Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

A gówno prawda że sita dziurawe czy dzieci robiły!!!( wiem co mówię bo kilkanaście lat temu kupowałem na export tytoń z gruzem czy burakami pastewnymi w baliku), Czasy się zmieniły ,sam jestem rolnikiem i jak klient chce ziemniaka od, do ,to takie sita się zakłada do sortownika. Drobna na sadzenie a zielone czy uszkodzone na paszę dla zwierząt kupują sąsiedzi! Teraz w big bagach kal 40-80 , żółte, robię po 70gr netto 30 ton na poniedziałek. Był dziś jakiś przerzutnik akurat sortowaliśmy-towar extra spodobał mu się, mówi że 40gr by dał- z uśmiechem na ustach kazałem mu spierd...! Szanujcie swoją robotę ludzie!

Ps. Niemam rat w banku ani żadnych zobowiązań wobec tej kur..ej unii!!!! A sprzęt jak kupuję to za swoje choćby używany ale żadna cizia na szpileczkach z ARIMR nnie ma do mnie wstępu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.do postu wyżej- w ubiegłym roku zrezygnowałem na piśmie z jakiejkolwiek współpracy z ARIMR- niechce dopłat itp. Z pięć razy się kontaktowali dlaczego, jak to itp. Niecały tysiąc do hektara z nóg mnie nie zwala a robię co chcę: np płodozmian a wzajemną zgodność mogą sobie wsadzić! Jedynie PIORIN i SANEPID muszę tolerować. Znam gościa co ma 300ha i zrobił to samo a gospodarz jakich mało( jedyny sprzęt u niego to Amazone ,Fendt i Grimme-nowy- bez żadnej pomocy ue!) Niemam wiele pola i specjalizuje się w ziemniaku i warzywach ale mam na nowe auto, tydzień nad morzem z rodziną w lecie, dwa tygodnie zima w górach i świety spokój. Na bramie i wszystkich pojazdach mam naklejki z przekreśloną flagą ue i każdemu powiem że polityka unii a polityka komunizmu to jedno i to samo! Jak widzę sąsiadów którzy za wszelką cenę chcą się pokazac kupując nowe John Deere'y  na 10letni kredyt i widząc tylko pole ,oborę i kościół w niedzielę zbiera mnie pusty śmiech! Bracia rolnicy: miejcie swój honor i godność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabraknie ładnego ziemniaka to zaczną brać te wszystko  jak niema to gówno za złoto sie sprzeda a jak jest to złota nie chcą zaraz bedzie 10 zł za drobne i zapłacą bo niema

Tak napewno w naszym kraju zabraknie ziemniaka.Jak coś to się sprowadzi żeby za bardzo nie zdrożały. Znajomy już wozi niemieckiego ziemniaka do Polski aż chuczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość_Gość_*29 Jan 2016

 

A gówno prawda że sita dziurawe czy dzieci robiły!!!( wiem co mówię bo kilkanaście lat temu kupowałem na export tytoń z gruzem czy burakami pastewnymi w baliku), Czasy się zmieniły ,sam jestem rolnikiem i jak klient chce ziemniaka od, do ,to takie sita się zakłada do sortownika. Drobna na sadzenie a zielone czy uszkodzone na paszę dla zwierząt kupują sąsiedzi! Teraz w big bagach kal 40-80 , żółte, robię po 70gr netto 30 ton na poniedziałek. Był dziś jakiś przerzutnik akurat sortowaliśmy-towar extra spodobał mu się, mówi że 40gr by dał- z uśmiechem na ustach kazałem mu spierd...! Szanujcie swoją robotę ludzie!

 

Ps. Niemam rat w banku ani żadnych zobowiązań wobec tej kur..ej unii!!!! A sprzęt jak kupuję to za swoje choćby używany ale żadna cizia na szpileczkach z ARIMR nnie ma do mnie wstępu

 

 

Kolego to podaj tez namiary na tego kupca sprzedam mu po 70gr BRUTTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.do postu wyżej- w ubiegłym roku zrezygnowałem na piśmie z jakiejkolwiek współpracy z ARIMR- niechce dopłat itp. Z pięć razy się kontaktowali dlaczego, jak to itp. Niecały tysiąc do hektara z nóg mnie nie zwala a robię co chcę: np płodozmian a wzajemną zgodność mogą sobie wsadzić! Jedynie PIORIN i SANEPID muszę tolerować. Znam gościa co ma 300ha i zrobił to samo a gospodarz jakich mało( jedyny sprzęt u niego to Amazone ,Fendt i Grimme-nowy- bez żadnej pomocy ue!) Niemam wiele pola i specjalizuje się w ziemniaku i warzywach ale mam na nowe auto, tydzień nad morzem z rodziną w lecie, dwa tygodnie zima w górach i świety spokój. Na bramie i wszystkich pojazdach mam naklejki z przekreśloną flagą ue i każdemu powiem że polityka unii a polityka komunizmu to jedno i to samo! Jak widzę sąsiadów którzy za wszelką cenę chcą się pokazac kupując nowe John Deere'y  na 10letni kredyt i widząc tylko pole ,oborę i kościół w niedzielę zbiera mnie pusty śmiech! Bracia rolnicy: miejcie swój honor i godność!

za komuny była jedna banda teraz druga masz racje niczym sie nie rózni od komunizmu tylko w innych szatach stosy papieruw do wypełniania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gosposia

Tak biora te ziemniaki ze az strach dzwonie po wszystkich ogłoszeniach i nic maja już az za dużo a jak by kupowali to po 6 zl i gdzie tu polityka mówili ze jak susza to ziemniaka nie będzie  cena będzie a tu ani ceny ani kupca a ziemniak jak był tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość abstra

