białorus) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 9 groszy

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość 9 groszy napisał:

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Brawo brawo brawo dobrze napisane tak być nie powinno . przykładów takich jest mnóstwo Polski rolnik sadzi ziemniaka skrobiowego odmiany kuras taką samą odmianę sadzi rolnik niemiecki tyle tylko że Polak dostaje za tego ziemniaka w porywach 0,25-0,27zl/kg a niemiecki chłop zaczyna się cena od 0,65-0,70 zł/kg pracujemy na takim samym sprzęcie, tankujemy paliwo w cenach podobnych a za swoje produkty dostajemy 1/3 tego co rolnik zza Odry.  dopłaty za ubiegły rok u Niemca 280 EUR u w Polsce wiemy wszyscy jak jest cebula w Niemczech dobrej klasy zaczyna się od 300 EUR/t pryzma u nas to cena lux towar ale w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość 9 groszy napisał:

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Problem w tym ze takich konkretnych cwaniaków ktorzy moga w pewnym stopniu wplywac na ceny jest może po 10-u i to w każdej branży( ziemniaki skrobiowe, cebula obierania czy np. żywiec wieprzowy czy jabłka przemyslowe). I oni się wszyscy znają i kombinują  przy wodeczce i kalmarach a nas producentów ilu jest? 100 tysięcy? A jeszcze jeden na drugiego wilkiem patrzy byle miał więcej jak sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ich dziesięciu i się dogadają w cebuli obieranej, ale jak Cebula dostaje się do worka na którego nie mają wpływu to mamy ceny oplacalne. I jak to jest, że chłodnie w tym roku stać płacić nawet 2,5 zł a w innych latach nie????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na przyszły tydzień- jechać na pół gwizdka bo słychać jakieś korekty w cenach tylko czym spowodowane ??? Ja nie widzę żadnych racjonalnych powodów . Nie dawajcie odbierać sobie swoich pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na przyszły tydzień- jechać na pół gwizdka bo słychać jakieś korekty w cenach tylko czym spowodowane ??? Ja nie widzę żadnych racjonalnych powodów . Nie dawajcie odbierać sobie swoich pieniędzy .

 

Racja jak cena spadnie , to Ja robię pauzę. Tydzień nikogo nie zbawi, a na pewno później sprzedam drożej tu czy tam. Jak chcą sobie pogrywać to niech idą na boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało 5 tygodni produkcji cebuli obranej, w przyszłym tygodniu dzień ustawowo wolny od pracy i wigilia pon wto śr czyli cały tydzień nie pracujemy, następnie sylwester przypada z poniedziałku na wtorek czyli ludzie do roboty gotowi od czwartku ….reasumując będzie 2 tygodnie bez cebuli i na ten czas chłodnie muszą zrobić zapasy hehehe a co ze świeżym rynkiem czyli blue bag i big bag extra jakość kto go zrobi kiedy w Anglii 40% mniej cebuli … kto będzie chciał to będzie robił taniej by w styczniu i dalej żałować bo moim zdaniem cebula sięgnie cen niebotycznych. cała europa ma 35-40% mniej cebuli. pozdrawiamy spoconych krótkowzrocznych. za 2 tyg zaczną się zakupy na święta we worku , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Faktycznie obniżyli testowo o 0.05 gr ciekawe czy ta tendencja się utrzyma.Już raz próbowali się zmówić i wtedy im to nie wyszło bo ceny podskoczyły po 3 dniach.Wszystko zależy od dużych obieralin czy będą dostarczać surowiec w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena obranej cebuli w polsce 2.20zł

Cena cebuli w łusce w holandii 2.15zl, pryzma 65%, 60mm+, załadunek na koniec grudnia. Takich transakcji w tym tygidniu było kilkanaście.

Po nowym roku holandia nam nie da cebuli na obieranie bo dawno sprzedali słaby towar na przemysł.

Niżej 2.40 zł nie ma sensu dawac bo cen 3 zł bedzie juz w styczniu a tacy kolesie od zmowy cenowej nie mają szans w tym roku bo nie ma ce bu li!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...