Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gość
8 godzin temu, Gość rolnik napisał:

w trakcie wysypu cebuli zimowej cena na luz do obierania ma oscylowac w granicach 10 gr takie info słyszałem.Ale to czas pokaze jak bedzie.

A ja słyszałem że podobno ma dojść nawet do 2zł. Brakuje towaru i będzie mocne ssanie. No tak, czas pokaże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

A ja słyszałem że podobno ma dojść nawet do 2zł. Brakuje towaru i będzie mocne ssanie. No tak, czas pokaże

Trochę to nielogiczne, skoro brakuje towaru to czemu cena nie rośnie? Za 2 tygodnie będą wszystkie zimówki pokopane wiec jak będzie duża podaż to cena będzie rosła? A za te 10 gr to lepiej niech zgnije, niż dać takim cwaniaczka jak ty!! Myśle ze 0,50 gr przy 50-60 tonach z 1/ha to nie jest zły wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
59 minut temu, Gość Roman napisał:

Trochę to nielogiczne, skoro brakuje towaru to czemu cena nie rośnie? Za 2 tygodnie będą wszystkie zimówki pokopane wiec jak będzie duża podaż to cena będzie rosła? A za te 10 gr to lepiej niech zgnije, niż dać takim cwaniaczka jak ty!! Myśle ze 0,50 gr przy 50-60 tonach z 1/ha to nie jest zły wynik

Cena nie rośnie bo dopiero firmy muszą się otrząsnąć po wirusie. Nie jestem handlarzem. Jestem producentem. 50-60 ton? Jeśli masz dobry towar to ok. Ale jeśli połowa Ci odpadnie bo będzie to drewno to na koszty może Ci wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obierka 2
7 godzin temu, Gość Gość napisał:

A ja słyszałem że podobno ma dojść nawet do 2zł. Brakuje towaru i będzie mocne ssanie. No tak, czas pokaże

a ja slyszalem ze moze dojsc nawet do 0,80 pln bo towaru juz jest w pip 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2020 o 05:40, Gość Rolnik z centrum napisał:

Kto ma dymkę niech chowa i szanuje bo w tym roku cebula będzie traktowana jak pietruszka w zeszłym roku .  Zaraz dzień będzie się skracał i te siewki to z kombajnu wylecą i to w całej Europie .  Po kwietniowych przymrozkach w temacie owocowym producenci pisali że czereśnie prawie wszędzie zmarzły i one będą bardzo drogie . Handlarze zaraz szydzili że głupie chłopki myślą że zaraz może 50 zł kilo będzie kosztowało , a to dziś czereśnia nie 50 a 150 zł/kg . 

dymke chowac ???? chyba do sierpnia bo sama wtedy wyjdzie z siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
4 godziny temu, Gość krkew napisał:

dymke chowac ???? chyba do sierpnia bo sama wtedy wyjdzie z siebie

Po co tak bardzo przesadzacie z tą propagandą ????????????? Przecież aż oczy bolą  od takiej głupoty , w sierpniu  to w tym roku dopiero będzie kopana a i po inne lata nie raz  tak bywało . Niech i w sierpniu  tej dymki już nie będzie , to zobaczymy ile wtedy te mizerne sieweczki będą kosztowały ?? Jak czereśnie  150 zł/kg ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
2 godziny temu, Gość Aaa napisał:

ale sobie śmiechłem 150 zł za czereśnie ....na bronkach towar super jakosci 12 zł za kg a ten za cebule 150 zł za kg chce dostac hehehhee w głowie sie chyba poprzestawiało.

 Bądźmy poważni 10zł /kg nam wystarczy   .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Po co tak bardzo przesadzacie z tą propagandą ????????????? Przecież aż oczy bolą  od takiej głupoty , w sierpniu  to w tym roku dopiero będzie kopana a i po inne lata nie raz  tak bywało . Niech i w sierpniu  tej dymki już nie będzie , to zobaczymy ile wtedy te mizerne sieweczki będą kosztowały ?? Jak czereśnie  150 zł/kg ???

Tylko ile siewek wytrzyma do końca sierpnia......czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla bardziej doświadczonych w uprawie : czy Movento daję radę z wciornastkami i czy warto w niego zainwestować czy lepiej na wciornastka próbować innymi środkami ? z góry dzieki za odp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość jurek napisał:

Pytanie dla bardziej doświadczonych w uprawie : czy Movento daję radę z wciornastkami i czy warto w niego zainwestować czy lepiej na wciornastka próbować innymi środkami ? z góry dzieki za odp 

Też właśnie się zastanawiam nad tym- wciornastki jest masa - jak przestanie padać i da się wjechać spróbuję Mospilanem ale chyba jednym odpryskiem się nie załatwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Movento czy innych środków to największym problemem jest temperatura w chwili zabiegu oraz cena którą jesteśmy w stanie zaakceptować, bo wielokrotnie słyszałem od rolników, że tak drogich środków niebędą stosować. Następnym problemem jest to, że często chcielibyśmy spryskać jakimś środkiem ale jest niedostępny. Kolejny problem jest taki, że jak już rolnicy robią zabiegi to zaczynają wszystko wlewać do jednego zbiornika a akurat Movento nie można łączyć z niczym innym. Jest jeszcze problem ilości cieczy roboczej na hektar gdyż wielokrotnie na etykietach piszą o dawkach od 300 do 700 litrów na hektar co rzadko jest stosowane przez rolników. Podsumowując jest wiele dobrych środków które mogą skutecznie działać tylko trzeba dac im szansę ujawnić swoja skuteczność czyli czemu u sąsiada dziala a u mnie nie odpowiedź dajcie sobie sami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Deszcz

Popadało i cena na obraną wzrośnie od poniedziałku bo nie ma z czego robić. Cena miała już być 2 grosze a tu za 0,60 nie można kupić. A chłodnie przekładają realizację kontraktów bo czekają za darmową Cebulą. Na obecną chwilę cena na chłodniach 1,25-1,40zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...