Skocz do zawartości

Rynek Ziemniaka - Opinie


Gość julia

Rekomendowane odpowiedzi

ziemniak spozycie spadło ludzie mniej jedzą ziemniaków na ziemniaku zimą sie nie da zarobić od paru lat zamiast zysku sa straty

a ile ludzi wyjechalo dwa miliony tu jest pies pogrzebany i jeszcze ich rodziny ale takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy pier*olicie o tym, że wyjechali Polacy i ziemniak nie idzie i tani albo, że teraz się je ryż zamiast ziemniaków no litości. Te ceny to efekt chorej polityki, pomyślcie ile % handlu żywnością odbywa się w Polsce w marketach (zachodnich), nie po to te markety stawiali żeby nasze produkty tu sprzedawać, w takim Lidlu nawet kapusta kiszona jest wyłącznie niemiecka. Ziemniak idzie i to bardzo dobrze, problem w tym, że nie nasz. Sam daje trochę na markety i nie mogę narzekać na problemy ze sprzedażą a nawet mi brakuje swojego.

 

W tych czasach trzeba mieć towar igłe i sprzedawać albo na paczkarnie albo samemu ładować tiry na eksport, inaczej zostaje sprzedaż na giełdach (3 dni stania i oddawanie taniej niż w domu), ewentualnie oddanie za grosze handlarzowi, który pojedzie z tym na giełde, kolejna opcja to "busiarze" z targowisk - bierze 100 worków, najlepiej Gali albo Vinety, zapłacić chce jakby brał całego tira i zawsze wybrzydza. Trzeba mieć towar i tyle, u mnie w okolicy ostatnio jeździłem za ziemniakiem to co z tego, że jest tego masa skoro praktycznie nieosiągalny jest ładny, jasny towar 5+, którego można wysłać na eksport, za to miękkiego "śrutu" gdzie większość to 40-45mm w dodatku z kłami po 5-10cm w workach (taki towar też miał gościu naszykowany, nie chciało się na sortowniku obłamać) jest od cholery. Przez to mamy ceny jakie mamy. Bo kto to kupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za czysty towar 5plus można śmiało wziąć 7.5. Byle w środku miąższ nie był czarny kropkowany to już połowa sukcesu. A jak się ma pasci i ładuje 35 to ceny nie będzie.

prawda jest taka ze towaru 5+ praktycznie niema  wiekszosc to towar 35 + drobnica mokre od zgniłków  z kiełkami i ziemniak mieki jak guma  realna cena to 5-6zł maxs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego towaru 5 plus to chyba niema na giełdach tylko jest taki jak piszesz i dlatego jest taka cena tam jak mówisz. Towaru 5 plus jest mnóstwo tylko Ci co to mają nie muszą się z nim bujać po giełdach tylko lądują na Rumka slowaka bo tam tylko taki towar i jak taki mają to i płacą bo schodzi im a Ty możesz nie widzieć takiego towaru bo ja giełdach pasci A w marketach szwabski i belgijski ziemniak. Mogłyby się pisiory za to wziąć ze podatki plus np. 60 procent towaru polskiego. Tylko co to dla nich zrobić fakturę ze to niby Polski ziemniak A kto i jak by to sprawdził jaki on naprawdę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego towaru 5 plus to chyba niema na giełdach tylko jest taki jak piszesz i dlatego jest taka cena tam jak mówisz. Towaru 5 plus jest mnóstwo tylko Ci co to mają nie muszą się z nim bujać po giełdach tylko lądują na Rumka slowaka bo tam tylko taki towar i jak taki mają to i płacą bo schodzi im a Ty możesz nie widzieć takiego towaru bo ja giełdach pasci A w marketach szwabski i belgijski ziemniak. Mogłyby się pisiory za to wziąć ze podatki plus np. 60 procent towaru polskiego. Tylko co to dla nich zrobić fakturę ze to niby Polski ziemniak A kto i jak by to sprawdził jaki on naprawdę jest.

no na giełdach niema takiego  exsportu 5+  na palecie a w srodku to co ziemia urodziła sadzeniak  i ani słowak ani romek wam tyłek wypnie na wasze 5+ ładował i to jeszcze z fito sita macie dziurawe na sortownikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego albo tak jak napisałeś sita mają dziurawe albo jak ładujesz i coś znajdziesz to u nas na wschodzie mówią że dzieci przebierały a ty i tak na nim zarobisz taka chĺopków mentalność oni są jeszcze nauczeni że tir prźyjdzie i zabierze bo nima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wi

 

kolego albo tak jak napisałeś sita mają dziurawe albo jak ładujesz i coś znajdziesz to u nas na wschodzie mówią że dzieci przebierały a ty i tak na nim zarobisz taka chĺopków mentalność oni są jeszcze nauczeni że tir prźyjdzie i zabierze bo nima

wiesz rumun jak przyjedzie to załadujesz wszystko oni nie sa wymagalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUMUN byleczego niebierze tylko gruby towar

wystarczy 2 palety ładnego grubego ziemniaka 5+ na tył a 22palety to mogą być sadzeniaki  jak co to pokazać im te dwie palety ładnego potem to juz rumun    ładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RUMUN byleczego niebierze tylko gruby towar

wystarczy 2 palety ładnego grubego ziemniaka 5+ na tył a 22palety to mogą być sadzeniaki  jak co to pokazać im te dwie palety ładnego potem to juz rumun    ładuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem jedno jezdziło sie na południe Polski i tak Słowak bierze wszystko ale jak kolega napisaĺ wyźej Rumun jest mocno wymagający pamietam jak raz jeden siedział na giełdzie 2 tygodnie zanim załadował lufe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym sezonie była globalna susza i wypaliło i bedą brać wszystko   jednego roku  tez tak było miałem ziemniaka to kupiec z kłami i załadował i jeszcze sie pytał czy niema wiecej  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumun Slowak Wegier zaczeli brac  duze ilosci  braknie ładnego towaru

zabraknie ładnego ziemniaka to zaczną brać te wszystko  jak niema to gówno za złoto sie sprzeda a jak jest to złota nie chcą zaraz bedzie 10 zł za drobne i zapłacą bo niema

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...