Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mirek
Godzinę temu, Gość burżuj sieradzki napisał:

Bla bla bla a potem przyjeżdżasz jak już jest naszykowane i mówisz że możesz dać 20 groszy mniej bo cena spadła i rolnik musi ci oddać bo co zrobi z całą lufą zworkowanego towaru. Wszyscy jesteście tacy sami, jak nie ma ziemniaków to ćwierkacie jak wróbelki a jak jest to pocałuj mnie w ...

Słuchaj ja kupuję tylko bb i od rolników sprawdzonych. Płacę przelewem na konto. Przy załadunku mnie nie ma. Towar oglądam wcześniej. Jeśli mnie zrobi w uja to kończę współpracę i tyle w temacie. Nie szukam okazji i promocji cenowych. Mam klientów na towar Premium. Są w stanie zapłacić więcej za jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Zaraza robi dobrą robotę, przydało by się jeszcze deszczu, u mnie zrobiony T3 a krzaki miejscami solidnie przeżedziło, u działkowiczów gdzie nie poszedł zabieg albo samo t1 nie ma na co patrzeć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość Rolnik napisał:

Zaraza robi dobrą robotę, przydało by się jeszcze deszczu, u mnie zrobiony T3 a krzaki miejscami solidnie przeżedziło, u działkowiczów gdzie nie poszedł zabieg albo samo t1 nie ma na co patrzeć 

A wy wszyscy myślicie że ludzie tylko pyry jedzą. Ziemniaki to przeżytek,są inne warzywa bardziej atrakcyjne od zgniłego i zarażonego ziemniaka. Wszystkim co sadzą ziemniaka wydaje się że Polak to tylko pyry gotuje.  Cena jest niska bo mega dużo ziemniaka naprodukowane a ludzie nie chcą go kupować,nie chcą zapychać brzucha ziemniakami. Moja rodzina przez zimę tj od listopada do kwietnia 25 kg ziemniaka zjadła, a jest nas 3 szt. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master
40 minut temu, Gość Jan napisał:

A wy wszyscy myślicie że ludzie tylko pyry jedzą. Ziemniaki to przeżytek,są inne warzywa bardziej atrakcyjne od zgniłego i zarażonego ziemniaka. Wszystkim co sadzą ziemniaka wydaje się że Polak to tylko pyry gotuje.  Cena jest niska bo mega dużo ziemniaka naprodukowane a ludzie nie chcą go kupować,nie chcą zapychać brzucha ziemniakami. Moja rodzina przez zimę tj od listopada do kwietnia 25 kg ziemniaka zjadła, a jest nas 3 szt. Pozdrawiam

Jeszcze przyjdzie taki czas , że na inne warzywo nie będzie cie stać a brzuch czymś będziesz musiał zapacać  i ze łzami w oczach wrócisz do ziemniaka  ! Zobaczymy za kilka lat jak się sytuacja zmieni . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
1 godzinę temu, Gość Jan napisał:

A wy wszyscy myślicie że ludzie tylko pyry jedzą. Ziemniaki to przeżytek,są inne warzywa bardziej atrakcyjne od zgniłego i zarażonego ziemniaka. Wszystkim co sadzą ziemniaka wydaje się że Polak to tylko pyry gotuje.  Cena jest niska bo mega dużo ziemniaka naprodukowane a ludzie nie chcą go kupować,nie chcą zapychać brzucha ziemniakami. Moja rodzina przez zimę tj od listopada do kwietnia 25 kg ziemniaka zjadła, a jest nas 3 szt. Pozdrawiam

Siedz przy piecu ... co ty jesz nikogo nie obchodzi. To już nie pierwszy piszesz te idiotyzmy.

Edytowane przez IGRiT
Usunięto złośliwości i inwektywy ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pa45
8 godzin temu, Gość Jan napisał:

A wy wszyscy myślicie że ludzie tylko pyry jedzą. Ziemniaki to przeżytek,są inne warzywa bardziej atrakcyjne od zgniłego i zarażonego ziemniaka. Wszystkim co sadzą ziemniaka wydaje się że Polak to tylko pyry gotuje.  Cena jest niska bo mega dużo ziemniaka naprodukowane a ludzie nie chcą go kupować,nie chcą zapychać brzucha ziemniakami. Moja rodzina przez zimę tj od listopada do kwietnia 25 kg ziemniaka zjadła, a jest nas 3 szt. Pozdrawiam

W sztukach liczę ilość stronki na krzaku przed opryskiwaniem ,; tyle komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta

Jak może być zrównoważony rynek jak weszła moda na zbiór dwóch plonów rocznie? Na łeb na szyję kopią ziemniaki bo trzeba sadzić kapustę różnych  rodzajów i pole na gwałt trzeba zwolnić. Oczywiście przoduje w tym słynny Sieradz ale w innych rejonach zaczyna robić się to samo.Jeśli nie przyjdzie opamiętanie to z każdym rokiem będzie jeszcze gorzej. Nie będę już wspominać o imporcie bo my na to wielkiego wpływu nie mamy. Dziwi mnie tylko import z Ukrainy która jako pierwsza wprowadziła embargo na mięso wieprzowe gdy u nas wykryto ASF A to że  w tym roku wszyscy ziemniaka nie sprzedadzą to jest dobra wiadomość i kubeł zimnej wody na gorące głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
Godzinę temu, Krzysztoff napisał:

