Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Dziś kopałem riwiere na rajce 80 metrów 200kg klęska urodzaju będą za grosze 

Jakoś twoi koledzy z Oleśnicy płacza na Targpaiscie ze plony mizerne i juz koncza przykrycia a ty nagle wystrzeliłes z 35 tonami. To jak to jest Ty kłamiesz czy oni? ??? Powiem ci lepsze na was sie mowi na Targpiascie "puszczaki„ i nawet ukraińcy sie z was smieja ze dla powinnieście cymbaly puste worki u Leszka kupowac po 10zl za sztukę to moze byscie sie nauczyli sprzedawac swoj towar. Jakim autem jezdzisz fachowcu na Targpiast? To podejde jutro zobaczyć te twoje wirtualne tony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

w tamtym roku ziemniak dobrze zapłaćił ,to teraz jak się trochę mniej zarobi to średnia i tak dobrze wyjdzie.Ja już koncze jestem zadowolony.Teraz niech się martwią wielko obszarowcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Okolice Wrocka napisał:

Jakoś twoi koledzy z Oleśnicy płacza na Targpaiscie ze plony mizerne i juz koncza przykrycia a ty nagle wystrzeliłes z 35 tonami. To jak to jest Ty kłamiesz czy oni? ??? Powiem ci lepsze na was sie mowi na Targpiascie "puszczaki„ i nawet ukraińcy sie z was smieja ze dla powinnieście cymbaly puste worki u Leszka kupowac po 10zl za sztukę to moze byscie sie nauczyli sprzedawac swoj towar. Jakim autem jezdzisz fachowcu na Targpiast? To podejde jutro zobaczyć te twoje wirtualne tony

Haha pewnie Iveco ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Nie braknie towaru ja jestem w połowie a miałem 5Ha tylko mamy problem bo leje i nie idzie ukopać wczoraj ledwo 120 worków umeczyłem a zamówień mam  na 300 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Nie braknie towaru ja jestem w połowie a miałem 5Ha tylko mamy problem bo leje i nie idzie ukopać wczoraj ledwo 120 worków umeczyłem a zamówień mam  na 300 

Ja od 20 maja mecze 2 hektary i nie moge skonczyc przez te deszcze, dzis w nocy zapowiadaj jakies wiekszy deszcz takze bedzie postuj do czwartku pewnie.W piątek rozmawialem z gosciem z Poniatowic i mowil ze skonczyl juz bo malo powiazaly pod krzakiem i plon mizerny. Ja lalem wode cały kwiecień i plon jest ale co z tego jak nie idzie wjechać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Ja wody nie leje bo nie mam ale sadzimy na lepszych glebach i co rok się udaje zaczeliśmy 26 maja od carery 13ton jak na tę odmianę to nieźle później adora 15ton jak ją skończyłem było 20ton a riwiera w czwartek 28ton a wczoraj 35. A propos zwalanie na łapę też oznacza obniżanie ceny i to mocno więc ja nie zrzucam szanuje swoją pracę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Ja wody nie leje bo nie mam ale sadzimy na lepszych glebach i co rok się udaje zaczeliśmy 26 maja od carery 13ton jak na tę odmianę to nieźle później adora 15ton jak ją skończyłem było 20ton a riwiera w czwartek 28ton a wczoraj 35. A propos zwalanie na łapę też oznacza obniżanie ceny i to mocno więc ja nie zrzucam szanuje swoją pracę 

Mi właśnie zostalo hektar riviery to bedzie masakra tonazowo oby tylko cena nie poleciala. Ja w domu duzo sprzedaje stalym kupca a reszte pcham na targpiast.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody ziemniak Oleśnica

Pogodźcie się z tym że w tym roku przy tych opadach deszczu będzie nadprodukcja ziemniaka i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Kolego Asus jeśli nie wierzysz że w ciągu 2dni przyrost ziemniaka z 28ton do 35ton jest moźliwy to nic nie wiesz i nie udzielaj się na tym forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Młody ziemniak Oleśnica napisał:

Pogodźcie się z tym że w tym roku przy tych opadach deszczu będzie nadprodukcja ziemniaka i zaklinanie rzeczywistości nic nie da. Kolego Asus jeśli nie wierzysz że w ciągu 2dni przyrost ziemniaka z 28ton do 35ton jest moźliwy to nic nie wiesz i nie udzielaj się na tym forum 

W warunkach laboratoryjnych moze i jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Koledzy są już jakieś prognozy ile zostało wsadzone ziemniaków w kraju i Europie? Ciekawe czy będzie gdzie sprzedać 

Ty najpierw sadzisz a pozniej sie martwisz gdzie sprzedać? Dobry jestes, trochę z d*py strony atakujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% ludzi tak robi sadzi i dopiero jak kopie to dzwoni komu sprzedać albo gdzie wybrać się na gielde. Jeszcze tak nie było żeby się niesprzedalo. A co ma robić żyto pszenicę lub kukurydzę siać. 

Większość ludzi tak myśli a może będą drogie a powinny być tanie żeby małym rolnika się odechciało sadzic. Do pracy idzie a po pracy może sobie ukopie bo mam duzo czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

Pozwalniaja pole na kapusty buraki i się uspokoi z tym kopaniem przez siłe bo to prawda pod krzakiem nie ma szału w ilościach A w gruncie nawet nie patrzę żeby się nie złościć jak krzak plantacjami  się nie zszedł A kwitnie to co tam za ilosci będą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jagdtvb

U mnie grunt już prawie prawie ale pod krzakiem było 7 ziemniaków wszystkie mniej więcej +35 tak że szału aż takiego nie ma Ale co będzie dalej to ciężko określić Ten tydzień jeszcze będą kopane pozostałości wlukniny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grozer

Ale nienawiść kolega czuje, niech się nie stresuje tak tymi cenami co będzie to bedzie jak by import nie szedł jakoś by to było A tak na giełdzie nasze w markecie różne etykiety.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Według mnie cena się ustabilizuje i nie będzie najgorzej , muszą się po prostu ci wszyscy co kopia na potęgę ziemniaka aby zwolnić pole na inne warzywo wysprzedać . Grunt chyba jeszcze nie wystartował  , a jak się zacznie , to szału nie będzie z ilością towaru ukopanego , bo warunki grunt miał niekorzystne do rozwoju . Najpierw susza potem mróz , mało jest zawiązanych bulw pod krzakiem . Jest dopiero połowa czerwca i cały sezon przed nami , nie trzeba tylko patrzeć na obsadzony areał i jeden drugiego dobijać , że ziemniak będzie za darmo . Trzeba spojrzeć szerzej co się dzieje na świecie i wyciągnąć z tego wnioski . Na jesieni na bank wrócą obostrzenia i kto wie czy giełdy znowu nie będą zamknięte . Przypomnijcie sobie , jak było w marcu z większym popytem na ziemniaka i lepsza ceną  . Wystarczyło się ogłosić na internecie i sami kupcy przyjeżdżali po ziemniaka nawet bez targowania i pytali czy jeszcze nie ma . Ja jestem optymistą i myślę , że ziemniak będzie miał branie , kwestia czasu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...