Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ukraina wyjeżdża

Przyszły tydzień cena może być 2zl i tak ilości nie będzie bo Ukraińcy wyjeżdżają powoli i pod koniec tygodnia już nikogo nie będzie. Wrócą po15tym i dalej o ile wogóle bo od 7 stycznia lock down pełny Ukrainy więc bydzie lipa. Cena powyżej 1.20zl i wyżej gwarantowana za chwile. Przyszły tydzień 1.15zl za dobry towar na sałatki, do mroźni 1 powyżej za 10 ton dostawy mam uzgodnione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Chyba wszyscy cebularze choinki ubierają? Jak wam leży cebula? Jakie prognozy cenowe  na luz obieraną i worek?  Mi 55 groszy na luz na pakowanie zaproponowali powiedziałem że do lutego nie ruszam pryzmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zielono
14 godzin temu, Gość Adam napisał:

Chyba wszyscy cebularze choinki ubierają? Jak wam leży cebula? Jakie prognozy cenowe  na luz obieraną i worek?  Mi 55 groszy na luz na pakowanie zaproponowali powiedziałem że do lutego nie ruszam pryzmy. 

 

W takim razie jaka cenę prognozujesz w lutym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cebula gorszej jakości przechowywana w szopach już się kończy a to oznacza podwyżki. Cebula zolta obrana pod koniec stycznia może spokojnie kosztować 1,20zl. Kto trzyma w przechowalni dobry towar na worek może spać spokojnie bo napewno nie straci.

Na wiosnę prognozuje że cena zoltej 50+ do pakowania będzie oscylować 0,70-0,80zl 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy straszycie! Jaki powód macie, że tak będzie? jest presja na wzrost cen!! Straszycie brexitem itd. przecież wszyscy wiemy że Anglia nie przeżyje bez naszego jedzenia i będzie szło wszystko tak jak szło do tej pory a może i nawet lepiej bo już szczepienia idą pełną parą co za tym idzie obostrzenia będą zmniejszane. Ukraina wyjechała wiec myśle że będą braki w produkcji cebuli obieranej. Cebula łuska jest ciężko kupić za 0,30, szyscy mówią 0,35 i więcej. Wiec gdzie tutaj spadki cen?? Po nowym roku mam ustalona cenę 0,97 netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Janusz biznesu

Wielkopolanie nie tacy znowu wielcy bo najwięcej zamętu sieją sprzedając najtaniej  w Polsce cebulę obraną w kierunku Europy i Polski. Powodem jest doprowadzenie do zmonopolizowania regionalnego rynku skupu cebuli przez jedną firmę f . Do tego prowadzi dotowanie firm z kasy unijnej.  Bravo!!. 

Generalnie jest dobrze na pozostałych rejonach kraju i cena jest stabilna. Rynek zamarł totalnie i ożywi się w połowie stycznia lub koniec. 

A na wielkomałopolsce chyba lepiej zakończyć obieranie bo tylko rynek psują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
W dniu 11.12.2020 o 09:41, Gość Ukraina wyjeżdża napisał:

Przyszły tydzień cena może być 2zl i tak ilości nie będzie bo Ukraińcy wyjeżdżają powoli i pod koniec tygodnia już nikogo nie będzie. Wrócą po15tym i dalej o ile wogóle bo od 7 stycznia lock down pełny Ukrainy więc bydzie lipa. Cena powyżej 1.20zl i wyżej gwarantowana za chwile. Przyszły tydzień 1.15zl za dobry towar na sałatki, do mroźni 1 powyżej za 10 ton dostawy mam uzgodnione

no kolego gdzie te twoje ceny ? cos wizjonerstwo masz kiepskie !!!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość trtrtrt
2 godziny temu, beowulf87 napisał:

Widze że odsorty z Holandii

widziec to mozna i przyszlosc :) holender nie glupi chce jak zawsze zarobic na smieciach pytanie czy ktos te odsorty wogole kupuje skoro obieralnie w PL pozamykane na okres swiat i nowego roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione

Na tym forum jest dosłownie tak jak w polskim życiu publicznym dwa zupełnie inne swiaty, jakby dwie alternatywne rzeczywistości, jedni juz lada dzień sprzedają za 1.20 i to juz od września tak trwa a inni cały czas po 0.80 No bądź tu mądry:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...