Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc
Godzinę temu, Gość Maciuś napisał:

Wsadziłem 5ha na próbę ziemniaka na gęstość 20 cm szerokość redlin 75 cm strasznie mi nać wybuilo i pod krzakiem nie  dużo ziemniaka a do tego  drobne strasznie dociągnie mi to na plon handlowy?Kondycja krzaka dość dobra na zaraze pryskana 5 razy już aczkolwiek coś miejscami zaczynają zolknac srodki na przemian wgłębne ukl kontaktowe. Pasuje by do sierpnia je utrzymać w tej kondycji macie jakieś propozycje  środków które by pomogły  . Dane armetil,cabrio duo, revus, indofil infinito  

Wsadź w przyszłym roku co 10cm będziesz miał 100 ton z ha i będziesz go mógł sprzedawać nie po 4 zł 15 kg a po 2 zł z dużym zyskiem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość andrzej napisał:

chlop nie jest najmadrzejszy.chce tylko miec godna zaplate za to co wyprodukował.ja tez bylby,m za takim rozwiazaniem.ale przy rozsadnych cenach.

Zrozum chlopowi nie dogodzisz jemu ciągle źle albo ciągle mało a jak wyprodukuje to prawdy nie powie ile go go to kosztowało a ja Ci podam przykład handluje z dużą siecią w Polsce i pojechałem do kilkudziesciu rolników pogadać o produkt x czy chcą produkować dla mnie układ prosty to co płaci sieć dzielimy na pół. .ja pakuje organizuje transport zawoze..odpisz ilu se zgodziło daje dużą wódkę jak zgadniesz

 

7 godzin temu, Gość andrzej napisał:

chlop nie jest najmadrzejszy.chce tylko miec godna zaplate za to co wyprodukował.ja tez bylby,m za takim rozwiazaniem.ale przy rozsadnych cenach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "Asus 71" powiem Ci kawał i niemam chęci pisać dalej- każdy ma swój rozum i robi jak chce. Rozmawiają dwie prostytutki o swoich klientach i jedna mówi: Ja to najbardziej nie lubię rolników? Czemu? pyta  druga. - A bo zawsze niezadowoleni: - najpierw za sucho później za mokro a na końcu za drogo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
1 godzinę temu, Gość Xyz napisał:

Zrozum chlopowi nie dogodzisz jemu ciągle źle albo ciągle mało a jak wyprodukuje to prawdy nie powie ile go go to kosztowało a ja Ci podam przykład handluje z dużą siecią w Polsce i pojechałem do kilkudziesciu rolników pogadać o produkt x czy chcą produkować dla mnie układ prosty to co płaci sieć dzielimy na pół. .ja pakuje organizuje transport zawoze..odpisz ilu se zgodziło daje dużą wódkę jak zgadniesz

 

 

Pewnie żaden. Chciałeś zarobić 100 procent. Bez ryzyka z minimalnym kosztem. Zgodzìł bym się z tobą jeśli poniósł byś 50 procent kosztów produkcji. Szukałeś frajerów i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość

chłop to jest mondrzejszy o ministra zawsze mu mało.Jak się ...

Edytowane przez IGRiT
Szanować się wzajemnie i współpracować a nie obrażać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
3 godziny temu, Gość Esi napisał:

Ludzie przestańcie z tymi 6 złotymi za worek wyskakiwać. To jest śmieszne

Kolego to nie jest śmieszne. Znajomy dla mnie wczoraj ładował na waszym terenie mi irge po 5 zł i arrowa po 6 zł. I ladny towar tak właśnie twoi ziomale sprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
16 minut temu, Gość Gość konsument napisał:

Kolego to nie jest śmieszne. Znajomy dla mnie wczoraj ładował na waszym terenie mi irge po 5 zł i arrowa po 6 zł. I ladny towar tak właśnie twoi ziomale sprzedają.

Kolego nie ośmieszaj się, jesteś zwykłym handlarzyną i mieszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Mirek napisał:

Pewnie żaden. Chciałeś zarobić 100 procent. Bez ryzyka z minimalnym kosztem. Zgodzìł bym się z tobą jeśli poniósł byś 50 procent kosztów produkcji. Szukałeś frajerów i tyle w temacie.

Szanowany Mirku rozumiesz co napisałem ? nie bardzo wiec jeszcze raz tłumacze siec mi płaci kwotę X ja rozliczam tą kwotę X pól na pół tj 50 % dla mnie z tej kwoty 50 % dla rolnika i ilu sie zgodziło np jeśli dostaje np 1.2 za produkt x to 0.60 place rolnikowi i 0.60 zostaje dla mnie (pakowanie , logistyka po mojej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc.
Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

5 razy pryskane na zarazę zaraz zaczniecie lać wodę i woreczki po 5 zł gratuluję, ja nie będę kopał za te pieniądze.

