Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Na Święta Zmarłych cebulka w łusce  1 zeta będzie na bank .

Z kąd taka pewność?? , narazie nie ma ciśnienia na towar , podobieństwa do sezonu 2018/19 zero ,wtedy w okresie sierpnia wrzesnia cena szła cały czas do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 90daniel

Ja mam w tym roku Suprę i Majkę ogólnie kaliber Supry w okolicach 5-6 z naciskiem na 5. Majka w tym roku u mnie zwariowała i nadal 60 %szczypioru jest zielonego. Ale podejrzewam że to wina herbicydow z poprzedniej uprawy. Na jednym poluw ubiegłym roku miałem marchewkę i pszenicę, majka poszła po pszenicy i na poprzeczkach po marchewce. Tam gdzie była pszenica Szczypior nadal zielony a po marchewce padł razem z supra jakieś 2 tyg temu. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam może ktoś miał podobna sytuację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 14:54, Gość Rolnik Kujaw napisał:

Dziekuje  za odp może ktos jeszcze podzieli sie swoja opinią 

Od kilku lat sieję Kristine z  i w tych niekorzystnych warunkach radzi sobie w miarę. Próbowałem też odmiany Bila, ale gorzej reaguje na herbicydy. Wcześniej miałem holenderskie Rijnsburgery (ale nie mieszańce) i nie widzę różnicy w plonowaniu i jakości. Różnica jest natomiast w cenie nasion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Hubertus napisał:

Od kilku lat sieję Kristine z  i w tych niekorzystnych warunkach radzi sobie w miarę. Próbowałem też odmiany Bila, ale gorzej reaguje na herbicydy. Wcześniej miałem holenderskie Rijnsburgery (ale nie mieszańce) i nie widzę różnicy w plonowaniu i jakości. Różnica jest natomiast w cenie nasion.

Tez kiedys siałem bile ,ale to było z 18 lat temu rosła piękna złociste pełna łuska ,cienka szyjka sprzedawana pod koniec kwietnia brak pobudzenia "trzymana w stodole bez fazoru"miło ją wspominam ale chyba się wyrodziła trafiały się dużo rozdwojonych i przestałem ją siać. A jak teraz rośnie może ktoś napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.09.2020 o 22:46, Gość 90daniel napisał:

Ja mam w tym roku Suprę i Majkę ogólnie kaliber Supry w okolicach 5-6 z naciskiem na 5. Majka w tym roku u mnie zwariowała i nadal 60 %szczypioru jest zielonego. Ale podejrzewam że to wina herbicydow z poprzedniej uprawy. Na jednym poluw ubiegłym roku miałem marchewkę i pszenicę, majka poszła po pszenicy i na poprzeczkach po marchewce. Tam gdzie była pszenica Szczypior nadal zielony a po marchewce padł razem z supra jakieś 2 tyg temu. Pierwszy raz się z czymś takim spotykam może ktoś miał podobna sytuację? 

Ja w tym roku miałem SV 47, SV 35 oraz rhibo i bonus .

SV 47 i 35 podobnie wypadły w granicach 25-30t gdyby nie słabe wschody w naszych stronach było by spokojnie ponad 40 ponieważ dużo cebul nie uzyskało po późnych wschodach nawet kalibru 4 ,SV 35 trzymała się około dwa tygodnie dłużej lecz słabiej rosła wcześniej przez co nie było różnicy w plonie .

Rhibo i bonus wydają się słabsze lecz jeszcze nie zostały zebrane więc nie wiem jak z plonem ale w tym roku u nas tylko cebule wczesne i szybko rosnące miały szansę bo później mączniak kładł bardzo szybko wszystkie plantacje.

