Skocz do zawartości

Cebula przemysłowa. Ceny, prognozy, opinie, pytania, porady...


Global Onions Holland

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mati3664
14 minut temu, Hubertus napisał:

Można mieszać Bandur z Goalem?

Raczej nie. Goal aby zastosować, cebula musi mieć mocny nalot woskowy gdyż działa parząco,natomiast Bandur najlepiej zastosować po deszczu na wilgotną gleby. Bandur lepiej łączyć z pendimetalina lub pyraminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość akurat
W dniu 10.06.2019 o 13:37, Gość Obieracz napisał:

Chłodnie chcą tanie pieniążki... I nie mogą znaleźć towaru za tyle co chcą dać... Producenci nie łamać się!

zaraz bedziez prosil chlodnie aby braly bo jest cebuli w pip nasiane no i pogoda przepiekna wiec szanuj chlodnie bo tez z nich zyjesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość akurat
W dniu 10.06.2019 o 19:09, Gość PaniPani napisał:

To ile chcą płacić teraz za cebule?? Do zimowek żeby miały wagę to jeszcze z 2 tygodnie a oni już chcą płacić mało?

bedzie tanio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.06.2019 o 13:21, Gość Rolnik napisał:

Co taka cisza na forum ...chyba przed burza?burza z wysokimi cenami cebuli w tym sezonie .Chłodnie nie beda miec towaru znowu i bardzo dobrze docenia rolnika .

obys sie nie zdziwil kolego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc kujawy

pan akurat to chyba chlodnie reprezentuje skoro tak chce by bylo tanio. i gdzie te cebule tak pieknie rosna bo napewno nie na kujawach napewno u pana obsada 100%. biorac pod uwage pogode w tym sezozonie to naprawde wydajnosc po 100 ton ale z 6 hektarow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość akurat napisał:

bedzie tanio :) 

Będzie albo i nie bedzie. Małopolska dymki w miarę ale stemphylium robi robotę a siewki bardzo słabe zwłaszcza na glinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Gość
13 godzin temu, Gość akurat napisał:

bedzie tanio :) 

Raczej nie będzie po 20gr, siewki słabe. Nie wspomnę o stemphylium (ostatnio widziałem już na siewce pierwsze objawy), które zaczyna robić mega robotę, jak ktoś nie dawał pełnej ochrony to może sobie pomarzyć o wydajności i jakości. A cebuli dymki (przez cenę materiału do sadzenia) nie ma na tyle aby zrobić zapasy na cały rok. Nie potrzeba cenowych rekordów, chcę tylko wiedzieć za co pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosc kujawy

zgadzam sie ten rok jest gorszy. kwiecien suchy wietrzny maj zimny a obecnie upaly i susza. prawda ze duzo nasiane jest ale pogoda zredukowala polowe tego. wschody slabe nierowne duzo wywialo a te cebule przesiane pod koniec kwietnia to z nich raczej nic niebedzie. pewnie nikt nie oczekuje rekordowych cen ale tragedi cenowej raczej niebedzie. ciekawe jak w hollandi itd jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gosc kujawy napisał:

zgadzam sie ten rok jest gorszy. kwiecien suchy wietrzny maj zimny a obecnie upaly i susza. prawda ze duzo nasiane jest ale pogoda zredukowala polowe tego. wschody slabe nierowne duzo wywialo a te cebule przesiane pod koniec kwietnia to z nich raczej nic niebedzie. pewnie nikt nie oczekuje rekordowych cen ale tragedi cenowej raczej niebedzie. ciekawe jak w hollandi itd jest.

z jakiego rejonu kujaw jestes? ja jestem z okolic radziejowa i u nas cebule ładnie rosną tez powywiewało ale to na słabych glebach.Co do suszy u ans prawie kazdy ma deszczownie.Wiekszym problemem jest wciorniastek i stemphylium .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 14:40, Gość gosc kujawy napisał:

zgadzam sie ten rok jest gorszy. kwiecien suchy wietrzny maj zimny a obecnie upaly i susza. prawda ze duzo nasiane jest ale pogoda zredukowala polowe tego. wschody slabe nierowne duzo wywialo a te cebule przesiane pod koniec kwietnia to z nich raczej nic niebedzie. pewnie nikt nie oczekuje rekordowych cen ale tragedi cenowej raczej niebedzie. ciekawe jak w hollandi itd jest.

holandia, ukraina, kazachstan, francja, hiszpania, niemcy, austria cebuli x 2 maja wiec polska to pikus w tym biznesie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Do Gość antek. 

