Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Gość Ceb-max napisał:

Kolega chyba nie jest świadomy ceny cebuli obranej, za taką cenę możesz sprzedać cebulę w worku, pozdrawiam 

Jestem świadomy. Jednak oferty po 40gr są nieporozumieniem przy kosztach produkcji. Dlatego zawsze możne Pan kupić cebulę z Holandii tak jak pisałem po 75gr. Poza tym czekamy na głos tych do których co roku jedzi piękny gruby towar za pół darmo bo nikogo nie słychać w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Gość napisał:

Dziekujemy za piękną ofertę. Jednak prosimy kupić z Holandii bez pośredników za 0,75gr. 

Tyle to na worek z ładna mocną łuską możesz sprzedać w kraju. Cebula do obierania z Holandii - 30-35 gr przyzwoity odsort(odpad po obraniu około 40%) 40gr-48 gr dobry towar na obieranie +5cm(odpad do 30%).Ceny brutto razem transportem. Także ogłaszanie cebuli do obierania 3-5 cm lub jakiejś innej drobnicy lub pognilca za 50 gr to szukanie głupich lub robienie głupiego z samego siebie. Cebula ładna +5cm zawsze sprzeda się. Ale próby niektórych miejscowych rolników sprzedawania cebuli 3-5 cm na obieranie lub towaru co większa połowa jest już miękka to jest tragedia i jeszcze wołanie za to 40-50gr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość kujawy

Panie Jurek to co Pan napisałeś to było ok ale miesiąc temu. Obecnie 50 gr za cebulę do obierania to standard bo sam dostałem takie oferty. Panowie wiem że każdy chce zarobić i to jasne ale szanujmy się a nie straszycie odsortem z Holandia. Zamiast dogryzać i wymuszać cenę na rolnikach to może powalczcie o cenę na chlodniach.oj chyba co nie ktorym nerwy puszczają. Taniej już łuski nie kupicie mimo tego straszenia Holandia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Ceb-max napisał:

Kolega chyba nie jest świadomy ceny cebuli obranej, za taką cenę możesz sprzedać cebulę w worku, pozdrawiam 

Słuchaj kolego, nie znam Cię i nic do Ciebie nie mam. Guzik mnie obchodzi cena obranej. Mnie i innych producentów cebuli interesuje cena cebuli w łusce. To, że Tobie się biznes nie dopina to Twój problem. Dlaczego to rolnik ma robić Ci dobrze i tanio sprzedać towar. Skoro cena cebuli obranej jest niska to niech Ci dobrze zrobi chłodnia i podniesie cenę. Co, nie da się? Lepiej dymać rolnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Alex napisał:

za 40 gr to kupisz odsort z Holandii od firmy która wiezie coś w tamta stronę i wraca z cebula 

Najlepiej wziąć telefon i podzwonić, popytać, zarientowac się, odsorty lepsze, gorsze, cebulę grubsze do obierania lepsze i gorsze - global onion, fh trade,arjazony nl etc, firmy przewozowe z centralnej Polski, divetrans z kotlin czy jakoś tak sporo kiedyś tego woził itp, poszukać nawet w wujku Google a nie pytać okolicznych producentów odsortu którzy myślą, że mają super jakość i muszą dostać za to krocie bo koszty rosną.Bo to rynek określa ceny a nie producent ani Kupiec. Szanujmy się Panowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena cebuli odbieranej idzie do góry bo nie ma ludzi i tłumaczenie, że cebuli w łusce słabej jakości jest pełno z Holandii nie tłumaczy tego, że obrana ma nie iść do góry bo obieralnie musza to obrać!!Zrozumcie to w końcu! Zarobki po 30gr się już skończyły więc nie narzekajcie bo i tak zarabiacie!może mniej, ale zarabiacie! niestety nie można powiedzieć tego o rolniku który wkłada dużo pracy w wyprodukowanie cebuli a później wychodzi na zero!! Cebula obrana 1,15-1,30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
3 godziny temu, Gość Obieracz napisał:

F znowu sortuje obieraczy na gorszy sort z Wielkopolski i lepszy z Kujaw. Różnice w cenie 15-20gr. Dziwna taktyka z niedawnych czasów. 

To jakie oferty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

1,20 jaki sens obierać jak wszystko idzie w górę? Cebula w łusce do obierania 0,60 policzysz wszystkie koszty to zostanie 5gr a policzysz uczciwie swoją prace to zostanie 0!! A chłodnie i kupujący za takie pieniądze śmieją się nam w twarz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Gość Realista napisał:

Poczekajcie lepiej z inwestycjami. PIS tak rozpier***oliło ten kraj, że niedługo na chleb nie będziemy mieli, a co dopiero pomyśleć o cebuli...

Już jest drogo w temacie cebuli bo ok 4zl/kg. Szkoda że tylko w markecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Za dużo tvn
13 godzin temu, Gość Realista napisał:

Poczekajcie lepiej z inwestycjami. PIS tak rozpier***oliło ten kraj, że niedługo na chleb nie będziemy mieli, a co dopiero pomyśleć o cebuli...

? Faktycznie mają moc, że aż w całej unii ceny paliw poszły nawet zboża na giełdzie matif podrożały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Cebul napisał:

No jak nie maja wokol sami drobni obieracze. Panowie lepiej piszcie swoje prognozy na cene obranej do konca roku, ja obstawiam 1.70 

Nie licz na to jak co roku cena 1,30 i tyle cena będzie przez cały rok ten sam. Czemu nagle mają być takie ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...