Może macie jakieś porady jak wy zabezpieczanie swoję plantację przed tą chorobą może jakieś rady 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Jutro ładuje dwa tiry  luz w skrzyniach po 60gr , tylko łuska ładna 

U nas cebula jest w granicach 0.3 gr luzem ale to już ładna a na giełdach w okolicy niby jest 0.5 ale wszyscy chcą po 0.4 kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamy środek żniw cebulowych i fajnie pochwalić lub pozalic się  na jakieś aspekty produkcji cebuli. Kiedyś gdy stało się więcej w kolejkach z zbożem, rzepakiem czy też trzoda chlewna do skupu dużo rolników chwalilo się różnymi nazwami odmian jakby to był jedyny klucz do sukcesu. Sytuacja ta powtarza się także w temacie cebuli gdyż na temat odmian można dużo mówić ale z tego może i tak nic nie wynikać. Przykłady rolnik jest bardzo chętny zmienić nazwę odmiany ale nie zmieni: siewnika, gęstości siewu na hektar, ilości sekcji między kołami siewnika, nie wybierze droższych nasion które są np kalibrowane lub zaprawiane lepszą zaprawą, nie zwróci uwagi na zdolność kielkowania danej odmiany, nie wybierze optymalnego terminu siewu gdy ziemia jest prawidłowo ogrzania tylko byle pierwszym posiac, zaoszczędzi na orce a pojedzie kilka razy więcej agregatem przed siewem i unijne mocno glebę, za szybko i nieumiejętność zacznie nawadniac po siewie cebuli, wybierze herbicydy które są wycofane z rynku i załatwia je jakiś typ przez co nie wiadomo co to właściwie jest.

Tak że Panowie można pisać i pisać, mówić i mówić a niektórzy choćby mieli nasiona za 5 tyś na hektar to i tak będą narzekać że zrobili wszystko najlepiej i wina jest kiepskiej odmiany. Nie ma idealnej agrotechnike trzeba obserwować pole i rośliny. Nie można powiedzieć że zawsze najlepszym terminem siewu jest 5 kwiecień albo że najlepsza jest odmiana X bo każdy rok jest inny i co zauważyli wcześniej forumowicze może być problem z niewłaściwym przedplonem a może być też tak że odmiana która zawsze nam się udawała po prostu wyrodzila się. Każdy przypadek jest inny.  

Panowie trzymajcie cenę i na luske i na obraną. Nie oddajcie poniżej kosztów. 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Skierniewice

Pan Włodzimierz dobrze gada jednak co do siewu to ostatnie lata przebieg pogody jest taki , że trzeba ją siać szybciej niż czekać na ogrzaną ziemie bo potem nie wzejdzie. U nas plon 35 ton z ha narazie RIJNSBURGER pozbieralismy już 5 ha ale teraz zaczniemy gorsze kawałki więc i do 25 może spaść ale jak koledzy wyżej pisali czego się więcej spodziewać jak puste place na polu albo 70 procent obsady. Co do odmian to faktycznie trzeba siać więcej polskich bo widać że lepiej rośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość obiektywny
6 godzin temu, beowulf87 napisał:

Widzę po propozycjach za luske, że zamiast zbierać powinniśmy ja orac, miejmy nadzieje ze sytuacja w październiku się zmieni bo na razie to obrana 0,85

W pazdzierniku ale przyszłego roku może się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie w Holandii rolnik za cebule z pola dostaje od 0.08 do 0,09 euro za kg za towar niezbyt dobry jakościowo i wielkosciowo czyli taki który nie nadaje się na przechowywanie. Do tego doliczcie transport i wyjdzie wam po ile powinna być cebula w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Włodzimierz napisał:

Aktualnie w Holandii rolnik za cebule z pola dostaje od 0.08 do 0,09 euro za kg za towar niezbyt dobry jakościowo i wielkosciowo czyli taki który nie nadaje się na przechowywanie. Do tego doliczcie transport i wyjdzie wam po ile powinna być cebula w Polsce.

bzdury piszesz panie !!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze oto moje źródło. Przetłumacz sobie w Google jeśli nie zrozumiesz sam czytanego tekstu.

Tjerk Nagel, Konaxx Onions:"Dutch onion market is so-so"

The Dutch onion market isn't doing so well at the moment. That's according to Tjerk Nagel of Konaxx Onions. This is an onion sorting and packing company. "The market is very average," he says. "In some instances, there's poor quality. The market is still dealing with coronavirus-related issues. The wet autumn also means harvesting is sporadic. Separately, all these factors are disastrous. But, together, they are worse still."

