Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Gość Małopolan napisał:

Z cebulą rewelacji nie ma i nie będzie, na południu jeszcze nie widziałem ładnej i równej plantacji cebuli siewki, dymki jeszcze w miarę ( zależy jakie pole) ale nie ma tego jakoś dużo. Siewki to jakiś dramat, kilka cebul faza 2-4 liście a reszta flaga albo dopiero co wyszła. Jak Nederlandy będą mieli słabsze plony jak Jaapa przewiduję, to powiem tak "będziemy żyli".

Wierze w to co piszesz tylko czemu na południu wiekszość sie chwali super wschodami marchwi czy pietruszki skoro cebula nie powschodziła ładnie? W centralnej częci kraju też siewki słabe jak na tą pore. Dymki całkiem fajnie wygladają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolan
2 godziny temu, Gość onA napisał:

Wierze w to co piszesz tylko czemu na południu wiekszość sie chwali super wschodami marchwi czy pietruszki skoro cebula nie powschodziła ładnie? W centralnej częci kraju też siewki słabe jak na tą pore. Dymki całkiem fajnie wygladają.

Kto ma te super wschody? Marchew może jeszcze jest ok, bo lepiej wschodzi, ale pietruszka? Z nią nie jest ciekawie, sporo poprzestrzelanej, jeszcze zaczęła spadać, przynajmniej u mnie i wujka pojawiają się sztuki, że "niby więdnie" do sąsiadów nie chodzę na podlądy, ale pewnie też, więc tak kolorowo nie jest na południu. Wszystko się jeszcze może zdarzyć. A co do chwalenia się, to jest pewien typ ludzi którzy nie powiedzą jak jest, tylko koloryzują, żeby w drugim się zagotowało. A gdy pójdziesz w pole do niego to gorzej jak u Ciebie. Jak u mojego sąsiada 120% wschodów pietruszki, a później jedzie z siewnikiem i przesiewa, jak jest lipa to się mówi, że lipa a nie 8 cud świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Wschody to  w całym kraju są przyzwoite , tylko co z tego że sztuki są i od kąt wyszły to stoją i nic nie rosną . Z siewek to tylko na dymkę urośnie bo zaraz połowa czerwca  a tu trzy "listki "

Jeszcze u nas coś rośnie bo np dziś mamy 25 stopni i tak ma dalej u nas być , zaś Holandia dziś 15 kresek i też kilka tygodni tak tam ma być .  z tego co już jest 

Teraz to powinien być urzędowy zakaz obieranie zimówek na biało , by choć z tego co już jest jeszcze coś przyrosło . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość kujawiak
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Witam. Czy tylko ja mam wrażenie że siewki rokują w tym roku na 10-15 t przy dobrej pogodzie?

Po swojej siewce wiosennej widze ten sam problem..... Cebula siana 20 tego marca w miare ok ale to co siane w okolicach 10 kwietnia masakra !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Kto ma dymkę niech chowa i szanuje bo w tym roku cebula będzie traktowana jak pietruszka w zeszłym roku .  Zaraz dzień będzie się skracał i te siewki to z kombajnu wylecą i to w całej Europie .  Po kwietniowych przymrozkach w temacie owocowym producenci pisali że czereśnie prawie wszędzie zmarzły i one będą bardzo drogie . Handlarze zaraz szydzili że głupie chłopki myślą że zaraz może 50 zł kilo będzie kosztowało , a to dziś czereśnia nie 50 a 150 zł/kg . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz pewnie ktoś mi napisze, że się czepiam ale to co dziś zobaczyłem woła o pomstę do nieba.

Jak zwykle na koniec tygodnia pojechałem do kolegi który prowadzi hurtownię owoce-warzywa zrobić większe zakupy. Chciałem kupić  trochę młodej obranej cebuli ale to co zobaczyłem w workach to jakiś horror. W każdym worku 80 % samo drewno, cebula z obciętym pędem nasiennym. Jak ktoś się nie wstydzi sprzedawać coś takiego, mam nadzieję, że tym którzy to robią karma wróci i sami będą musieli taką cebulę wkroić sobie do sałatki. Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
1 minutę temu, Agrokom Trade napisał:

Zaraz pewnie ktoś mi napisze, że się czepiam ale to co dziś zobaczyłem woła o pomstę do nieba.

Jak zwykle na koniec tygodnia pojechałem do kolegi który prowadzi hurtownię owoce-warzywa zrobić większe zakupy. Chciałem kupić  trochę młodej obranej cebuli ale to co zobaczyłem w workach to jakiś horror. W każdym worku 80 % samo drewno, cebula z obciętym pędem nasiennym. Jak ktoś się nie wstydzi sprzedawać coś takiego, mam nadzieję, że tym którzy to robią karma wróci i sami będą musieli taką cebulę wkroić sobie do sałatki. Smacznego

Człowieku czy tobie coś pasuje? Z krytyki ziemniaków przeniosłeś się na stronę z warzywami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starej cebuli nie ma nawet w Holandii. Na worek sprzeda się w dobrej cenie wszystko co będzie. Dymek mało, Uzbekistan, Macedonia katastrofa jakość. 

Zimówka do października leży o ile jest solidnie zebrana i przechowana. 