Chyba czas obudzić Agrounię, dawno korków na drogach nie było :)

Trzeba było ja obudzić jak ESI na Broniszach spacyfikowali cenę z 23 za worek do 8 złotych w 4 godziny, niech ta organizacja wpierw posprzata ten smród z każdej gieldy , nałożył kwarantannę na 5 lat od 1 go maja każdego roku do 31 października i wówczas możemy zacząć rozmowę jak równy z rownym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Yetti

 Witam. Nie wiem skąd taka cena ziemniaków? Sam mam 70 ha ziemniara i nie wygląda to za ciekawie mimo wykonanego t5 sporo choruje ze stonka też był problem do tego pod krzakiem mało zawiązane. Koszty w tym roku olbrzymie a markety z którymi handluje proponują 35 gr. No sory ale przeliczając koszta to z hektara zostaje 3-4 tys to nie dużo więcej od rzepaku czy soji a ile roboty  więcej. 55 gr przy tych robotogodzinach i amortyzacji sprzętu to jest minimum ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Też tak uważam 50 - 70 gr minimum Opłacalności po podliczeniu wszystkiego. A tu chłopy(spekulanci handlarze) wypisują ceny zanizona gieldowe. Szczerze powinni pozamykać te giełdy dla ziemniaków a rolnicy powinni sadzić pod umowy z hurtowniami/stalymi odbiorcami. Ja nie widzę najmniejszego sensu nadrabiania się w ciemno jak to robią inni i narzekają. Przykre to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości. Czy jeśli obniży się cenę do 3-4-5 zł to klijenci kupują więcej? Bo o ile cena 8-10zl przy tej ilości towaru jest do zaakceptowania dla każdego to cena 5zl jest po prostu debilizmem nie mówiąc już o 3 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zająca za worek już tylko parę dni! Gdzie tu rozum, gdzie logika?! Jak musisz jeden z drugim po ziemniakach jeszcze coś sadzić to nie kop tylko zaoraj przecież już nawet czasu i paliwa szkoda! Brawo wy ku.. jego mać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
14 minut temu, Sieradzak napisał:

Tak z czystej ciekawości. Czy jeśli obniży się cenę do 3-4-5 zł to klijenci kupują więcej? Bo o ile cena 8-10zl przy tej ilości towaru jest do zaakceptowania dla każdego to cena 5zl jest po prostu debilizmem nie mówiąc już o 3 zł. 

No widzisz Sieradzak nawet twój ziomek w poniższym wpisie nie zgadza się z twoją opinią. Precz z UE która z Polski zrobiła sobie rynek zbytu i składowisko niebezpiecznych śmieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
51 minut temu, Gość Gosc napisał:

Też tak uważam 50 - 70 gr minimum Opłacalności po podliczeniu wszystkiego. A tu chłopy(spekulanci handlarze) wypisują ceny zanizona gieldowe. Szczerze powinni pozamykać te giełdy dla ziemniaków a rolnicy powinni sadzić pod umowy z hurtowniami/stalymi odbiorcami. Ja nie widzę najmniejszego sensu nadrabiania się w ciemno jak to robią inni i narzekają. Przykre to. 

Kolego a kto z tobą zawrze taką umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Master

Mam propozycje dla wszystkich co planują po ziemniaku jeszcze coś wsadzić albo wsiać w pole . Zapnijcie bronę talerzową a potem pług i po robocie ! przynajmniej się nie narobicie , sprzęt się nie zużyje i nawóz zostanie w polu . Dajcie normalnym ludziom godziwie zarobić na swojej ciężkiej pracy , bo wy widocznie liczyć nie potraficie a i za 1zł/15kg będziecie kopać , bo taka już wasza  mentalność . Najgorsze jest , to że przez takich pseudo rolników cierpią ci rolnicy co potrafią się szanować i mieć swój honor ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i i to jest właśnie ten problem. Jak towaru jest mało to wszyscy chcą umów wtedy jesteś najlepszy i najwspanialszy ale jak już przychodzi taki rok jak ten to mają cię w d....... e. Wszystkie te zachodnie pomysły na rolnictwo w Polsce się nie sprawdzają. Ciekawe czemu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Scania esi

Po tłustych latach wróciła normalność tylko gorzelnia nas może wybawić i prezydent Duda da wszystkim 500+ na alkohol co byśmy wypili to co sami nawarzyliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

Jakby nie było tych śmiesznych giełd to sami by szukali. Oczywiście wymagania spełnić: badania, jakość, odmiana, opakowanie, terminy, transport=cena z zyskiem, a nie giełda i paszowy z jadalnym. Jakbym w ubieglym roku nie miał umowy to bym dołożył do interesu(nawet w takim niby dobrym ale nie dla wszystkich). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Zanim dodacie ogłoszenie ze śmieszną cena zastanówcie się, przeliczcie dobrze ile wam zostanie ile dołożycie ludzie. widzę że co niektórym to sprawia chyba trudność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
36 minut temu, Gość Gość xx napisał:

Może zaczniecie rozdawać za darmo!!!! wszystko coraz droższe a rolnicy jak zawsze muszą się poniżać.

Rolnik bez pomocy sam nic nie zrobi, supermarkety z zadowoleniem zrobią import. Niemcy tylko na czekają aby wygrał Trzaskowski bo będą się czuli jak u siebie w domu. Oj będzie płacz i lament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...