Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Gość Cebullione napisał:

Turysta no to na obieranie Ci sie opyla ze wschodu jak drozej wychodzi jak nasza dymka czy NL?

Na obieranie mam NL i polska. 

Targam od Uzbeków i Ukraińców po aucie co jakiś czas tylko po to żeby utrzymać dobre relacje i odrobię się jak będzie dobry czas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turysta napisał:

Na obieranie mam NL i polska. 

Targam od Uzbeków i Ukraińców po aucie co jakiś czas tylko po to żeby utrzymać dobre relacje i odrobię się jak będzie dobry czas. 

Cebulę zza granicy kupujesz bezpośrednio od  rolników czy przez pośrednika? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Porter.
26 minut temu, Dawid Pietrzak napisał:

Cebulę zza granicy kupujesz bezpośrednio od  rolników czy przez pośrednika? 

Na Ukrainie można kupić od producenta, jest kilku którzy potrafią ogarnąć eksport natomiast Tadżykistan, Uzbekistan, Kazachstan i Kirgistan w 99% musisz kupować od pośredników, ponieważ w tamtejszym handlu płaci się głównie gotówką a  zrobienie papierów eksportowych, przerasta możliwości tamtejszych rolników. Oczywiście część pośredników ogłaszających się w internecie to oszuści, szczególnie na Ukrainie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tu się muszę zgodzić. Zresztą kto próbował się dogadać z rolnikiem w Uzbekistanie to raczej nie ma ochoty na powtórkę. Ja widziałem jak się pośrednik bił z rolnikiem, później pili, później znowu kłótnia i po dwóch dniach dopiero było dogadane. Ostatecznie i tak były jeszcze zmiany ceny z 5 razy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
17 godzin temu, Gość Kujrol napisał:

Radziejowszczyzna podobno już poniżej 40gr luz na obieranie 

Za gbijacy towar albo kaliber 3-5  to sie zgodze, ale nie siejcie paniki bo cebula na obieranie  0,60- 0,65 chodzi proporcjonalnie do ceny obranej 1,45-1,55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Cebullione
9 godzin temu, Turysta napisał:

Trzeba czekać aż pójdzie w górę cena na słupach obranej to przywiozę Wam ładną grubą 

Patrzac na to co sie dzieje nie bedzie to predzej niz koniec pazdziernika- listopad jka obstawiacie? Narazie towaru krajowego do szybiego przerobu nie brak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Cebullione napisał:

Patrzac na to co sie dzieje nie bedzie to predzej niz koniec pazdziernika- listopad jka obstawiacie? Narazie towaru krajowego do szybiego przerobu nie brak..

No ja zakładam końcówkę października. Może już coś w połowie będę wiózł. 

Ale krajowy towar dla mnie to porażka jakaś. Małe to strasznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj niestety temperatury zrobiły swoje , bakterioza sieje sie po polach i niektóre cebule sie zagotowały. Nie dość że drobiazg , to jeszcze towar gnije . Słaby rok czeka producentów cebuli. Na Kujawach tak to wygląda , jak reszta kraju jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione

 

Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Tendencja spadkowa to już była. Teraz to jest sztuczna gra w celu tanich zakupów. Żaden szanujący się rolnik nie odda towaru dobrej jakości taniej niż 1zł.

Towar niezlej jakosci przychodzi z NL po 0.60gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 1 zł to nie wiem gdzie!!oby tak było, ale teraz to 1,25 łuska spakowana we worku kal. 6-8 Holandia na broniszach, super towar żadne muszki nie latają nie to co przy polskiej !! My nie jesteśmy pępkiem świata 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dumny polski rolnik powinien oddawać za 5 zł :D

Ludzie towar jest słaby i możecie mówić, że to granie na cenie itd, ale takie są fakty. Z Holandii tak jak inni piszą 0,6/0,7 i jest towar ok na obieranie, ale też nie cudowny. 

nawet z Uzbekistanu da się przywieźć ładną cebulę za trochę ponad złotówkę, a tu rolnicy chcą za badziewie złotówkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 1zł dotyczyło dobrej jakości cebuli z przeznaczeniem na pakowanie. Kaliber co najmniej 45+. Za gnijący drobiazg oczywiście nie ma mowy, to się zgadzam. A co do Holandii to pamiętajmy że oni nie eksportują tylko do Polski. Dużo już nie zostało taniego towaru. Zobaczymy ceny Holenderskie za jakiś czas to się telefony w Polsce rozdzwonią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...