Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Gość Garbaty napisał:

Pestycydy Ci męczą siewke??

Stomp Aqua i duże opady nie są obojętne dla cebuli. Widać to po małym kline , który nie był dopryskany. Tam cebula rośnie szybciej i jest zieloniutka. U mnie też wschody nierówne i mocne przebarwienia.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość obieracz
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Kto ma zasiane na słabszych wywietrznych ziemiach może mieć częściowo powycinane po tych wiatrach, jak tak dalej będzie. 

U mnie 50% pola cebula wycięta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczeń moich oraz moich znajomych mogę powiedzieć że cebula uszkodzona przez wiatr z piaskiem rzeczywiście później odbije. Tylko część roślin ginie bezpowrotnie. Jednakże na ten moment cebula jest już opóźniona o tydzień do dwóch w stosunku do innych lat. Często po takich uszkodzeniach plon cebuli potrafi spaść o 25 do 50% w skrajnych wypadkach konieczne są przesiewy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Przydał by się deszczyk tylko nie za duży takie 3-5l na metr bo zbita jest ziemia. I za około tydzień pierwszym konkretnym na chwasty powschodowo bym poleciał .Takie 0,3 bandura + ewentualnie dodatek do bandura 0,05 goal lub 0,1 -0,15 starane. Bo na dzień dzisiejszy nie chce hamowac małej cebuli herbicydem a około tygodnia mogę się wstrzymać, chociaż chwastów teraz zacznie szybko przybywać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc gosc kujawy

jak panowie wasze cebule rosna czy tak nie bardzo. umnie hiszpany wzeszly i stoja a opryskami niemeczylem. niby wschody dobre ale rosnac niechce.wiatry ulewy zimno chwasty cisna slabo to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
13 godzin temu, Gość gosc gosc kujawy napisał:

jak panowie wasze cebule rosna czy tak nie bardzo. umnie hiszpany wzeszly i stoja a opryskami niemeczylem. niby wschody dobre ale rosnac niechce.wiatry ulewy zimno chwasty cisna slabo to wyglada.

 20% plantacji jakoś rośnie, reszta ledwo. Rekordów nie będzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...