Chłodnie mają magazyny puste bo liczyli geniusze od zakupu że rolas za darmo im odda zimówkę od 1 czerwca a tu zonk, zimno, sucho, ssanie na worek hehe a kontrakty trzeba realizować. 

Siewki słabe na ten moment a gdy wciorniastek i grzyb z zimówek zacznie szukać nowej ofiary to będzie jeszcze gorzej.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna zimówka przeleży do października. Ale solidnie należy to zrobić a nie jak to polski rolnik lubi zrobić byle jak byle dudki się zgodzali. Cebuli na worek nie ma i nie będzie szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janie wytłumacz nam jak to zrobic aby ją przetrzymac do pazdziernika.Dodam ,ze ja kiedys zostawilem sobie 15 kg w worku raszlowym w stodole w suchym przewiewnym miejscu to mało co z niej zostało do konca sierpnia tak to g...no sie szybko psuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Ja zeszłoroczną zimówkę dopiero w lutym sprzedałem . była strasznie gęsta , dłuuugo rosła , wiele razy na grzyba pryskana i lepiej leżała  jak dymka .  W tym roku mam rzadką i dziś jadę już wszystko kopać . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Ja zeszłoroczną zimówkę dopiero w lutym sprzedałem . była strasznie gęsta , dłuuugo rosła , wiele razy na grzyba pryskana i lepiej leżała  jak dymka .  W tym roku mam rzadką i dziś jadę już wszystko kopać . 

Nie rób ludzią wody z mózgu to jest niewykonalne ...chyba chcesz zeby nie było takiego wysypu odrazu a ze komus zgnije bo bedzie przechowywał to bedzie jego problem a nie Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

 Był gąszcz niesamowity i z 5 razy na grzyba to spokojnie była pryskana i w lutym dopiero ją podałem .  Siewka zaś mi zgniła w starym roku . 

Propagandy nie muszę siać , bo w tym roku wszystko jest mocno rozciągnięte . Wczoraj  byliśmy na Kujawach to i tam tylko gdzielek przyzwoita siewka , większa połowa nie da rady do jesieni plonu za koszty zrobić . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Małopolan

Chciałem zapytać czy wy tak na serio w tej Wielkopolsce sprzedajecie zimówki prosto z pola po 20gr/kg?  Mi to normalnie włosy dęba stanęły, chodzić prawie cały rok koło uprawy i na koniec za darmo, może róbcie jak z ropą dopłaćcie do odbioru co będziecie się szczypać z jakimiś zarobkami, kto to widział zarabiać na uprawie warzyw. Chyba, że to cebula z kołkiem w środku to odwołuję ww. animozje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

to ci co muszą kupić to te 20 gr mają wystawione . Jeszcze nikt nie kopie i już za darmo . 

 

 

2 godziny temu, Gość Małopolan napisał:

Chciałem zapytać czy wy tak na serio w tej Wielkopolsce sprzedajecie zimówki prosto z pola po 20gr/kg?  Mi to normalnie włosy dęba stanęły, chodzić prawie cały rok koło uprawy i na koniec za darmo, może róbcie jak z ropą dopłaćcie do odbioru co będziecie się szczypać z jakimiś zarobkami, kto to widział zarabiać na uprawie warzyw. Chyba, że to cebula z kołkiem w środku to odwołuję ww. animozje.

Gdyby była jedność między rolnikami to by nie było takich kpin cenowych. Duże podmioty skupujące cebule potrafią się dogadać . Tak jest w każdej dziedzinie rolniczej,brak jedności wśród producentów,pośrednik jest dużo bardziej inteligentny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Witam. Żaden szanujący się producent nie odda młodej, dobrej jakości cebuli za 20 gr. Mając na uwadze że stara cebula która już się kończy w Nl jest na poziomie 60-65 gr. I z jakością też bywa różnie. Także opamiętajcie się i nie dajcie się wyzyskać. Mniej niż 1zł za dobrej jakości cebulę, bez bąków to jest minimum. Poniżej tej sumy wogóle nie rozmawiajcie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Gość Gość napisał:

Witam. Żaden szanujący się producent nie odda młodej, dobrej jakości cebuli za 20 gr. Mając na uwadze że stara cebula która już się kończy w Nl jest na poziomie 60-65 gr. I z jakością też bywa różnie. Także opamiętajcie się i nie dajcie się wyzyskać. Mniej niż 1zł za dobrej jakości cebulę, bez bąków to jest minimum. Poniżej tej sumy wogóle nie rozmawiajcie. Pozdrawiam

Tak się zastanawiam w jakim świecie ty żyjesz.  Jak podmioty kupujące nie będą podnosić cen to mniejsze ilości ale będą sprzedawane. Podmioty kupujące podnoszą ceny o ile brakuje  towaru i zaczynają konkurować między sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość onA napisał:

Tak się zastanawiam w jakim świecie ty żyjesz.  Jak podmioty kupujące nie będą podnosić cen to mniejsze ilości ale będą sprzedawane. Podmioty kupujące podnoszą ceny o ile brakuje  towaru i zaczynają konkurować między sobą.

Tak. Albo nastąpi zmowa cenowa jak to można u nas zauważyć. I albo oddasz za darmo albo ukisi Ci się na pryźmie. Za dużo cwaniaków pośredników mamy. A z tym brakiem jedności wśród producentów to masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...