Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jurek
11 godzin temu, Gość najomy napisał:

Panowie czy to prawda ze płaca 1,3 zł na obrana?

Prawda, 1,3 i jeszcze nie chętnie i do poniedziałku całkowity stop w skupach, obieranie cebuli ostatnie pół roku to ostatni kawałek chleba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Was już do reszty poj..o?! Cebula w lusce na pakowanie w skupach czy worek na giełdach 1.5-1,7zl/kg , austriacka tyle samo a wy za 1zl obierana albo 60gr do obierania?! No nie rozumiem jak Boga kocham po co obierać czy uprawiać jakiś syf tylko do obierania się nadający!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cebulione

po co uprawiac jakis syf do obierania???? Zastanów sie cebula z dymki plon 60t/ha po cenie ,60gr tj. 36000zł minus koszty maks 10000 zł to jest 25000 z hektra, zły wynik?? albo cebula wczesna z siewu plon 100ton z hektara po 0,60gr. Zycze wszystkim plantatorm takiej sredniej ceny rok do roku i wszystkim bedzie dobrze..  taki mądry jestes bo trafił sie jeden dobry sezon i zapomniałes jakies sa realne ceny.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość cebulione napisał:

po co uprawiac jakis syf do obierania???? Zastanów sie cebula z dymki plon 60t/ha po cenie ,60gr tj. 36000zł minus koszty maks 10000 zł to jest 25000 z hektra, zły wynik?? albo cebula wczesna z siewu plon 100ton z hektara po 0,60gr. Zycze wszystkim plantatorm takiej sredniej ceny rok do roku i wszystkim bedzie dobrze..  taki mądry jestes bo trafił sie jeden dobry sezon i zapomniałes jakies sa realne ceny.. 

Jestem pewien, że nie masz żadnego pojecia o produkcji cebuli ani o stanie plantacji w Polsce w tym roku. Jeżeli chciałeś włożyć kij w mrowisko to Ci się udalo a teraz go wyjmij i włóż go w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GarbatyRolnik

Koszty uprawy cebuli z dymki 10000 zł :D tyle w tym roku to za samą dymke do sadzenia trzeba było wyłożyć :) a co do tych 100 ton z hektara cebuli  z siewu... podejrzewam że nie będzie brakować plantacji które po 10 ton oddadzą z hektara... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione

Kolego o produkcji cebuli i stanie plantavji w Polsce mam pelna wiedze, mma rowniez pelna wiedze o tym ze przemysl przetworczy na dzien dzisiejszy nie zaplaci wiecej niz 1.1 netto za cebule obrana i mozesz sie zaklinac ale nic nie zrobisz, hiszpania obiera na potege obecnie , na ukrainie i rosji powstaja obieralnie jak grzyby po deszcze, Holandia kolejny rekord plonow w tym rok, wiec pomysl o tym czy 0.60 za cebule prosto z pola to zla cena....cebula to rynek globalny i nikogo nie bedzie intersowac ze masz 10 ton z hektara bo holendrzy maja ponad 100, tyle....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość gosc kkk

jest wiele plantacji na ktorych nawet 10 ton niebedzie poprostu nic niema i to nie tylko u skoczkow. ten rok jest znacznie gorszy a cebula to nie tylko przemysl i jak narazie worek tak nie tanieje,a holendrzy napewno beda nam za grosze oddawac piekna cebule by ratowac polski przemysl bo u nas nie urodzaj juz to widze, chyba ze mowimy otym gnijacym odpadzie ktory lubia importerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek
7 godzin temu, Gość cebulione napisał:

po co uprawiac jakis syf do obierania???? Zastanów sie cebula z dymki plon 60t/ha po cenie ,60gr tj. 36000zł minus koszty maks 10000 zł to jest 25000 z hektra, zły wynik?? albo cebula wczesna z siewu plon 100ton z hektara po 0,60gr. Zycze wszystkim plantatorm takiej sredniej ceny rok do roku i wszystkim bedzie dobrze..  taki mądry jestes bo trafił sie jeden dobry sezon i zapomniałes jakies sa realne ceny.. 

 W większości sie z Toba zgadzam a zwłaszcza ze cebula to rynek globalny chyba najbardziej z wszystkiego ze u nas slabe plantacje to nie znaczy ze  w sierpniu bedzie luska po 2 zl. 