To odpoczywaj i remontuj tego złoma którego nazywasz scanią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Zrozum chlopowi nie dogodzisz jemu ciągle źle albo ciągle mało a jak wyprodukuje to prawdy nie powie ile go go to kosztowało a ja Ci podam przykład handluje z dużą siecią w Polsce i pojechałem do kilkudziesciu rolników pogadać o produkt x czy chcą produkować dla mnie układ prosty to co płaci sieć dzielimy na pół. .ja pakuje organizuje transport zawoze..odpisz ilu se zgodziło daje dużą wódkę jak zgadniesz

 

 

Sądzę że mało kto się zgodził. Mało kto był by taki głupi.. może 40 do 60 to jest taka ostateczność. Oczywiście przy sprzyjającym roku, 60 dla rolnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość konsument
Godzinę temu, Gość elzbieta napisał:

Kolego nie ośmieszaj się, jesteś zwykłym handlarzyną i mieszasz.

Może i jestem zwykłym handlarzyna ale więcej zarabiam na waszym ziemniaku niż wy na produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciuś
Godzinę temu, Gość Scania esi napisał:

5 razy pryskane na zarazę zaraz zaczniecie lać wodę i woreczki po 5 zł gratuluję, ja nie będę kopał za te pieniądze.

Kolego mamy wsadzone co roku 120ha ziemniaka i na zaraze w zależności od pogody i odmiany od 8 do 12 razy lejemy. Jak coś robić to dobrze albo wcale, ale są u Nas tacy co pryskali raz i jest po plonie. Sory ale 15 ton to się opłaca ale z 30 ar jak jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Darekspire napisał:

Sądzę że mało kto się zgodził. Mało kto był by taki głupi.. może 40 do 60 to jest taka ostateczność. Oczywiście przy sprzyjającym roku, 60 dla rolnika

Nie wiem jak Ty to liczysz ale dlatego tak ciężko się porozumieć bo rolnikowi zawsze mało..gdyż jak ma zostać na pakowanie , logistykę plus ODPAD bo no wiem czy zdajesz sobie sprawę ze lata 80 minęły i do wora wszystkiego nie wrzucisz jak leci .Stad relacja 40 do 60 przy rolnika TYLKO przy  produkcji zmechanizowanej jest nie do przyjęcia chyba ze chcesz się zamienić to przyjedz do pakowalni do mnie zrób dystrybucje pełna i zobacz czy podołasz z wszystkim jak zostanie ci 40 % ...życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mirek
52 minuty temu, Gość XYZ napisał:

Szanowany Mirku rozumiesz co napisałem ? nie bardzo wiec jeszcze raz tłumacze siec mi płaci kwotę X ja rozliczam tą kwotę X pól na pół tj 50 % dla mnie z tej kwoty 50 % dla rolnika i ilu sie zgodziło np jeśli dostaje np 1.2 za produkt x to 0.60 place rolnikowi i 0.60 zostaje dla mnie (pakowanie , logistyka po mojej stronie)

Niestety szanowny panie to Ty czegoś nie rozumiesz więc Ci wytłumaczę. Przykładowo główkę kapusty młodej wstawiasz na market po 1zł. Koszt środków do produkcji rozsada, nawozy, ,opryski to 50gr. Jaśniej się nie da wytłumaczyć. Pomijam już fakt że tylko rolnik ponosi ryzyko grad powódź susza. Nie dziw się że nikt nie dał się zfrajerować. Też produkuje i handluje ale nie oczekuje że ktoś będzie dla mnie produkował za 50 procent ceny. Pozdrawiam z Dolnego Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pa45
4 godziny temu, Gość Xyz napisał:

Zrozum chlopowi nie dogodzisz jemu ciągle źle albo ciągle mało a jak wyprodukuje to prawdy nie powie ile go go to kosztowało a ja Ci podam przykład handluje z dużą siecią w Polsce i pojechałem do kilkudziesciu rolników pogadać o produkt x czy chcą produkować dla mnie układ prosty to co płaci sieć dzielimy na pół. .ja pakuje organizuje transport zawoze..odpisz ilu se zgodziło daje dużą wódkę jak zgadniesz

 

 

Wódki nie piję, ale zrozumiałe ze nikt nie poszedł na taki uklad, nie tylko z chęci  zysku a z normalnej przezornosci, podpartej przykrymi doswiadczeniami

Jeszcze nigdy nie spotkałem tak skonstruowanej oferty, bo zwykle jak to jest 30%  i to na niejasnych  i niepisanych umowach z płatnościami powyżej 60 dni.

