Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

No raczej nie ,ale towaru jest

4 godziny temu, Gość Gość napisał:

No raczej nie ,ale towaru jest multum ?Także zastanawiam się komu brakuje...zaraz znacznie się czyszczenie magazynów?

multum ?Także zastanawiam się komu brakuje...zaraz znacznie się czyszczenie magazynów?

Co czyszczenie da jak nima komu obrac 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość 25
1 godzinę temu, Gość Gość napisał:

Wie ktoś może po ile cebula czerwona obrana na zakładach jest w tym tygodniu?

Trzeba dzwonić po zakładach i się pytać ,a nie na forum ...dla każdego jest inna cena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2022 o 18:33, Gość gosc gosc kujawy napisał:

drozeje i bedzie drozesz, a napewno nie stanieje choc nie wszystkim na tym forum to pasuje.

Mi tam pasuje A wszystkim i tak nie dogodzisz ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Gość Ład napisał:

A jak się będzie miała stawka vatu na cebulę obrana od 1 II ?

Dla ryczałtowca nic się nie zmieni przy sprzedaży płodów rolnych i zwierząt także . Vatowiec nie otrzymuje vatu przy sprzedaży jedynie przy kupowaniu ma zwrot. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert

Panowie co się dzieje z obraną cebulą? Właśnie dostałem info ze cena w dół o 10gr. Czy to chwilowa cz stała tendencja? Cz to dlatego że Polska cebula zaczyna gnić i porastać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Omikron
5 godzin temu, Gość Robert napisał:

Panowie co się dzieje z obraną cebulą? Właśnie dostałem info ze cena w dół o 10gr. Czy to chwilowa cz stała tendencja? Cz to dlatego że Polska cebula zaczyna gnić i porastać? 

..nie wiem kto Cię skubie,ale trochę przykro ??.  Ja od poniedziałku 1.53 netto. 5 groszy do góry niż w tym tyg.  Mimo to uważam że to zbyt niska cena przy tych wszystkich innych cenach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik
15 godzin temu, Gość Omikron napisał:

..nie wiem kto Cię skubie,ale trochę przykro ??.  Ja od poniedziałku 1.53 netto. 5 groszy do góry niż w tym tyg.  Mimo to uważam że to zbyt niska cena przy tych wszystkich innych cenach .

Ceny poszły w dół niestety  logiki żadnej w tym nie ma ale poszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik
16 godzin temu, Gość Omikron napisał:

..nie wiem kto Cię skubie,ale trochę przykro ??.  Ja od poniedziałku 1.53 netto. 5 groszy do góry niż w tym tyg.  Mimo to uważam że to zbyt niska cena przy tych wszystkich innych cenach .

Obniżki stały się faktem logiki nie ma koszty produkcji co raz większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika jest taka że rolnicy obieracze zawsze bada mieli zysk jeśli cena jest powyżej 1 grosza bo na tą chwilę mają wybór wywalić cebulę lub odzyskać coś a nie stracić. Zejścia nie ma więc coś trzeba zrobić. Do zimówki 4 miesiące a na zachodzie cebuli jest ze starczy do następnego sezonu i jeszcze zostanie. W Polsce producenci trzymają cebulę ziarno do przyszłego sezonu chyba. Więc do roboty bo na ta chwile zostaje 50gr minimum nawet vatowcom. Ceny są absurdalnie wysokie więc kto zarobił i zarobi ten wygrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kazik
2 godziny temu, Gość Halo napisał:

Logika jest taka że rolnicy obieracze zawsze bada mieli zysk jeśli cena jest powyżej 1 grosza bo na tą chwilę mają wybór wywalić cebulę lub odzyskać coś a nie stracić. Zejścia nie ma więc coś trzeba zrobić. Do zimówki 4 miesiące a na zachodzie cebuli jest ze starczy do następnego sezonu i jeszcze zostanie. W Polsce producenci trzymają cebulę ziarno do przyszłego sezonu chyba. Więc do roboty bo na ta chwile zostaje 50gr minimum nawet vatowcom. Ceny są absurdalnie wysokie więc kto zarobił i zarobi ten wygrał. 

