Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Cebulione napisał:

Przyszly tydz obrana 0.05zl w dół także cebulka do obierania 0.30-0.35 przyszly tydz niestety

to chyba myslisz o kosztach transportu odpadu z holandii za tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebullione
4 godziny temu, Gość rolnik napisał:

to chyba myslisz o kosztach transportu odpadu z holandii za tyle

Koszty transportu odpadu z Holandii to 0.16zł, natomiast cena za cebulke do obieranie to 0.30-0.35 i nie ma tu złośliwości z mojej strony takie realia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha 0,05 w dół co ty straszysz!! Jak chcesz to obniż te 5gr w dół oby się opamiętali i nie przywieźli ci cebuli!! Ludzie zobaczcie nic nie słychać ani nie widać żeby coś z Holandi przyjeżdżało w dużych ilościach bo z tamtąd cebula słaba może przyjechać do nas za 0,45 gr wiec podnoście ceny bo zaraz zacznie się szukanie cebuli!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista pl

Od poniedziałku znaczący wzrost zapotrzebowania na cebulę obraną co wywoła wzrost zapotrzebowania na cebulę do obierania. Obie ceny na obraną i do obierania wzrosną i nadal większość będzie pracowała za darmo lub na stracie i tak już od czerwca 2020roku. 

Reasumując cena od poniedziałku znacznie w górę. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
2 godziny temu, Gość Realista pl napisał:

Od poniedziałku znaczący wzrost zapotrzebowania na cebulę obraną co wywoła wzrost zapotrzebowania na cebulę do obierania. Obie ceny na obraną i do obierania wzrosną i nadal większość będzie pracowała za darmo lub na stracie i tak już od czerwca 2020roku. 

Reasumując cena od poniedziałku znacznie w górę. Pozdrawiam i życzę powodzenia

Gdzie kolego? Bo z tego co mi wiadomo nie wiele zakładów w ogóle robi a najwięksi gracze zamierzają płacić 0.90zl tłumacząc ze ceny mrozonki mega niskiep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrula
7 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

Gdzie kolego? Bo z tego co mi wiadomo nie wiele zakładów w ogóle robi a najwięksi gracze zamierzają płacić 0.90zl tłumacząc ze ceny mrozonki mega niskiep

I do mnie takie słuchy dochodzą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Alex napisał:

Haha 0,05 w dół co ty straszysz!! Jak chcesz to obniż te 5gr w dół oby się opamiętali i nie przywieźli ci cebuli!! Ludzie zobaczcie nic nie słychać ani nie widać żeby coś z Holandi przyjeżdżało w dużych ilościach bo z tamtąd cebula słaba może przyjechać do nas za 0,45 gr wiec podnoście ceny bo zaraz zacznie się szukanie cebuli!!

Dokładnie jak Alex pisze  w piątek wiozłem auto odsortu  z NL to widziłem  pięć aut a Pl  wracajacych z NL . Trzy na załadunku i dwa  na pusto wracało. W zeszłe lata było opór aut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem propozycje Łuski z Holandii na 21centow!! Klasa 1 na worek plus transport! Kochani rolnicy te 0,65 co dostajecie od przedsiębiorców pakujących na worek do marketu to jest śmiech!! Podnieście ceny i tak zapłacą, z Holandi nie ściągną!!! I pamiętajcie mówimy tutaj o 1 klasie cebuli?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, farmerphu46 napisał:

Dokładnie jak Alex pisze  w piątek wiozłem auto odsortu  z NL to widziłem  pięć aut a Pl  wracajacych z NL . Trzy na załadunku i dwa  na pusto wracało. W zeszłe lata było opór aut 

no i masz juz odpowiedz :) auta wracaja puste bo brak zlecen na chlodniach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2021 o 10:38, Gość Realista pl napisał:

Od poniedziałku znaczący wzrost zapotrzebowania na cebulę obraną co wywoła wzrost zapotrzebowania na cebulę do obierania. Obie ceny na obraną i do obierania wzrosną i nadal większość będzie pracowała za darmo lub na stracie i tak już od czerwca 2020roku. 