Ale co do tych odmian siewnych wcześnie po 100 ton to jakie to odmiany masz na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przeniescie się w piz*u z obieraniem i uprawa do Hiszpanii Holandii na Ukrainę  albo najlepiej w kosmos a nie psujcie krajowego rynku! Wszyscy sprzedają luske za 1.5-nawet 2 zł a wy się cieszcie z 50 gr za syf który musicie sprzedać w dwa tygodnie bo zginie na pryzmie w polu! Znalazł się filozof wiejski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Ciebie cebullione- dobry jest ten Polak co obiera cebulę po 12 godzin dziennie po 10zl za godzine a ten polski rolnik co chce 1zl/kg za cebulę do obierania to mu się już w du**e poprzewracalo! Pusc to Marcin bo krew mnie zalewa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kupiec
7 godzin temu, Gość KPR napisał:

To przeniescie się w piz*u z obieraniem i uprawa do Hiszpanii Holandii na Ukrainę  albo najlepiej w kosmos a nie psujcie krajowego rynku! Wszyscy sprzedają luske za 1.5-nawet 2 zł a wy się cieszcie z 50 gr za syf który musicie sprzedać w dwa tygodnie bo zginie na pryzmie w polu! Znalazł się filozof wiejski!

Kolego Twoj Kraków wczoraj tj sroda wieczór piękna luska zaladowana po 1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer

Nie jest problemem otrzymać 1.5 za cebulę w worku więc po akcji dymki proponuję tam kierować towar tym bardziej że jest go mało a obieralnie niech kupują u Holendrów Ukraińców i innych dobrych dostawców. Ceny w zeszłym roku były z kosmosu ale w tym będą jeszcze kawałek dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obieralnie i chłodnie robią syf żeby zbić jak najbardziej cenę i odrobić czas jak cebula była mega droga. Szykują się też na to, że znowu przekroczy kolejne rekordy. 

Ja obieram, kupuje prosto od rolników i też importuje na handel i każdy z kim współpracujemy mówi, że cebula pójdzie w górę jeszcze bardziej, bo nie ma tego towaru u nas dobrego. A co do cebuli z Holandii to teraz już słyszałem, że przyjeżdża za 40 groszy i jakość ciężko mi uwierzyć, że Holender za tyle oddaje towar, które naprawdę jest bardzo ładny. 

Minie sierpień i będzie lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cebullione
10 godzin temu, Gość KPR napisał:

Do Ciebie cebullione- dobry jest ten Polak co obiera cebulę po 12 godzin dziennie po 10zl za godzine a ten polski rolnik co chce 1zl/kg za cebulę do obierania to mu się już w du**e poprzewracalo! Pusc to Marcin bo krew mnie zalewa!

Czlowieku czy ja gdzies napisalem ze polski rolnik zly??? Oczywiste jest ze kazdy handlarz kupi od Polaka jesli bedzie konkurencyjna oferta, chyba ze import bedzie tanszy to wezmie import bo kazdy chce zarobic i to normalne Panowie patrioci za dyche!  Piszesz:" polski rolnik chce 1zl" chciec to se moze, ja tez bym wiele chcial, ale to rynel zweryfikuje ile dostanie! Jak rynek okresli cene na 2 zl to z checia mu je zaplace!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gospodarz

patrząc globalnie niemcy francja ich też bardzo wysuszyło temeperatury mieli jeszcze wyzsze niż u nas więc nie obawiałbym się importu cebuli z tych krajów, a Holandia? od nich jedzie do nas odpad moi mili które nasze obieralnie co roku tak chętnie biorą, oni nie są głupi by do Polski sprzedawać igłę towar za grosze :)a po drugie to nie jest cebula na przechowywanie/worek. Kto ma w tym roku twardą cebulę na łuskę ten jest zwycięzcą bo będzie ona w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
8 godzin temu, Gość Kupiec napisał:

Kolego Twoj Kraków wczoraj tj sroda wieczór piękna luska zaladowana po 1.2

Załadowałeś chyba w myślach i w dodatku piklesa :) Jakoś dziwnym trafem jak tam jestem jeszcze się nie spotkałem z taką ceną za ładną cebulę, gdybyś powiedział od 1,5 w górę to bym uwierzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

A ciekawe ska te upadły do nas przychodzą jak nie zachodu, fakt że oni tam są lepiej przygotowani na suszę jednak ten globalny rynek jest po ostatnim roku mocno wyczyszczony, a w Polsce te 10t z hektara cebuli bez nawadniania to będzie dobry rezultat, w tamtym roku było o niebo lepiej na polach, więc nie ma co zaklinać rzeczywistości jest drogo a nie ma żadnego widoku aby się to miało zmienić. Nie rozumiem przetwórstwa i handlarzy, przecież skoro cebula w sklepie może być po 6 zł i jest zbyt, to dlaczego ma nie zarobić rolnik i wy handlarzyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nie kozacz

irytujace jest zacietrzewienie producentow i nagadywanie na wszystkich: import to sam syf, a to nieudacznicy za bezcen podaja,handlarze i posrednicy to hieny.tylko jak przychodzi gorszy rok to w d...e wlaza.same kozaczki, nie podawajcie ponizej 1.0 to ja podam po 0.9

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...