 Dziwna matematyka u Ciebie ?Chyba że na czarno obierasz i ani ZUS ani podatków nie płacisz bo na pewno nie wiesz co to jest prowadzenie działalności gospodarczej. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaziu przecie wiesz sam ze większość obieralni robi na czarno. W marcu chłodnie idą na inne warzywa plus Belgia odejdzie, choć w tym roku Belgia chyba nie kupuje z tego co wiem. Zostało cebuli ładnej w Polsce dóżo ale niestety pogoda mierna i stan tej cebuli pogarsza się szybko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
12 godzin temu, Gość Alex napisał:

Kaziu przecie wiesz sam ze większość obieralni robi na czarno. W marcu chłodnie idą na inne warzywa plus Belgia odejdzie, choć w tym roku Belgia chyba nie kupuje z tego co wiem. Zostało cebuli ładnej w Polsce dóżo ale niestety pogoda mierna i stan tej cebuli pogarsza się szybko. 

A znasz chłodnie w Belgi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Marek
13 godzin temu, Gość Alex napisał:

Kaziu przecie wiesz sam ze większość obieralni robi na czarno. W marcu chłodnie idą na inne warzywa plus Belgia odejdzie, choć w tym roku Belgia chyba nie kupuje z tego co wiem. Zostało cebuli ładnej w Polsce dóżo ale niestety pogoda mierna i stan tej cebuli pogarsza się szybko. 

Znasz konkretne firmy z Belgi możesz śmiało napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

W Holandii dość dużo towaru w magazynach do obierania, na dzień dzisiejszy za 62 gr z transportem, przyzwoity kaliber i jakość, w kraju od miejscowych za przyzwoita na obieranie można dać max po 55 gr aktualnie bo nie wiadomo czy dobra cena na poziomie 1,5 zł za obrana i stałe zejście się utrzyma. Ja używam towaru pół z Polski i pół z Holandii. Kaliber tylko +5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
3 godziny temu, Gość Gość napisał:

W Holandii dość dużo towaru w magazynach do obierania, na dzień dzisiejszy za 62 gr z transportem, przyzwoity kaliber i jakość, w kraju od miejscowych za przyzwoita na obieranie można dać max po 55 gr aktualnie bo nie wiadomo czy dobra cena na poziomie 1,5 zł za obrana i stałe zejście się utrzyma. Ja używam towaru pół z Polski i pół z Holandii. Kaliber tylko +5

Przyzwoity czyli idelany na szybkie obranie gdzie odpad wynosi ile %? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebulian
Godzinę temu, Gość Gość napisał:

Przyzwoity czyli idelany na szybkie obranie gdzie odpad wynosi ile %? 

Roznie +- 30% ale jest kaliber to szybko schodzi i nastepna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Przyzwoity czyli idelany na szybkie obranie gdzie odpad wynosi ile %? 

Przyzwoita cebula do obierania to kaliber 5-9 i odpad po ręcznym obieraniu to 25% a po maszynie 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
Godzinę temu, Gość Marek napisał:

A to masz namiary na tą cebulkę z Holandii? ?

To myślisz, że aktualnie jest tylko na rynku polska cebula do obierania???? Żyj w swojej bajce. Ceny cebuli obranej i w łusce są aktualnie w nie najgorszej cenie i odpowiedniej relacji, nawet po uwzględnieniu inflacji. Na przyszły sezon po produkcji na drogich nawozach i innych kosztach cebuli nikt nie powinien skupować i sprzedawać poniżej 50 gr prosto z pola. 50 gr na przyszły sezon to takie minimum opłacalności a co będzie z ceną czas pokaże bo wróżenie nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
57 minut temu, Gość Gość napisał:

To myślisz, że aktualnie jest tylko na rynku polska cebula do obierania???? Żyj w swojej bajce. Ceny cebuli obranej i w łusce są aktualnie w nie najgorszej cenie i odpowiedniej relacji, nawet po uwzględnieniu inflacji. Na przyszły sezon po produkcji na drogich nawozach i innych kosztach cebuli nikt nie powinien skupować i sprzedawać poniżej 50 gr prosto z pola. 50 gr na przyszły sezon to takie minimum opłacalności a co będzie z ceną czas pokaże bo wróżenie nie ma sensu. 

Aktualnie to ty kolego wróżysz odnośnie ceny w przyszłym sezonie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...