Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksander

Ceny są takie jak się wywalczy, ale realnie na zakładach a nie skupach!dostawa 2-3 auta w tygodniu do zakładu to średnia cena wynosi 2,48 oczywiście netto, VAT jest dla nas kochani rolnicy nauczcie się tego!!!Obieracz 2,90 to super cena gratuluje takiego odbiorcy. I uspokujcie się, cebuli nie ma!! Wystarczy popytać po sąsiadach ile komu zostało.A komu lecą pryzmy to niech ucieka bo cena jest super. Kto ma dobry towar nie straci, w lutym 2 zł za ładny towar w worku odbiór z domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kochany Alex
4 godziny temu, Gość Aleksander napisał:

Ceny są takie jak się wywalczy, ale realnie na zakładach a nie skupach!dostawa 2-3 auta w tygodniu do zakładu to średnia cena wynosi 2,48 oczywiście netto, VAT jest dla nas kochani rolnicy nauczcie się tego!!!Obieracz 2,90 to super cena gratuluje takiego odbiorcy. I uspokujcie się, cebuli nie ma!! Wystarczy popytać po sąsiadach ile komu zostało.A komu lecą pryzmy to niech ucieka bo cena jest super. Kto ma dobry towar nie straci, w lutym 2 zł za ładny towar w worku odbiór z domu?

Vat jest wtedy  twój  jak jesteś ROLNIKIEM RYCZAŁTOWYM !!!  Powiadasz 2-3 auta 40 -60 ton  to ty Aleksander reczej masz firmę  i Vat  jest U.S. Ale jak cię  znam to ty sprzedajesz  na sąsiada na Fakturę RR i  wyłudzasz Vat  .Tygodniowo to Ty państwo okradłeś na Vacie na kwotę  8680 zł . PRZY 50 TONACH cebuli obieranej  . Ciekawe kiedy U.S. cię odwiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Aleksander napisał:

A do przerabiania swojego towaru potrzebuję firmę?? Do składania się na wysyłkę z innymi rolnikami potrzebuję firmę?? W ilości siła!!

Składać to Ty będziesz zeznania podatkowe za wyludzanie Vatu. Jesteś posredniczkiem który może miał zasiane 5 hektarów cebulki co ją obrales z babcią do września a cały czasz skupujesz bez faktur a sprzedajesz na RR i okradasz  U. S. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksander
9 godzin temu, Gość Alex napisał:

Składać to Ty będziesz zeznania podatkowe za wyludzanie Vatu. Jesteś posredniczkiem który może miał zasiane 5 hektarów cebulki co ją obrales z babcią do września a cały czasz skupujesz bez faktur a sprzedajesz na RR i okradasz  U. S. 

Czytajmy ze zrozumieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Trafił się sezon jeden na 20 lat to ciągnąć ile się da i sprzedawać temu kto najlepiej płaci bo jak jest tanio żaden skup niema żadnych skrupułów żeby rolnikowi ściągnąć ostatnie gacie i to przez głowę! Gospodarze już ponad 20 lat i nikt mi jednego grosza nie dołożył jak było tanio za to że mu sprzedałem 10gr. taniej jak było drogo! Tłumaczyli się że mogą kupić taniej to w tym.roku mówię że mogę sprzedać drożej! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy kupujący mieli litość przypomnij mi bo jakoś nie pamiętam! Kupują gdzie taniej albo cisną swoich. Krótka piłka- jakim autem jeździsz Ty a jakim ten komu sprzedajesz? Gdzie na wakacje jeździ on a gdzie Ty jesli  wogole masz czas i pieniadze zabrać gdzieś rodzinę! Ja na cebuli jestem prawie 100tys w plecy bo sprzedałem w sierpniu bo tak prosili potrzebowali ale tylko po 1zl/kg bo wie Pan tyle lat handlujemy a w grudniu to już Holandii będzie. I co mam z tego? Hu.a!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Max napisał:

Powinien być zakaz importu cebuli bez historii zabiegów i badań. 

Przecież z Holandii czy Niemiec cebula ma to wszystko nawet certyfikaty GlobalGap itp tylko co z tego jak w Polsce jest może 20% dozwolonych środków ochrony co tam. Nam nie wolno ich stosować ale sprowadzac wolno cebulę gdzie stosowano np. Basagran, Bandur, Pyramin, Emblem, Starane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
25 minut temu, Gość Trost napisał:

Mega cisza na rynku cebuli . 3 ci tydzien chłodnie nie kupują lub znikome ilosci. Zachód nawet nie pyta . 

A stożek od ukrainy po Hiszpanie ma sie dobrze

Pozdrawiam

Bajki bajki i tyle cebula drozeje i popyt tez jest dobry.Kogo ty probujesz straszyc rolnicy wiedza jakie super  plony byly w europie i ile cebuli juz dawno sprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Trost napisał:

Mega cisza na rynku cebuli . 3 ci tydzien chłodnie nie kupują lub znikome ilosci. Zachód nawet nie pyta . 

A stożek od ukrainy po Hiszpanie ma sie dobrze

Pozdrawiam

 Cisza na rynku cebuli!! co ty piszesz, albo z kim ty współpracujesz!! Może było lekkie spowolnienie, ale to normalne w tym okresie. Cebula biała poszła do gory jak i łuska za ładna łuskę płaca już 1,90 spakowana w worek kal. +5,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Roman napisał:

 Cisza na rynku cebuli!! co ty piszesz, albo z kim ty współpracujesz!! Może było lekkie spowolnienie, ale to normalne w tym okresie. Cebula biała poszła do gory jak i łuska za ładna łuskę płaca już 1,90 spakowana w worek kal. +5,5

Cebula w lusce na pakowanie na markety kal.45+ bez targowania płacą 1.8netto w big bagu i zero odbicia a spakowana po 10kg.2zl/kg.Ok.Proszowic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2019 o 17:35, KPR napisał:

Cebula w lusce na pakowanie na markety kal.45+ bez targowania płacą 1.8netto w big bagu i zero odbicia a spakowana po 10kg.2zl/kg.Ok.Proszowic. 

No to nie dziwota ze sporo ogłoszeń w internetach z tamtych okolic.Pozdrowienia z Kujaw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...