Siedzę w biznesie agro dość długo. Jeszcze nie spotkałem się żeby w jakimkolwiek kraju, jakąkolwiek uprawę w ciągu roku zwiększono x 2 lub zmniejszono o połowę. W najgorszym razie jest +/- 10 % (sprawdź sobie wieloletnie statystyki). Takie zmiany mogą się zdarzyć w pojedynczych gospodarstwach ale nigdy w skali żadnego kraju. Proszę więc nie pisać takich bzdur wyssanych z palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
46 minut temu, Gość Gość napisał:

Do Gość antek. 

Siedzę w biznesie agro dość długo. Jeszcze nie spotkałem się żeby w jakimkolwiek kraju, jakąkolwiek uprawę w ciągu roku zwiększono x 2 lub zmniejszono o połowę. W najgorszym razie jest +/- 10 % (sprawdź sobie wieloletnie statystyki). Takie zmiany mogą się zdarzyć w pojedynczych gospodarstwach ale nigdy w skali żadnego kraju. Proszę więc nie pisać takich bzdur wyssanych z palca...

Jest to mozliwe nie wiem czy z cebula ale z pietruszka tak bylo przynajmniej w ubiegłym roku tylko pogoda wszystko zweryfikowala a w tym roku kukurydza ostro zwiekszyla powierzchnie uprawy ale czy 2 razy ?moze z 50% w skali Polski, cebuli jest wiecej to napewno bo hurtownie chemiczne jeszcse tyle srodkow nie sprzedały i  były braki pendamentaliny i banduru ,a w sklepach z nasionami takiego popytu jeszcze nie mieli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Farmer
W dniu 31.05.2019 o 09:08, Gość Gość napisał:

 

Widać, że niektórych boli ze musieli słono zapłacić za cebulę w ubiegłym sezonie. Robiąc podchody nic nie zdzialacie bo ludzie wiedzą ile ich praca kosztuje i wiedzą ile muszą dostać za towar. Czasy ciemnogrodu dawno się skończyły. Chłodnie niby nie chcą cebuli a zapasów jakichkolwiek brak. Teraz w czasie skupu owoców miękkich firmy chcą cebulę robić. Ciekawe dlaczego. Wg. Mnie producenci w tym roku mogą spać spokojnie. Ja w każdym razie śpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość Max napisał:

No banduru napewno w tamtym roku tyle nie sprzedali bo nie mogli. 

Chodzi o to ze to co przysłali na polske wiosna rozeszło sie jak cieple buleczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Farmer napisał:

Widać, że niektórych boli ze musieli słono zapłacić za cebulę w ubiegłym sezonie. Robiąc podchody nic nie zdzialacie bo ludzie wiedzą ile ich praca kosztuje i wiedzą ile muszą dostać za towar. Czasy ciemnogrodu dawno się skończyły. Chłodnie niby nie chcą cebuli a zapasów jakichkolwiek brak. Teraz w czasie skupu owoców miękkich firmy chcą cebulę robić. Ciekawe dlaczego. Wg. Mnie producenci w tym roku mogą spać spokojnie. Ja w każdym razie śpię. 

Wiedzą ile musza dostac  ??? A jak było 3 lata temu? za 5 gr sprzedawali i sie cieszyli ,ze sprzedali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość
10 godzin temu, Gość Max napisał:

Dzisiaj w biedronce widziałem cebule sprowadzaną sprzedawaną jako polską, 

A było pakowane w Polsce, czy wyprodukowano? No to zdjęcie i do PIH. Niech sprawdzą. Aczkolwiek dobrze wiemy, że niektórzy rolnicy mają 20 h, ale plony rok w rok katalogowe. Łącznie z masą zieloną....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość rurrrek
W dniu 15.06.2019 o 22:50, Gość Max napisał:

Dzisiaj w biedronce widziałem cebule sprowadzaną sprzedawaną jako polską, 

no i cena spada bylo w biedrze za luz 4.99 a jest 4,49 PLN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...