Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Podwyżka

Co się dzieje na rynku że tak się wszyscy pobudzili. Wszyscy szukają obranej i przebijają ceny. Czyżby podwyżki.... Dziś chłodnia z wlkp zapłaciła mi 95gr 8 ton dziennie a jeszcze niedawno lewka była z ich strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Podwyżka napisał:

Co się dzieje na rynku że tak się wszyscy pobudzili. Wszyscy szukają obranej i przebijają ceny. Czyżby podwyżki.... Dziś chłodnia z wlkp zapłaciła mi 95gr 8 ton dziennie a jeszcze niedawno lewka była z ich strony. 

hahahaha to zawiez im wszystko co masz bo to najwyzsza cena na rynkuuuuuu brawooooo jest super sprzedawca  !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość 90daniel

Przypominało się że idą święta i ludzie będą kupować śledzia na stół. A wiadomo jak wygląda opakowanie z sledziami, 3 śledzie i pełno cebuli więc trzeba zakłada produkującym dostarczyć troszkę towaru. To i ssanie się zrobiło. Jak dostanę 1.30 to ruszymy z sprzedażą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość 90daniel napisał:

Przypominało się że idą święta i ludzie będą kupować śledzia na stół. A wiadomo jak wygląda opakowanie z sledziami, 3 śledzie i pełno cebuli więc trzeba zakłada produkującym dostarczyć troszkę towaru. To i ssanie się zrobiło. Jak dostanę 1.30 to ruszymy z sprzedażą. 

to chyba pomyliles te swieta z wielkanocnymi :) a sledzie to mam lisnera i sa juz gotowe

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Alex napisał:

Szukają, szukają i walczą o klienta sami dokładają bez pytania o podwyżkę. Może dojdzie to wszystko do normalnych cen a nie do stawki głodowej dla wszystkich!!

kto szuka ? gdzie ? kto dokłada ? u mnie to paluja w dół i tak nie biora !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowy. Mam pytanie. Chce sprzedać cebule do przetwórni i chłodni. Czy skupujący odemnie cebule beda wymagać jakis dokumentów? 

Dotej pory oddawałem jabłka do skupu i nikt nie pytał o papierologie tzn.bwjezdałem na wage następnie towar zważony zrzucałem w wyznaczonym miejscu, udawałem sie do kasy pobierałem pieniądze i tyle. Czy przypadku warzyw,cebuli spraw wygląda inaczej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość wlkp

Mam prośbę. Jak piszemy ceny to tylko i wyłącznie NETTO. Wtedy można faktycznie porównać. Jeśli jesteś rolnikiem ryczałtowym RR pisz także cenę NETTO!!! u mnie ten tydzień Frost 85 gr. Chyba trochę mało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
1 godzinę temu, Gość Gość wlkp napisał:

Mam prośbę. Jak piszemy ceny to tylko i wyłącznie NETTO. Wtedy można faktycznie porównać. Jeśli jesteś rolnikiem ryczałtowym RR pisz także cenę NETTO!!! u mnie ten tydzień Frost 85 gr. Chyba trochę mało. 

Witam . Jak sprzedajesz na RR to i tak stanowczo za dużo masz. Pewnie masz 2 może 3 hektary cebuli a cały rok odbierasz hihihi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość wlkp
8 godzin temu, Gość Kazik napisał:

Witam . Jak sprzedajesz na RR to i tak stanowczo za dużo masz. Pewnie masz 2 może 3 hektary cebuli a cały rok odbierasz hihihi. Pozdrawiam 

Te zaczepki powinny zniknąć z dyskusji. Piszmy merytorycznie o naszej branży to wszystko. Pomagajmy sobie by lepiej móc negocjować z chłodniami. Mam 10 ha cebuli. Sprzedaje wystawiając fv. Proszę tylko o ujednolicenie podawanie cen by było to NETTO. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Gość wlkp napisał:

Te zaczepki powinny zniknąć z dyskusji. Piszmy merytorycznie o naszej branży to wszystko. Pomagajmy sobie by lepiej móc negocjować z chłodniami. Mam 10 ha cebuli. Sprzedaje wystawiając fv. Proszę tylko o ujednolicenie podawanie cen by było to NETTO. Pozdrawiam. 

Kolego na moje to już nie masz co obierac z 10 ha. To obranej jest na maxa 500 ton. Jak znam życie to tyle w miesiącu sprzedajesz hihi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gość Kazik napisał:

Kolego na moje to już nie masz co obierac z 10 ha. To obranej jest na maxa 500 ton. Jak znam życie to tyle w miesiącu sprzedajesz hihi. Pozdrawiam 

Po co szukasz zaczepki? , gościu grzecznie zadał pytanie, to już trzeba po nim jechać, Forum jest od tego by pytać i w miarę możliwości udzielać odpowiedzi ze swoich doświadczeń. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość obierka 2 napisał:

super a korekta z umowy do 0,90 a bylo 1,40 ? tez mi interes

Nie podpisywać, żadnych umów cenowych, bo umowy są tylko dobre dla kupujących. Płacą ile chcą i jak chcą, Wszystko weryfikuje rynek i ceny się same ustalają a najlepszą opcją sprzedaży jest sprzedawać temu kto w danym dniu daje najwięcej i jest pewne, że zapłaci w terminie. Producenci szanować się!!! . Kupcy zawsze pogrywają czy jest tania czy jest droga, takie uroki tego biznesu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego kupują z wolnego rynku jak wszystkim co zakontraktowali urosło. Potem nakupią towaru i zamkną skup a to nie o to chyba chodzi bo współpraca powinna być taka że biorą od stałych dostawców dłuższy czas żeby nie było przestojów bo ludzie potem pojdą do drugiego. A cena porażka swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...