Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebulka

Witam, nie dajcie się zastraszyć,cena powinna taka zostać i koniec kropka!! (2,20-2,45netto) zaraz będą próbować zbijać ceny! zeby zrobic zapasy tańszej mrożonki i w marcu jak braknie cebuli do obierania zbijać kokosy. Nie dawać przez tydzień i portkami będą trzęśli, cebuli obiecanej brakuje i łuski tez!! Dlatego trafia ona zewsząd( Ukraina, Kazachstan, Litwa, Hiszpania, Białorus) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 9 groszy

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość 9 groszy napisał:

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Brawo brawo brawo dobrze napisane tak być nie powinno . przykładów takich jest mnóstwo Polski rolnik sadzi ziemniaka skrobiowego odmiany kuras taką samą odmianę sadzi rolnik niemiecki tyle tylko że Polak dostaje za tego ziemniaka w porywach 0,25-0,27zl/kg a niemiecki chłop zaczyna się cena od 0,65-0,70 zł/kg pracujemy na takim samym sprzęcie, tankujemy paliwo w cenach podobnych a za swoje produkty dostajemy 1/3 tego co rolnik zza Odry.  dopłaty za ubiegły rok u Niemca 280 EUR u w Polsce wiemy wszyscy jak jest cebula w Niemczech dobrej klasy zaczyna się od 300 EUR/t pryzma u nas to cena lux towar ale w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość 9 groszy napisał:

9 roszy cebula , 0.45goszy obrana. Pamiętacie te ceny? Okazuje się że te ceny prdopodobnie (nikt za ręke wtedy nie złapał) wynikały ze Zmowy Cenowej zapewne największych zakładów w Polsce. I my rolnicy traciliśmy dziesiątki i setki tysięce na nawozy,sprzęt, remonty, bo jacyś chłopcy wypili po kieliszku szampana i zdecydowali że wdepcą ceny do ziemi na 7-9 groszy za moją robote.

Wszyscy słyszeliśmy kto kombinuje przy cenach , znamy was cwaniaczków z wielkopolski, pomorza, warszawy. Mam nadzieje że wasi dostawcy odwdzięczą się wam i przestaną z wamu pracować a wasze zakłady zarosną chwastami!!!

 

 

Problem w tym ze takich konkretnych cwaniaków ktorzy moga w pewnym stopniu wplywac na ceny jest może po 10-u i to w każdej branży( ziemniaki skrobiowe, cebula obierania czy np. żywiec wieprzowy czy jabłka przemyslowe). I oni się wszyscy znają i kombinują  przy wodeczce i kalmarach a nas producentów ilu jest? 100 tysięcy? A jeszcze jeden na drugiego wilkiem patrzy byle miał więcej jak sąsiad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ich dziesięciu i się dogadają w cebuli obieranej, ale jak Cebula dostaje się do worka na którego nie mają wpływu to mamy ceny oplacalne. I jak to jest, że chłodnie w tym roku stać płacić nawet 2,5 zł a w innych latach nie????? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na przyszły tydzień- jechać na pół gwizdka bo słychać jakieś korekty w cenach tylko czym spowodowane ??? Ja nie widzę żadnych racjonalnych powodów . Nie dawajcie odbierać sobie swoich pieniędzy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada na przyszły tydzień- jechać na pół gwizdka bo słychać jakieś korekty w cenach tylko czym spowodowane ??? Ja nie widzę żadnych racjonalnych powodów . Nie dawajcie odbierać sobie swoich pieniędzy .

 

Racja jak cena spadnie , to Ja robię pauzę. Tydzień nikogo nie zbawi, a na pewno później sprzedam drożej tu czy tam. Jak chcą sobie pogrywać to niech idą na boisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało 5 tygodni produkcji cebuli obranej, w przyszłym tygodniu dzień ustawowo wolny od pracy i wigilia pon wto śr czyli cały tydzień nie pracujemy, następnie sylwester przypada z poniedziałku na wtorek czyli ludzie do roboty gotowi od czwartku ….reasumując będzie 2 tygodnie bez cebuli i na ten czas chłodnie muszą zrobić zapasy hehehe a co ze świeżym rynkiem czyli blue bag i big bag extra jakość kto go zrobi kiedy w Anglii 40% mniej cebuli … kto będzie chciał to będzie robił taniej by w styczniu i dalej żałować bo moim zdaniem cebula sięgnie cen niebotycznych. cała europa ma 35-40% mniej cebuli. pozdrawiamy spoconych krótkowzrocznych. za 2 tyg zaczną się zakupy na święta we worku , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie obniżyli testowo o 0.05 gr ciekawe czy ta tendencja się utrzyma.Już raz próbowali się zmówić i wtedy im to nie wyszło bo ceny podskoczyły po 3 dniach.Wszystko zależy od dużych obieralin czy będą dostarczać surowiec w niższej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena obranej cebuli w polsce 2.20zł

Cena cebuli w łusce w holandii 2.15zl, pryzma 65%, 60mm+, załadunek na koniec grudnia. Takich transakcji w tym tygidniu było kilkanaście.

Po nowym roku holandia nam nie da cebuli na obieranie bo dawno sprzedali słaby towar na przemysł.

Niżej 2.40 zł nie ma sensu dawac bo cen 3 zł bedzie juz w styczniu a tacy kolesie od zmowy cenowej nie mają szans w tym roku bo nie ma ce bu li!!!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...