Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość tymek
Godzinę temu, Gość Farmer napisał:

Jezeli dostajesz 0.8 zl to dobra rada daj sobie spokoj z obieraniem i nie męcz siebie idz do pracy zarobisz chociaz cos .

Ciekawe czy byś sam sobie tak powiedział jak byś miał maszynę w leasingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Nie mam maszyny w leasingu ale jak bym mial i mialbym distac 0 8 zl i dolozyc do interesu to po co bylby mi leasing ? Zabezpieczeniem leadingu jest maszyna zapewne wiec oddalbym to co generuje mi straty a w tym przypadku to maszyna co obiera cebule za 0.8 zl . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

W obecnych realiach obranej cebuli za 80-90 gr nie da się obierac chyba, że ktoś chce dołożyć do interesu, łuska po 50gr a ta za 30gr na obornik się nadaje. Sezon obierania dla mnie zakończony do świeżej cebuli a jak realia się nie zmienia to trzeba zmienić szybko branżę.  Coś czuję, że jeszcze przyjdą czasy, że będą nasi mecenasi prosić żeby ktoś obrał cebulę ale już nie będzie chętnych do tej niewdzięcznej roboty. Czasy stabilnego obierania całorocznego się skończyły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość tymek
6 godzin temu, Gość Arkadio napisał:

Tymek z jakiego rejonu jestes? Ile robisz srednio tygodniowo? Moze cos się da zrobić, ja place 0.88 netto nawet dostawca którzy po 500kg mi woza

Wlkp pogranicze a Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rurrek
19 godzin temu, Gość Gość tymek napisał:

Ciekawe czy byś sam sobie tak powiedział jak byś miał maszynę w leasingu

... ale jak waliles cebule obrana po 2 pln to nie plakales - tak to dziala w cebuli niestety raz na gorze raz na dole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gościnnie Daniel

Jak się przepłaca za maszyny to później ciężko liczyć grosze. Ja poświęciłem dwa miesiące i samemu zbudowałem obdmuchiwarke o średniej wydajnosci 400kg na godzinę. Może to jakoś dużo nie jest ale domowymi siłami plus  2-3 pracowników można już coś obrać w gospodarstwie. Koszt maszyny to tylko 10 tyś plus sprezarka.  Co do rynku to dał popalić nie tylko w branży cebulowej.  Tamten rok był rokiem ogórka dyni i cukini. 

Co do ceny to chyba będzie teraz lekko w górę od a ostro w górę to dopiero po świętach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Realista

Stagnacja i ceny raczej około złotówki.  Kto nie kupił cebuli ten nie obiera, bo trudno o surowiec poniżej 50 gr. Większe obieranie mają zapas na tydzień - dwa, a zatem po świętach przewiduję raczej podwyżki. Ale nie za "towar z soboty" i nie o 7 groszy, ale może 5 na początek. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Roman

No pewnie ze podwyżki były jak ktoś oddawał towar za 0,85. Nikt nie chce podnosić cen i raczej to się szybko nie zmieni, z Holandii coraz większe partia cebuli idą po 0,54gr fazerowana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Piotr napisał:

U mnie 1zł  i problem z kupnem surowca pod taką cenę 

Zapytam z czystej ciekawości i bez żadnych podtekstów i złośliwości: ile trzeba zapłacić za łuskę przy tej cenie obranej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...