"Trade is currently very quiet. There's simply not enough happening. Most onions are going to West Africa. But, clients who usually need, for example, eight containers, were ordering ten. Now, it's six. I think the coronavirus pandemic is blocking the flow of money. That makes for tough trading. The growing season was, of course, volatile too. That's reflected in the quality. Irrigating with trench water on some lots seems to have been a source of diseases and fungi."

"There are still a lot of onion sets on the market. That's putting pressure on the seed onion market. Here, in the north of the Netherlands, we still have good onion sets. But, I hear there are many problematic batches in the south. You can buy onions from farmers for €0.08 or €0.09. So, logically, bales prices are under pressure. We'll not get top yields this year either. Although, it's certainly not a failed crop. But the current yield per hectare isn't the greatest. A little more demand would be welcome. That's nothing but disappointing at the moment," Tjerk concludes.

For more information:
Tjerk Nagel
Konaxx Onions
32 Kadal
9079 KW, Sint Jacobiparochie, NL
Tel: +31 (0) 518 491 255
Email: info@konaxx.nl 
Website: www.konaxx.nl

Po drugie jeśli chcesz krytykować załóż oficjalne konto. Jak masz oficjalne informacje z pierwszej ręki to się pochwal i podaj źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
3 godziny temu, Gość sdf napisał:

bzdury piszesz panie !!! 

0.08€ to 0.35 wiec tyle samo co sprzedawali w Polsce na obieranie, sprzedawali bo w przyszlym tyg maks 0.30 na obieranie bo przytkalo sie ostro bo kazdy sra cebula na dzisiejszy dzien...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość Cebulione napisał:

0.08€ to 0.35 wiec tyle samo co sprzedawali w Polsce na obieranie, sprzedawali bo w przyszlym tyg maks 0.30 na obieranie bo przytkalo sie ostro bo kazdy sra cebula na dzisiejszy dzien...  

jak sie przytkało to po co sprzedawac za grosze ?lepiej przechowac i na tym zarobic  Tak jak było w tym roku z zimówką była cena pozniej spadła i znowu odbiła .Kto nie wytrzymał ciśnienia to sprzedawał po 20 gr pozniej była po 35 gr na luza. Cebulione 0,35 i dolicz transport z holandii do polski ile Ci wyjdzie kg? i tam zadnych % nie odliczysz tylko bierzesz co przywiozą. Rolnicy nie sprzedawajcie za grosze swojej pracy i honoru też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Aż dziwna że Holandia  mimo takiego nieurodzaju jaki ma w tym sezonie , jeszcze takie niskie ceny trzyma . Czyżby tyfus wypychała ??

Edytowane przez IGRiT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość Cebulione napisał:

0.08€ to 0.35 wiec tyle samo co sprzedawali w Polsce na obieranie, sprzedawali bo w przyszlym tyg maks 0.30 na obieranie bo przytkalo sie ostro bo kazdy sra cebula na dzisiejszy dzien...  

Ciekawe skąd wszyscy mają tyle tej cebuli. Patrząc na wydajności wokół to szybko się odetka. Czekam jeszcze na komentarz jak co roku o tej porze że Niderlandy jednak mają Full cebuli bo cud się stał.  Jedna wielka propaganda tutaj się dzieje. Wiadomo komu zależy na tym. "Sprzedawać bo cena leci od poniedziałku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulione
58 minut temu, Gość aaa napisał:

jak sie przytkało to po co sprzedawac za grosze ?lepiej przechowac i na tym zarobic  Tak jak było w tym roku z zimówką była cena pozniej spadła i znowu odbiła .Kto nie wytrzymał ciśnienia to sprzedawał po 20 gr pozniej była po 35 gr na luza. Cebulione 0,35 i dolicz transport z holandii do polski ile Ci wyjdzie kg? i tam zadnych % nie odliczysz tylko bierzesz co przywiozą. Rolnicy nie sprzedawajcie za grosze swojej pracy i honoru też

Ale po doliczac transport z NL kiedy w Polsce mam towaru opor kazdy prosi zeby tylko wziac... jak maja nie sprzedawac dymki , to co maja z nia zrobic?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...