Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, //Dawid// napisał:

W całym kraju intensywne opady deszczu przez co zbiór cebuli zimówki stał się niemożliwy. Niedobór surowca do obierania spowodował import starej cebuli z Holandii. 

Poniżej zdjęcie cebuli z jednej z pod radziejowskich firm zajmujących się obieraniem cebuli. Jakość tej cebuli to jest SKANDAL, mokra, zgniła i drobna. Taka cebula trafia do ludzi na obieranie. Wynagrodzenie jakie proponują to 30groszy! 

Ja rozumiem brak surowca do obierania ale chyba co niektórzy zapomnieli że produkują żywność dla ludzi. 

IMG_20200625_132435.jpg

Jakim prawem to jest dopuszczone do handlu cebulą !!! To jest odpad do utylizacji !!! I tak pewnie jest w dokumentach.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie ze w soczkach marwit jest marchewka z malowniczych wiosek, zbierane ręcznie w sterylnych warunkach. Wasze pyry wyglądają gorzej i każecie je w biedrze sprzedawać. 

Ta Cebula może jest i nie atrakcyjna ale w pełni wartościowa. Z tej cebuli po obraniu i obróbce termicznej będzie super mrożonka lub posypka na zapiekankę. 

Przemysł to nie market. Żarcie się nie zmarnuje i nikt głodny nie będzie. Odrobinę szacunku dla żywności. 

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości i inwektywy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość No 1 napisał:

Myślicie ze w soczkach marwit jest marchewka z malowniczych wiosek, zbierane ręcznie w sterylnych warunkach. Wasze pyry wyglądają gorzej i każecie je w biedrze sprzedawać... 

Kto, jaka firma sprzedaje do Biedronki krajowe ziemniaki złej jakości? Przecież zaraz jest zwrot towaru. Bezsensu postępowanie zgodnie z zasadą najlepsza obrona jest atak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kamil Koło napisał:

Kto, jaka firma sprzedaje do Biedronki krajowe ziemniaki złej jakości? Przecież zaraz jest zwrot towaru. Bezsensu postępowanie zgodnie z zasadą najlepsza obrona jest atak. 

Masz racje.

Ta cebula to też odpad takie są fakty ale w PL to towar do przerobienia. SKANDAL !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ssssskandal

Polak: Wprowadzić zakaz pisorządowoprezydentowy i poru wszelakich warzyw owoców. Zakaz to ta lny! Skandal!!! Na barykady chłopy. 

Europejczyk: sankcje lustrzane wprowadzić, wstrzymać dotacje, zamknac granice dla polskich warzyw i owoców. Dziekujemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 godzin temu, Gość onA napisał:

A czemu ma nie być,ładnie teraz ruszyły.

Z daleka może i widać że ruszyły. Ale jak wejdzie się dalej w pole to już tak ładnie to nie wygląda. Dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mlody
W dniu 30.06.2020 o 23:59, Gość onA napisał:

A czemu ma nie być,ładnie teraz ruszyły.

Wszyscy myślą, że cebula będzie rosła do października i nie położy szczypioru :) Myślcie tak dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
6 godzin temu, Gość Mlody napisał:

Wszyscy myślą, że cebula będzie rosła do października i nie położy szczypioru :) Myślcie tak dalej :)

Siewka wiosenna 7-9 szczypiorów to czego chcieć więcej.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Jedni maja 3-5 a niektórzy 7-9 szczypiorow do tego dużo po deszczach zastoisk wodnych się porobiło i będzie gnić . Także do zbiorów jeszcze daleko różnie z tym może być . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione

Moja juz ma glowki 3-4cm , ale niesamowicie ida chorby stemphylium masakra i gnija glowki tam gdzie za duzo wody juz,  na ochorone pojdzie kaski ladnie.. ale mysle ze takich plantacji jak moja jest maks 30% reszta jakies kilka tygodni w tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Cebulione napisał:

Moja juz ma glowki 3-4cm , ale niesamowicie ida chorby stemphylium masakra i gnija glowki tam gdzie za duzo wody juz,  na ochorone pojdzie kaski ladnie.. ale mysle ze takich plantacji jak moja jest maks 30% reszta jakies kilka tygodni w tyle...

Stemphylium lubi sucho i gorąco,tez na jednym z pól zaobserwowałem choroby grzybowe.W moim przypadku to początki alternariozy. Teoretycznie opanowałem, zobaczymy jak to wyszło w praktyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkadio
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Z tymi chorobami to fakt. W siewkach to już wszystko szaleje.

U mnie zre robal od korzenia, wyglada jakby smietka ale gosiennice mniejsze od smietki kilkukrotnie.. nie moge se poradzic za cholere.z.tym.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Dziwny rok dla cebuli w tym roku. Widziałem też dymki z kalibrem max  4 cm i załamany szczypior w 100%.

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
12 minut temu, Gość Gość napisał:

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

No ostatnie 3 lata byly ciezkie w uprawie, ale ten dla wielu producentow chyba ekstremalnie trudny bo ja nie wierze ze te cebule na kujawach dociagana kaliber(mowie o wiekszosci plantacji nie o wszytskim!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 minut temu, Gość Gość napisał:

Rok temu dziwny , teraz też dziwny rok , jak na razie zapawiada się uprawa lepiej jak rok temu(centrum kraju), chyba ,że grzyby szkodniki i grad to zniszczą . , Ciekawe jak z ceną bo w przemyśle coś dzisiaj podobno na dół poleciało ,pewnie próba wykupienia krajowej zimówki i dymki jak najtaniej .

Z tym czy lepiej to ciężko powiedzieć. Bo patrząc z oddali to wygląda to nieźle, ale patrząc bliżej nie do końca jest tak fajnie. Narazie na korzyść działa brak upalnej pogody i opady w ostatnim czasie. O ile poradzimy sobie z chorobami bo jest dramatycznie moim zdaniem i utrzyma się pogoda to coś będzie. Nie mówię że będą super wydajności ale przez kosz może nie wyleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...