Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cebullione
9 godzin temu, Turysta napisał:

Ale widziałeś? Bo ja o zapchanych magazynach słyszę regularnie chyba od lipca 

Tak widze caly czas ze nie maja gdzie stawiac towaru, za tydzien skonczy sie dynia to przerob cebuli sie zwiekszy na tym zakladzie, ale na innych brokoly, kalafior, por to tez blokuje troche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Cebullione napisał:

Tak widze caly czas ze nie maja gdzie stawiac towaru, za tydzien skonczy sie dynia to przerob cebuli sie zwiekszy na tym zakladzie, ale na innych brokoly, kalafior, por to tez blokuje troche

Ok, bo ja już nie wierzę jak słyszę taki tekst. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wiodącym tematem- dlaczego w biedronce w Mławie widzę cebulę luz po 4zł/kg z info że jest polska, a na kartonie naklejka "kraj pochodzenia: Niemcy", cebula różnokalibrowa, raczej mała...  a polscy kupujący z Wielkopolski, ogłaszający się na igrit, uparcie mi mówią że akurat wczoraj kupili wagon cebuli poworkowanej z dowozem na miejsce po 8zł/15kg i żebym się streszczał czy chcę im sprzedać czy nie? 

Niemiecka jest aż tak mocno lepsza że nawet jak ma czarne naloty na łusce to i tak jest lepsza niż polska z czysto brązową łuską? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Kujrol napisał:

Poza wiodącym tematem- dlaczego w biedronce w Mławie widzę cebulę luz po 4zł/kg z info że jest polska, a na kartonie naklejka "kraj pochodzenia: Niemcy", cebula różnokalibrowa, raczej mała...  a polscy kupujący z Wielkopolski, ogłaszający się na igrit, uparcie mi mówią że akurat wczoraj kupili wagon cebuli poworkowanej z dowozem na miejsce po 8zł/15kg i żebym się streszczał czy chcę im sprzedać czy nie? 

Niemiecka jest aż tak mocno lepsza że nawet jak ma czarne naloty na łusce to i tak jest lepsza niż polska z czysto brązową łuską? 

Niech się dostawcy Biedronki wypowiedzą. Bez konkretnej wiedzy można mnożyć przypuszczenia, np. że Biedra woli z Niemiec, bo każda partia ma badania i jest identyfikowalna, może tam właścicielem pól jest już korporacja właściwie i dogadują się poza granicami Polski. A może nasi wloką stamtąd i sprzedają. A może nasi przy kontrakcie bali się wahań cen? Z nimi nie rozmawia się jak ze zwykłym sklepem...

Co do zakłamania pochodzenia powonieneś zrobić zdjęcie i wysłać do UOKik. To teraz na czasie i można coś ugrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik wielkopolskie

Witam wszystkich! Mam pytanie trochę z innej beczki. Miałem cebulę w tym roku i na tym samym polu chcę zasiać jeszcze raz. Po zbiorze leży dużo drobnej i boję się że jak zaorze a nie przemarznie dobrze to będzie mi rosnąć w nowo posianej. Czy jest jakiś sposób środek który by ja teraz zniszczył przed orka. Z góry dziękuję za podpowiedzi . Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz
2 godziny temu, Gość Rolnik wielkopolskie napisał:

Witam wszystkich! Mam pytanie trochę z innej beczki. Miałem cebulę w tym roku i na tym samym polu chcę zasiać jeszcze raz. Po zbiorze leży dużo drobnej i boję się że jak zaorze a nie przemarznie dobrze to będzie mi rosnąć w nowo posianej. Czy jest jakiś sposób środek który by ja teraz zniszczył przed orka. Z góry dziękuję za podpowiedzi . Pozdrawiam.

 

Najpierw uprawa płytka czyli gruber lub talerzowka. Pozniej głęboka orka z przedpluzkiem. Cebula gleboko zaorana nie powinna wchodzić. Na przyszłość daj fazor w odpowiedniej dawce i fazie cebuli to mała cebula nie będzie wybijac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Cebullione napisał:

Nie spadnie tak 1.30 to maks. Kto bedzie ta drobnice obieral za 1zl??????

Przecież cebula na obieranie kupowana jest po sortowniku 4+,i jak połowa odleci to idzie do obierania, 30 gr kg i połowa odpada a i tak ciężka do obierania, Kazachstan żeby wjechał w przystępnej cenie to by grało, bo Holandia twardsze towary raczej będzie trzymać, a tak to z tym obieraniem różnie może być, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.10.2019 o 18:58, Gość Gość napisał:

Niech się dostawcy Biedronki wypowiedzą. Bez konkretnej wiedzy można mnożyć przypuszczenia, np. że Biedra woli z Niemiec, bo każda partia ma badania i jest identyfikowalna, może tam właścicielem pól jest już korporacja właściwie i dogadują się poza granicami Polski. A może nasi wloką stamtąd i sprzedają. A może nasi przy kontrakcie bali się wahań cen? Z nimi nie rozmawia się jak ze zwykłym sklepem...

Co do zakłamania pochodzenia powonieneś zrobić zdjęcie i wysłać do UOKik. To teraz na czasie i można coś ugrać.

W Biedrze w Wlkp.. pojawiły się pierwsze niemieckie ziemniaki 'od 30 lat...'!!! -  pewna firma, też cebulowa/ która zaopatruje ten market z mojego regionu musiala się oflagować .... poprostu napisać gdzie kupuje surowiec... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz
1 godzinę temu, Gość Bartek napisał:

w tym roku za 80gr bedziecie obierac?

A w przyszlym roku czyli styczniu 2020 za 3 zl bo nie będzie już gnijacej cebuli którą trzeba szybko obrać tylko do obierania bedzie ta co nie zgnila. O surowiec będą się bić Ci co sprzedają na worek i Ci co odbierają. W zeszlym roku obiedalnie prawie caly sezon na minimalnych marżach a w tym jak nie zarobią to straca bezpowrotnie pracowników - obieraczy i już nigdy nie bedzie obierać sie tyle cebuli w Polsce co kiedyś. Przemysł pracuje nad tym żeby odciąć gałąź na której siedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Turysta napisał:

Rozumiem, że krzywda innych Cię cieszy? Tak? 

W Polsce nigdy nie nauczymy się współpracy. Zawsze tylko radość z problemów innych. "dobrze tak gnojowi" 

Jesteśmy dziwnym narodem,bo to niestety prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Turysta napisał:

Rozumiem, że krzywda innych Cię cieszy? Tak? 

W Polsce nigdy nie nauczymy się współpracy. Zawsze tylko radość z problemów innych. "dobrze tak gnojowi" 

a jak bylo po 2.50 pln za obrana to jakos krzywdy innym nie robiles ? kazdy kij ma dwa konce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
1 godzinę temu, Gość cebulowy napisał:

Jak dzieci chcą się wykrzyczeć to niech idą na Messengera. Jakieś sztuczne problemy robicie..  A tak w temacie cebuli to Ukraina,Holandia cena do góry.  Zakup tam ok 70gr kilogram . (Fresh-market.)

Dokladnie taki trend jest, wiec te obnizki bialej troche nie pasuje tu, faktem jest ze spora podaz jeszcze cebuli slabszej jakosci w Polsce bo wszysycy w tym tygodniu sciagali to co zostalo na polach, ale za 3 tyg moze juz nie byc grubego surowca do obierania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...