Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2019 o 20:10, Gość Www napisał:

Czyli jednak Holender potrafi liczyć ;)

A co jeśli na holenderskich forach piszą że cebula nie może być droższa niż 15eurocentów bo Polacy zalali rynek towarem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
8 godzin temu, Turysta napisał:

Ej, ale jaja sobie robicie? Ja przywoziłem w lutym uzbeka za 1,45 szła sprzedaż. Dlatego śmieje się, że obieracze narzekali na ceny, a było raz lepiej niż teraz 

No przyjmyjmy nawet ze mozna bylo kupic po 1.50 choc pamietam ze ciezko bylo jakies wieksze ilosci w tej cenie to i tak cos zle liczysz Turysta bo wydaje mi sie ze dzisiejsza relacja luska 0,6 obrana 1,60 jest lepsza dla obieracza niz ta z lutego 1,50-2.50 chyba sie zgodzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Cebullione napisał:

No przyjmyjmy nawet ze mozna bylo kupic po 1.50 choc pamietam ze ciezko bylo jakies wieksze ilosci w tej cenie to i tak cos zle liczysz Turysta bo wydaje mi sie ze dzisiejsza relacja luska 0,6 obrana 1,60 jest lepsza dla obieracza niz ta z lutego 1,50-2.50 chyba sie zgodzicie?

Mogłeś uderzać do mnie! Praktycznie codziennie zjedżały jakieś auta z Uzbekistanu. Zgadamy się jak będziesz chciał coś importowanego. 

Ale dziś to jest bardziej relacja na poziomie 0,7 do 1,45 

Bliżej temu do 70 groszy na kilogramie niż do złotówki z lutego. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Turysta napisał:

Mogłeś uderzać do mnie! Praktycznie codziennie zjedżały jakieś auta z Uzbekistanu. Zgadamy się jak będziesz chciał coś importowanego. 

Ale dziś to jest bardziej relacja na poziomie 0,7 do 1,45 

Bliżej temu do 70 groszy na kilogramie niż do złotówki z lutego. 

 

Uzbekistan nie gwarantuje powtarzalności towaru. Tam jedno auto ładujesz od trzech, czterech chłopków. Jutro wrzucę fotki z pola w Kazachstanie. Cebula już się dosusza a kawałki po 40 hektarów. Za 10 dni wysyłam pierwszy wagon na Litwę, jak ktoś potrzebuje konkretny gruby, suchy towar w dobrej łusce zapraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarstwo warzywnicze

Ale tu fachowcy od handlu ???   uzbeka...Hahaa czasami Tu wchodzę ale ciągle bez zmian..sama dzieciarnia udajaca byzmasmena?? tak dla waszej informacji fachowcy przepowiadajacy ze drogo już było.  Właśnie sprzedałem łuske luz na obierke po 0,70 netto.  Ale Od dzisiaj wstrzymujemy sprzedaż z bardzo przewidywalnego powodu ?   Ahaa  ta niby ładna  cebula z NL co kosztowała 0.60 netto na placu u znajomego wyglądała super. I tylko tyle... 40% odpadu.  To właśnie jest ta holenderka zachwalana ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
4 godziny temu, Turysta napisał:

Mogłeś uderzać do mnie! Praktycznie codziennie zjedżały jakieś auta z Uzbekistanu. Zgadamy się jak będziesz chciał coś importowanego. 

Ale dziś to jest bardziej relacja na poziomie 0,7 do 1,45 

Bliżej temu do 70 groszy na kilogramie niż do złotówki z lutego. 

 

No u mnie poki co towaru za 0.60-0.65 nie brakuje a i sprzedaz na przyszly tydzien na poziomie 1.50 z miejsca, 1.60 na chlo, takze ogolnie spoko mi sie wydaje, ale czy za 3 tyg bede mial nadal taki fajny towar do obiernia nie mam pojecia, 

jak bede potrzebowal czegos z UZ KZ odezwe sie na priv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę mi się logować dlatego z gościa 

 

Ja nigdzie nie pisałem, że jestem biznesmenem kolego. Targałem uzbeka na początku roku jak głupi auto za autem. Dopiero jak była końcówka ich sezonu to były problemy z ładowaniem. 

