Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marian

w tym roku pomimo suszy i tak plony były olbrzymie w przypadku oczywiście deszczowanego ziemniaka a takiego rolnika który nie ma studni to teraz coraz mniej. Więc na wiosne może może być naprawde różnie w tym roku z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sadokrzyce

koledzy liczyli z deszczowanego 50t *40 gr 20 000 tys -10 000 koszty 10 000tys zysk *20 ha =

ja w tym roku za ziemniaka kupiłem nowy ciągnik jon deere a teraz jeszcze za pekina kase wygzmoce pekin w chłodni na wiosne zapłaci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

W tym roku późny ziemniak będzie powyżej 1zł/kg, jest wielka susza. Niewielki spadek ceny może być na początku lipca, odbicie powinno nastąpić w końcu sierpnia - na początku września. Jednak całe lato cena powinna się kształtować na poziomie 1zł/kg. Na jesieni z powodu niskich plonów ziemniaka będziemy chować do przechowalni, a nie go sprzedawać. Więc automatycznie cena pójdzie do góry.

Na obecną chwilę normalna cena za ziemniaka to 20zł/15kg i niżej nie powinno się sprzedawać jeśli mamy co włożyć do garnka.

 

masz 6zł/15kg ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Miecio

miecio coraz bardziej obawiam się że może tak być jak piszesz

Nawet nie mamy pojęcia ile tego ziemniaka jest pochowane(chowany na cene ale wyjdzie ze na ta dolna:)) ja już piaty rok jestem przekonany ze lepiej sprzedac odrazu wrzesień pażdziernik z pola no i wczesny w sierpniu niż tzrymać i sie przy tym bawic, Choć co roki sam z nadzieja 80 t swojego chowam:( i nigdy lepiej nie wyszedłem na nim niz prosto z pola, koszty roboty chowania wyciagania sortowania. stop kielki itp. . . A kupić zawsze można. Na francji też ziemniaka w spod na rumuna im starczy:) dlatego śmiać mi sie chciało z ogłoszen w lipcu że "przyjme zapisy na ziemniaka na październik 0,85" choć nadzieja byla. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miecio kolega

Tylko we francji ziemniak kosztuje na ten moment od producenta 180-200 euro tona + transport do rumuni chyba troszke zaszalalesz miecio a ja wiem ze sie ruszy trzeba duzo analizowac rynki w euorpie i na swiecie w rumunii ziemniak kosztuje na ten moment 0.95 leja od producenta i duzo exportuja do wegier chorwacji blugarii wiec spokojnie a i jakosc mocno spada bo jest ciepla zima i jesien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Miecio

To tym bardziej kolego wytłumacz dlaczego u nas go nie kupują jak ogłoszeń po 0,4 zł/kg masz od bólu??

Poprostu ich jakość jest adekwatna do tej ceny  a na nasze 0,4 kupca niema a sami tego nie przejemy. .  Możesz być tego pewien ze teraz spadek bedzie a jak takiś pewny ceny tej nawet co piszesz to kupuj i sprzedawaj 250 % zysku lepszego interesu chyab niema jak żeś taki zorientowany?? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Piotrek

  A co to miało niebyć w grudniu...:-) W malopolsce żadnej suszy nie widać w plonie ziemniaka i większości warzyw-targowiska pełne ,zainteresowanie większych kupców kiepskie bo ceny podobne w całym kraju i niema gdzie przerzucić. Rumun ładuje sporo,głownie ziemniaka ale grubego ,czystego i płaci 6-7zł/15kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Tak sobie siedze i czytam te wasze wywody filozoficzne co po ile i kiedy będzie .Po co piszecie żeby trzymać cenę a co to da. Towaru w polsce jest całe mnóstwo. Z tego co wiem na przestrzeni paru lat to są miejsca w polsce, że ludzie lubią pracować za darmo i oddają ziemniaka  za 2 albo 3 zł .Nie wiem jak oni na tym wychodzą. Jak któryś z was  boi się tego że w marcu czy w kwietniu ziemniak będzie po 4 zł. to niech już go po tyle  da rumunowi, on opróżni troche rynek i wtedy w marcu będą po 10zł. Ludzie w polsce jedzą co rok mniej ziemniaków niedlatego że zmieniają się, tylko dlatego że głupia polityka unijna najpierw rozdaje jedzenie a póżniej okazuje sie że reszty nie ma kto kupić. No bo jak mają kupić ziemniaki jak na święta dostają 5kg. makaronu 10 kg kaszy 10kg.ryżu i po 2 skrzynki jabłek na JEDNEGO CZŁONKA RODZINY.

Ziemniak u nas na giełdzie jest po 10 oddają po 9 ale z podwórka zabiera pośrednik po 6 i jak tu żyć, my mamy 6zł za 8 miesięcy pracy i martwienia się o pogode , o plon , o to jak sie przechowają a pośrednik przyjedzie załaduje 800 worków sprzeda w 10 dni i ma na czysto 2400zł.