Reasumując cena od poniedziałku znacznie w górę. Pozdrawiam i życzę powodzenia

to moze sie podziel iliosciami skoro masz tak duzo zlecen :) w tych super piniondzachhhhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to pokazuje , że jest zapotrzebowanie na polska cebule bo jeśli pośrednik potrafi zaplacic wiecej niż przetworca to zly znak . Niejednokrotnie pytalem o cene w kilku zakladach i u tego pośrednika gdzie po dogadaniu ceny na skupie staly samochody właśnie pośrednika . Pomyślcie tylko ile firmy zarobia na tym żeby żadna sie nie wybiła z cena ... A z drugiej strony ile mogą dac skoro kupuja w cenie podobnej do pośrednika a posrednikowi jeszcze sie to oplaca ?cóż za ironia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Gość Farmer napisał:

Jeśli to prawda to pokazuje , że jest zapotrzebowanie na polska cebule bo jeśli pośrednik potrafi zaplacic wiecej niż przetworca to zly znak . Niejednokrotnie pytalem o cene w kilku zakladach i u tego pośrednika gdzie po dogadaniu ceny na skupie staly samochody właśnie pośrednika . Pomyślcie tylko ile firmy zarobia na tym żeby żadna sie nie wybiła z cena ... A z drugiej strony ile mogą dac skoro kupuja w cenie podobnej do pośrednika a posrednikowi jeszcze sie to oplaca ?cóż za ironia .

Kto jest tym pośrednikiem? Dostarczam bezpośrednio do chłodni i ja dostaje 0,95 inni dostawcy w zależności jaką cenę i ilość wynegocjowali 

od 0,85 do 1,05  Cebuli obranej jest bardzo mało na rynku ale zbyt też jest znikomy.Tak będzie dopóki nie otworzą gastronomi w całej Europie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
11 godzin temu, Gość Marcin napisał:

Jaka jest wasza opinia na temat cebuli odmiany grabowska bądź czeskiej produkcji odmiany takie jak unico amfora 

Grabowska różnie potrafi się zachować przy dłuższym przechowywaniu, bardziej poleciłbym slawe ozarowa, super do obierania i fajnie leży również tanie nasionka, natomiast wlasnie wczoraj wjechała do mnie czeska  Unico to powiem do obierania nie jest zła ale miekawej sporo.. planowo Ci nie podpowiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

Grabowska różnie potrafi się zachować przy dłuższym przechowywaniu, bardziej poleciłbym slawe ozarowa, super do obierania i fajnie leży również tanie nasionka, natomiast wlasnie wczoraj wjechała do mnie czeska  Unico to powiem do obierania nie jest zła ale miekawej sporo.. planowo Ci nie podpowiem 

Z tanich nasion do obierania  osobiście poleciłbym  Toruniankę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Niagare, Torunianke i wiele innych...mam super doświadczenie z tymi odmianami i konkretny rolnik zrobi towar na pewno nie gorszy niżeli z nasion zachodnich. 

Problem z tanimi nasionami jet taki ze sieją je mali rolnicy a ci przeważnie nie inwestują w ochronę, sprzęt, magazyn, sprzedaż..... I z tąd debilna opinia że slabe nasiona.... Ale to jest bzdura. Nasiona polskie są znakomite i 5-10x tańsze od zagranicznych bo u producenta kosztują 90zl jednostka a w hurtowniach 200-250zl. 

Spróbujcie bo kupując w Polsce budujecie swoja i waszej rodziny przyszłość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2021 o 06:05, Gość Cebulione napisał:

 

Kupiłem grabowska na prube  sam jestem ciekaw jak wypadnie ludzie sobie ja chwalą a  jakies opinie dotyczace cebuli bolero  z morawosed czeskiej produkcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Polak napisał:

Polecam Niagare, Torunianke i wiele innych...mam super doświadczenie z tymi odmianami i konkretny rolnik zrobi towar na pewno nie gorszy niżeli z nasion zachodnich. 

Problem z tanimi nasionami jet taki ze sieją je mali rolnicy a ci przeważnie nie inwestują w ochronę, sprzęt, magazyn, sprzedaż..... I z tąd debilna opinia że slabe nasiona.... Ale to jest bzdura. Nasiona polskie są znakomite i 5-10x tańsze od zagranicznych bo u producenta kosztują 90zl jednostka a w hurtowniach 200-250zl. 

Spróbujcie bo kupując w Polsce budujecie swoja i waszej rodziny przyszłość. 

Cebulę sieję od ćwierćwieku i z polskich odmian się wyleczyłem. Miałem kilka razy na tym samym polu polskie i zachodnie odmiany. O ile plon był podobny, to jeśli chodzi o jakość to jest przepaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie to zamiast hiszpana można sobie posiać bo polezy trochę dłużej i kaliber wiekszy od rijnsburgera a nasiona tanie i tak pójdzi na obieranie bo nikt recznie jej nie będzie szykował bo łuska słaba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...