Więc nie obraź się bo nie to zamierzam, powiem tylko że  jezeli to nie jest głupi polityczny i populistyczny przedwyborczy fake to konkurencja krwiopijców Cie dopadnie predzej czy później , w każdym razie ze swej strony duzo zdrowia życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Gość Mirek napisał:

Niestety szanowny panie to Ty czegoś nie rozumiesz więc Ci wytłumaczę. Przykładowo główkę kapusty młodej wstawiasz na market po 1zł. Koszt środków do produkcji rozsada, nawozy, ,opryski to 50gr. Jaśniej się nie da wytłumaczyć. Pomijam już fakt że tylko rolnik ponosi ryzyko grad powódź susza. Nie dziw się że nikt nie dał się zfrajerować. Też produkuje i handluje ale nie oczekuje że ktoś będzie dla mnie produkował za 50 procent ceny. Pozdrawiam z Dolnego Śląska.

Szanowny Mirku to w takiej sytuacji jaki układ rozliczeń jest wg Ciebie uczciwy , rozsądny etc.??? gdyż opakowanie kupuje ja, odbieram kapustę " z domu" swoim transportem ja, pakuje ja , zawożę do sieci ja oraz jeśli sieć robi "promocje" to także ja biorę " na siebie" ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Mirek
25 minut temu, Gość xyz napisał:

Szanowny Mirku to w takiej sytuacji jaki układ rozliczeń jest wg Ciebie uczciwy , rozsądny etc.??? gdyż opakowanie kupuje ja, odbieram kapustę " z domu" swoim transportem ja, pakuje ja , zawożę do sieci ja oraz jeśli sieć robi "promocje" to także ja biorę " na siebie" ..

Powiem Ci tak. Ja jak biorę lufę ziemniaków od rolnika dogaduję najpierw z nim cenę. Potem ustalam z odbiorcami cenę i jeśli się zgodzą na moją cenę to im dostarczamy przeważnie jest 20-30 procent i transport, opakowanie,odpad i dystrbucja oraz ryzyko płatności jest po mojej stronie. Ty chcesz mieć 100 marży a to w tanim roku jest niewykonalne no chyba że kupujesz najgorszy syf i sprzedajesz go jako towar Premium lecz daleko Tak nie znajdziesz. Jeśli masz wyższe koszty i nie wyrabiasz to musisz je ciąć. Taki to biznes raz zarobisz super a raz przytólisz parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik

Wy tu te swoje wypociny piszecie a ESI i WWL na broniszach przywozi 1100wora arowa i leci oo 5-6 zł/wor. SIERADZ JEST WROGIEM PRODUCENTOW ZIEMNIAKA W POLSCE I BASTA!!! Nic więcej nie trzeba tu pisac, wystarczy być na Broniszach i to widzieć na własne oczy  a cala reszta to jest tylko pitu pitu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość burżuj sieradzki
6 hours ago, Guest Mirek said:

Powiem Ci tak. Ja jak biorę lufę ziemniaków od rolnika dogaduję najpierw z nim cenę.

Bla bla bla a potem przyjeżdżasz jak już jest naszykowane i mówisz że możesz dać 20 groszy mniej bo cena spadła i rolnik musi ci oddać bo co zrobi z całą lufą zworkowanego towaru. Wszyscy jesteście tacy sami, jak nie ma ziemniaków to ćwierkacie jak wróbelki a jak jest to pocałuj mnie w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość xyz napisał:

Nie wiem jak Ty to liczysz ale dlatego tak ciężko się porozumieć bo rolnikowi zawsze mało..gdyż jak ma zostać na pakowanie , logistykę plus ODPAD bo no wiem czy zdajesz sobie sprawę ze lata 80 minęły i do wora wszystkiego nie wrzucisz jak leci .Stad relacja 40 do 60 przy rolnika TYLKO przy  produkcji zmechanizowanej jest nie do przyjęcia chyba ze chcesz się zamienić to przyjedz do pakowalni do mnie zrób dystrybucje pełna i zobacz czy podołasz z wszystkim jak zostanie ci 40 % ...życzę powodzenia

No to przyznaj się, znalazł się ktoś taki głupi chętny? Widzę że ty jesteś z tych mieszczychowatych nie mających nic spólnego i pojęcia o produkcji i jesteś wciaz przekonany że rolnik leży i w polu samo rośnie... Pozdrawiam i żeby nikt nie dał ci się tak z frajerowac i żeby ludzie pokazali ci rzeczywistości. Jeszcze dodał że ja wyłożę kase na wiosnę, odbiorę jak ty byś mi zapłacił ,a ty byś kasę wyłożył i jutro odebrał... Gdzie tu uczciwość... Nic tylko czysty wyzysk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...