Przy czym ja się nie bawię na worek, bo przerobiłem kilka osób i wiem, że szybciej i wygodniej jest mi wozić na obieranie i mieć spokój. 

Ale co to ma znaczyć, że sprzedałeś za 70 groszy? Miałeś dobry towar to po tyle mógł iść. Mówimy głównie o tym, że u dużej części rolników towar jest słaby, a wołają tyle co za holendra. I nie mówię już o tym jak było na początku roku, że rolnik potrafił podnieść cenę w czasie jak mój klient już do niego jechać dużym po towar. No mistrzostwo :D

Jak Twój kolega miał 40% odpadu to gratuluję! Trzeba wiedzieć od kogo kupować i nie dać się wyruchać. To, że z Holandii nie oznacza od razu, że jest super jakość i nie trzeba weryfikować tego co jedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Porter...   ????? tu zgrywasz Boga handlu, a na giełdzie twoje ogłoszenie kupię cebulę do obierania..  ?? leje z takich jak Ty ...   Ale cóż, najważniejszy ferment, chłopek się przestraszy ze cebulę sprowadzają samochodami statkami samolotami....i sprzeda za grosze...   nie zapominaj zecw PL też są pola po 40 60 100 ha cebuli...tak samo w innych krajach..tyle tylko ze towar kaliber 3-5  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Marcin napisał:

Gość Porter...   ????? tu zgrywasz Boga handlu, a na giełdzie twoje ogłoszenie kupię cebulę do obierania..  ?? leje z takich jak Ty ...   Ale cóż, najważniejszy ferment, chłopek się przestraszy ze cebulę sprowadzają samochodami statkami samolotami....i sprzeda za grosze...   nie zapominaj zecw PL też są pola po 40 60 100 ha cebuli...tak samo w innych krajach..tyle tylko ze towar kaliber 3-5  

Ostatnie 5 słów zamyka temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Marcin napisał:

Gość Porter...   ????? tu zgrywasz Boga handlu, a na giełdzie twoje ogłoszenie kupię cebulę do obierania..  ?? leje z takich jak Ty ...   Ale cóż, najważniejszy ferment, chłopek się przestraszy ze cebulę sprowadzają samochodami statkami samolotami....i sprzeda za grosze...   nie zapominaj zecw PL też są pola po 40 60 100 ha cebuli...tak samo w innych krajach..tyle tylko ze towar kaliber 3-5  

Pomyłka, nie mieszkam w  Polsce, więc nie mogłem kupować cebuli nawet do wątróbki na obiad. Zawsze zanim coś napiszesz, pięć razy sprawdź bo później wychodzisz na idiotę. Podaj adres email to Ci wyślę film z pola z moim komentarzem a co do  ceny, to chciałbym żeby była chociaż po 2 zł :)Zgodnie z obietnicą, najnowsze zdjęcia z pól Kazachstanu z cebulą troszeczkę większą niż 3-5  Ups. tylko jedna fotka się tutaj zmieści :) 

IMG_20190916_114024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w piątek sobotę do firmy S i zobaczysz ile aut przyjeżdża. A druga sprawa jak gowno nie towar to rolnik dostaje 40groszy za ładny towar napewno nie proponują takiej ceny. Także radzę spiąć dupsko i nie sr** tak ogniem na kogoś jak się nie widzi tylko słyszy gdzieś od kogoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Gość Gość napisał:

Zapraszam w piątek sobotę do firmy S i zobaczysz ile aut przyjeżdża. A druga sprawa jak gowno nie towar to rolnik dostaje 40groszy za ładny towar napewno nie proponują takiej ceny. Także radzę spiąć dupsko i nie sr** tak ogniem na kogoś jak się nie widzi tylko słyszy gdzieś od kogoś.