W Błaszkach zrobił się szum o import ziemniaka. Równa automatycznie inwestuje w hale na innym terenie żeby nie drażnić ludzi importowanymi ziemniakami i spadkiem cen. Cwaniaczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość świetokrzyskie piter

towar czy to ziemnaki czy jabłka sprzedaje sie zaraz po zbiorze jak tylko jest taka możliwosc ja kartofla sprzedałem na rumunie w listopadzie po 7,5zł nie mowa o żółtym nie było specjalnych wymagań kal.4,5+ oczywiscie bez zielonych czy uszkodzonych. pieniądz do ręki i cała zima spokój bez stania na giełdach czy proszenia sie handlarzyków. cała filozofia sprzedarzy polega na tym że trzeba grać tak jak przeciwnik pozwala a nie bujać w obłokach i czekać niewiadomo jakiej ceny. śmiać mi sie chce z tych chłopków co przerobil stodoły na pseudo przechowalnie i wiosną po nocach wywożą w krzaki towar którego nie sprzedali. chłop to zawsze frajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

towar czy to ziemnaki czy jabłka sprzedaje sie zaraz po zbiorze jak tylko jest taka możliwosc ja kartofla sprzedałem na rumunie w listopadzie po 7,5zł nie mowa o żółtym nie było specjalnych wymagań kal.4,5+ oczywiscie bez zielonych czy uszkodzonych. pieniądz do ręki i cała zima spokój bez stania na giełdach czy proszenia sie handlarzyków. cała filozofia sprzedarzy polega na tym że trzeba grać tak jak przeciwnik pozwala a nie bujać w obłokach i czekać niewiadomo jakiej ceny. śmiać mi sie chce z tych chłopków co przerobil stodoły na pseudo przechowalnie i wiosną po nocach wywożą w krzaki towar którego nie sprzedali. chłop to zawsze frajer.

Prawda! Narzekanie że zawsze chłop w du..e bity nijak ma się do rzeczywistości! Sami na siebie bat kręcimy -pisałem parę postów wyżej że sprzedaję po 70gr netto to już pytanie o namiar na kupca i oferta 70 brutto! Ani pytania o wymagania ,odmianę, termin płatności umowę itp! Sam jestem rolnikiem ale prawda jest taka że nas dymają jak się da bo się dajemy i tyle! A jeszcze jeden przed drugim z ceny puszczają po cichu ,a pod kościołem w niedzielę to się chwalą jak to kupców kasują! Pośmiać się i tyle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej

 koniec zimy i zaraz sadzenie sie zacznie dzisaj ładowałem zieniaka okl. warty sieradz juz rolnik sie spieszy bo bedzie pod koniec lutego sadził  pod okrywe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

 w tamtym roku sadziłem 25 lutego wróblew wągłczew jeszcze  nie sadzi czeka do 15 lutego ruszają cisza przed buzą ale sadzarki i rozsiewacze nawozu juz pozapinane stoją w przechowalniach w gotowosci sadzeniaki na lawetach wykiełkowane czekają  jeszcze tydień a pola sie zabielą od foli i włokniny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Górski

W Błaszkach zrobił się szum o import ziemniaka. Równa automatycznie inwestuje w hale na innym terenie żeby nie drażnić ludzi importowanymi ziemniakami i spadkiem cen. Cwaniaczki.

Cześć możesz mi kolego napisać na jakiej ulicy Agrosad ma tą hale w Łodzi z tym importowanym ziemniakiem? Z góry dziękuję za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Liopez

No i Panowie czego oddajecie te ziemniaki zaznacze ładne taniej niż to było nawet w wrześniu , tosz ta przeciez miały się już skonczyc w marcu i  być ponad 1 zł za kg a tu nagle w lutym sa tansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piter

No i Panowie czego oddajecie te ziemniaki zaznacze ładne taniej niż to było nawet w wrześniu , tosz ta przeciez miały się już skonczyc w marcu i  być ponad 1 zł za kg a tu nagle w lutym sa tansze.

kolego bo większośc to marzyciele i bajkopisarze a tłumaczenie wzrostu ceny susza jest nieadekwatne do rzeczywistości.Ale co tam ten sezon i tak nie jest najgorszy oby następny nie był gorszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jelly

No a były ogłoszenia na tzw zapisy na dwa miesiące w przód po 0.80 i ze to niby w listopadzie super cena będzie taniej nie kupi. Najgorzej to chyba wyjdą na tym pośrednicy co kupowali po 6.7 zl w wrześniu odmiany wczesne i do piwnicy i teraz kielek i odpad i wyciągnąć trzeba i takiego miekkkiegi sprzedać w dobrym układzie po 5. Moim zdaniem też tragedii niema w tym roku ale jakby zbiory były takie jak w tamtym i ta cena to lepiej. Nie mówię pewnie niektórzy w tym mieli większe zbiory ale ogół przez suszę wyjdzie mniejszy. Była nadzieja ze faktycznie całość zejdzie A tu znów świnie w lipcu będą jeść Starego A nie młodego. Poprostu na nasze zejście w kraju i nasz marny eksport produkujemy tego zdecydowanie za dużo i taką cena jeśli nie taka jak w ub roku będzie nadal przez najbliższe min 5 lat. 6 zl to jest Max i taką cena przy najlepszych wyliczeniach trzeba przyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość janusz

kolego spozycie spadło i niema kto kupować ziemniak zdecydowanie za duzo sadzone i za duzo jest deszczowni znam rolników co mieli w tym roku 50 ton gróbego z hektara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...