POZDRAWIAM..................................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.Tak sobie siedze i czytam te wasze wywody filozoficzne co po ile i kiedy będzie .Po co piszecie żeby trzymać cenę a co to da. Towaru w polsce jest całe mnóstwo. Z tego co wiem na przestrzeni paru lat to są miejsca w polsce, że ludzie lubią pracować za darmo i oddają ziemniaka  za 2 albo 3 zł .Nie wiem jak oni na tym wychodzą. Jak któryś z was  boi się tego że w marcu czy w kwietniu ziemniak będzie po 4 zł. to niech już go po tyle  da rumunowi, on opróżni troche rynek i wtedy w marcu będą po 10zł. Ludzie w polsce jedzą co rok mniej ziemniaków niedlatego że zmieniają się, tylko dlatego że głupia polityka unijna najpierw rozdaje jedzenie a póżniej okazuje sie że reszty nie ma kto kupić. No bo jak mają kupić ziemniaki jak na święta dostają 5kg. makaronu 10 kg kaszy 10kg.ryżu i po 2 skrzynki jabłek na JEDNEGO CZŁONKA RODZINY.

Ziemniak u nas na giełdzie jest po 10 oddają po 9 ale z podwórka zabiera pośrednik po 6 i jak tu żyć, my mamy 6zł za 8 miesięcy pracy i martwienia się o pogode , o plon , o to jak sie przechowają a pośrednik przyjedzie załaduje 800 worków sprzeda w 10 dni i ma na czysto 2400zł.

POZDRAWIAM..................................

kolego zgadzam sie z toba  dzwonilem dzis o carrere sadzeniak 2700zł tona ile musze sprzedac zeb sie kaszty wróciły nie wiem z kand jestes ale mysle ze sieradz wszystko psuje widziales w poprzednich postach jak licza idjoci z nimi tematy przerabialem sprzedawali 2 zl za worek a potem pani która na rumunskim runku jest od dawna dala im zarobic i kupowali po 8zł udawali wielkich kupców a tak serio warzywa czy owoce powinny byc niszczone wteczas  musi sie na krecac zbyt a jak daja to nikt nie kupi a wrecz stoja i sprzedaja to co dostali to jest polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zgadzam sie z toba  dzwonilem dzis o carrere sadzeniak 2700zł tona ile musze sprzedac zeb sie kaszty wróciły nie wiem z kand jestes ale mysle ze sieradz wszystko psuje widziales w poprzednich postach jak licza idjoci z nimi tematy przerabialem sprzedawali 2 zl za worek a potem pani która na rumunskim runku jest od dawna dala im zarobic i kupowali po 8zł udawali wielkich kupców a tak serio warzywa czy owoce powinny byc niszczone wteczas  musi sie na krecac zbyt a jak daja to nikt nie kupi a wrecz stoja i sprzedaja to co dostali to jest polska

jestem  z okolic Koszalina woj.zach.pomorskie. Problem polega na tym, że rolnicy tacy jak ja mają taki zapierdol że liczą na uczciwość pośredników którzy zarabiają kokosy .Ja nie mam czasu na to żeby wyprodukować zapakować i stać na giełdzie całą noc żeby sprzedać a pośrednik daje tyle ile chce bo wie że musi zarobić.Ja sadzę w kwietniu ,patrze jak wschodzą w maju rosną w czerwcu kopie we wrześniu i myślę po ile sprzedam w styczniu.Cała polityka ,8 miesięcy wyjętych z życia, a pośrednik dzisiaj tanio kupić  jutro drogo sprzedać.

Jeśli chodzi o cenę sadzeniaka to istnieje coś takiego jak zmowa cenowa,ile się sprzeda drogo to się sprzeda a resztę w czerwcu do lasu. Później mówią że polacy nie wymieniają materiału siewnego,sadzeniakowego no bo za co?

Nie wiem jak u was ale u nas carera nie ma szans w sprzedaży a po drugie trudno się przechowuje i gnije.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wiktor

Sieradz nie jest winny temu że ceny są niskie, wręcz przeciwnie ziemniaka w Sieradzu jest teraz i na jesień było bardzo mało. Śmiać mi się chcę z gościa który napisał jak to handlarz przyjeżdża i mówi ze na Sieradzu może kupić taniej, a co miał Ci niby powiedzieć człowieku? Ze jest drożej i oddajesz mu za darmo? ? do Sieradza pojedzie i powie że chłopki z Krakowa opuszczają ceny bo nie maja co do garnka włożyć. Manipulacja nie zna granic. Przyczyna tkwiła i tkwi w MARKETACH I IMPORCIE. Dopóki dopóty pozwolimy na swobodny import bez kontroli, bez papierów będziemy mieć co mamy. Życzę wszystkich wesołych świat.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie ziemniaczanym będzie nie ciekawie połowa zgnije a druga połowa to się jakoś sprzeda ze względu na to ze była susza a jest teraz ciepło to jakość ziemniaka jest bardzo słaba , a poza tym ziemniaki z Niemiec i innych zachodnich Państw na dzień dzisiejszy opuściły ziemniaki są ceny tańsze niż nasze i jakość lepsza tak więc myśle że co nie którym co obrodziło to z ilości nadrobią bo ogólnie i tak jest kibel i kibel będzie bo teraz główna się nie sprzeda może i dobrze - wrescie nasz chłop się nauczy szykować normalny towar a nie wszystko we worku co mu się urodziło.

Pozdrawiam i Szczęśliwego Noego Roku 2016 bo może będzie lepszy od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...