Haha uderz w stół a Kubuś się odezwie. Skąd człowieku wiesz o jakiej firmie pisze ? Myślisz że tylko wy jesteście „królami cebuli” i wszystko się kręci wokół jednej firmy? Rolnicy mają was dosyć z waszym podejściem do producenta co innego piszesz w ogłoszeniach,a co innego robisz jak się przywiezie cebulę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma S faktycznie przywozi 100 aut w tygodniu i na Europe wysyła troche mniej dając prace setkom ludzi związanyc z biznesem . Dzięki importowi obieranie jeszcze nie zdechło bo kto by od nas kupował gdyby nie było ciągłości dostaw....  Lepiej niech nasz chłopak ze wsi  - S zarabia i wydaje w Polsce a niżeli jakiś obcy lub cwaniaczki z miasta. A z tego co widać to chłop zap...ala całą dobe i ciągle ktoś mu świnie podkłada. Tyle w temacie. 

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Gość Jogas napisał:

Firma S faktycznie przywozi 100 aut w tygodniu i na Europe wysyła troche mniej dając prace setkom ludzi związanyc z biznesem . Dzięki importowi obieranie jeszcze nie zdechło bo kto by od nas kupował gdyby nie było ciągłości dostaw....  Lepiej niech nasz chłopak ze wsi  - S zarabia i wydaje w Polsce a niżeli jakiś obcy lub cwaniaczki z miasta. A z tego co widać to chłop zap...ala całą dobe i ciągle ktoś mu świnie podkłada. Tyle w temacie. 

 

24 minuty temu, Gość Cebul napisał:

Haha uderz w stół a Kubuś się odezwie. Skąd człowieku wiesz o jakiej firmie pisze ? Myślisz że tylko wy jesteście „królami cebuli” i wszystko się kręci wokół jednej firmy? Rolnicy mają was dosyć z waszym podejściem do producenta co innego piszesz w ogłoszeniach,a co innego robisz jak się przywiezie cebulę. 

 

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Zapraszam w piątek sobotę do firmy S i zobaczysz ile aut przyjeżdża. A druga sprawa jak gowno nie towar to rolnik dostaje 40groszy za ładny towar napewno nie proponują takiej ceny. Także radzę spiąć dupsko i nie sr** tak ogniem na kogoś jak się nie widzi tylko słyszy gdzieś od kogoś.

To nie jest wątek o firmie S ...

Proszę założyć wątek o tej firmie w sekcji Opinie i Ostrzeżenia i tam o niej dyskutować(oczywiście bez oszczerstw i wyzwisk) jeśli taka wola.

Kolejne  wypowiedzi w tym wątku o tej firmie będą kasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość Porter. napisał:

Pomyłka, nie mieszkam w  Polsce, więc nie mogłem kupować cebuli nawet do wątróbki na obiad. Zawsze zanim coś napiszesz, pięć razy sprawdź bo później wychodzisz na idiotę. Podaj adres email to Ci wyślę film z pola z moim komentarzem a co do  ceny, to chciałbym żeby była chociaż po 2 zł :)Zgodnie z obietnicą, najnowsze zdjęcia z pól Kazachstanu z cebulą troszeczkę większą niż 3-5  Ups. tylko jedna fotka się tutaj zmieści :) 

IMG_20190916_114024.jpg

Ciekawe ile pól w Kazachstanie jest uprawianych na kropelce tak jak ta z obrazka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Ciekawe ile pól w Kazachstanie jest uprawianych na kropelce tak jak ta z obrazka :)

Wszystkie, taka samo jak na wschodniej Ukrainie, natomiast w Uzbecy zalewają swoje pola wodą z kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy wiecie jaka jest cena cebuli - obranej i w łusce - w skupie w zakładach przetwórczych? Próbowałem znaleźć adresy do skopów cebuli, lecz  w internecie nie ma zbyt wiele informacji na ten temat. Czy możecie podać adresy badź strone/y na których znajdują sie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...