Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość lipa zrolnictwem

To fito załatwił Polsce Pan Kalinowski PSL. To wynik rozmów przedakcesyjnych w Kopenhadze w 2004.

powinny ... powiessić niema za co nowozu kupić bo ... same się nachapały a ustawy to sobie piszą i uchwalaja pod siebie leperra powiessiły bo coś głosniej mówił

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwektywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premirze Morawiecki zapraszamy na giełdy zobaczyć co się dzieje jaka beznadzieja,Może to fito już pora znieść?.Chyba jakaś grupa rządzących dostaje dobrze w lapę żeby to fito było.Ostatnio czytalem w fakcie ze nasz premier byl u krowiarzy ,,,, tylko dbają o mleczarzy i sadownikow...  

premierze weś za ... tak jak gronkiewiczową tych od marketów bo kartofle w biedronce 2 zł kg a nam płacą 3zł za 15 kg

Edytowane przez IGRiT
Usunięto inwketywy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazary i sklepiki to jak chcecie to kedzcie do Rumuni podejrzewam ze giełdy tez tam jeszcze sa. ,niektóre czasy nie wracaja bo przecież nie bedziemyy sie cofać do lat 80 dziesuatych. ,niestety pewna epoka sie skonczyla. Wszystko ma swój czas i koniec no ale uważam. Ze na gospodarsrwie bedzie jeść że mona zarobić ale. Za 10 moze 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oferują dotacje z ue a nie zapewniają zbytu na warzywa.z jednej strony mowia ze chcą gospodarstwa male zlikwidować a daj 60 tys, na rozwój wymog 1ha na wlasnosc .sam mam niecale 5 .tpwar sprzedaje na giełdzie na rybitwach miała być zlikwidowana ,na szczęście będzie jeszcze trwac. kupcow na niej jak na lekarstwo ,kupcy dyktują cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotacje?przecież kilka postów temu ktoś pisał że dotacje w tym kraju to tylko na sadownictwo. Te 60 tys na małe gospodarstwa to tez tylko na tych co sady mają.

Dotacje a rekompensaty to 2 rozne sprawy kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premirze Morawiecki zapraszamy na giełdy zobaczyć co się dzieje jaka beznadzieja,Może to fito już pora znieść?.Chyba jakaś grupa rządzących dostaje dobrze w lapę żeby to fito było.Ostatnio czytalem w fakcie ze nasz premier byl u krowiarzy ,,,, tylko dbają o mleczarzy i sadownikow...  

Widziałeś jakiegoś polityka w slamsach? Oni potrafią się pokazywać na tle wielkich zakładów, pięknych grup producentów za mln eur z ue, a czyja to zasługa? Przecież gdyby nie koalicja PO-PSL nie było by tych GRUP w grójeckim. Gdzie ma się pokazać co promować ziemniaki z ubogiego Sieradza albo cebule z nieco bogatszego Kalisza no proszę was nie ma konsolidacji to przegrywamy. Mi się wydaje że jedyna szansa to rolnictwo ekologiczne i tak bym to widział dla ziemniaków w Sieradzkim i Kaliskim ale żeby to zrobić są potrzebne fundusze i otwarte rynki zbytu czego niestety nie ma. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Nic tylko kupować ziemię i sądzić sady. Wszystko samo rośnie. Samo się robi albo pracownicy darmowe z ukrainy.państwo i Unia walą pieniądze z każdej strony. Jak nie doplaty to rekompensaty.

Jak chcesz to idziesz zerwać. Jak Ci się nie chce to podstawiasz skrzynkę, czekasz kilka dni dłużej samo ci spadnie.z hektara 60-70 ton rok w rok.

U każdego przed domem bmw za 250 tys. Bajka.

Ludzie zacznijcie myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co, nie dała unia na maszyny i chłodnie?

Cwaniaki wszystkie, bo każdy z dziada pradziada miał sad i się sadzą przed monitorem.

unia dawała wszystkim po równo.kazdy czy to z miasta czy ze wsi moze skorzystac z dotacji.czy to ziemnieaki sadzisz czy masz sady czy firme w miescie..chcesz załozyc firme wez dotacje.w zaleznosci jaka duzą tą firme bedziesz chciał miec taką dostaniesz kwote dofinansowania.znam firmy co brały grube miliony zwrotów unijnych.sadząc ziemniaka tez mozesz kupowac ciągniki czy budowac chłodnie na dotacje.nie rozumiem oburzenia.

a to ze ktos cos dostał po rodzicach ....hahaha.jak mozna komus cos takiego wypominac.w miescie dostają po rodzicach mieszkania.nie wszyscy ale sa tacy.tak samo na wsi nie wszysce odziedziczają gospodarstwa.ciekawe gdzie jest wiecej samochodów wartych powyzej 200tys.na wsi czy w miescie? i prosze nie pisac o drogich ciągnikach bo to jest narzedzie pracy tak samo jak np.w firmie produkujacej butelki pcv wtryskarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko kupować ziemię i sądzić sady. Wszystko samo rośnie. Samo się robi albo pracownicy darmowe z ukrainy.państwo i Unia walą pieniądze z każdej strony. Jak nie doplaty to rekompensaty.

Jak chcesz to idziesz zerwać. Jak Ci się nie chce to podstawiasz skrzynkę, czekasz kilka dni dłużej samo ci spadnie.z hektara 60-70 ton rok w rok.

U każdego przed domem bmw za 250 tys. Bajka.

Ludzie zacznijcie myslec

 

nawet Grechuta spiewał ...pewien znany ktoś kto miał dom i sad....o chłopku co ma 5ha pyrek to nawet nie było by o kim spiewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupil bym duze ilosci ziemniaka kaliber 5+ place 3 do 3.50 za worek i nikt nie chce sprzedac co dzwonie poczekajcie ja tez poczekam ale w marcu place dwójaka!!! Zajaca!!! :)

ja ci sprzedam w takiej cenie.tylko uczciwie napisz za ile ty bedziesz je dalej sprzedawał.i pomysl pozniej czy chciałbys je produkowac za 20 gr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Paweł Błonie

Szkoda ze między nami producentami nie na jedności i trafiają się tacy jelenie ze takiemu handlarzowi sprzedają. Ja wolał bym wywieźć na pole jak sam nie zrobię to na moich plecach jakaś Hiena się nie będzie dorabiać!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Sprzedam te ziemniaki za 1 zl.za kilogram. Ja nigdy w zyciu za 20gr te pieniadze bym nie produkowal bo to sie nie oplaca ale realia sa takich cen wiec na drugi rok nie namawiam nikogo zeby uprawial ziemniaki i nigdy nie namawialem. No wiec sprzedajesz podaj nr kom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz

Pawel Blonie sprzedasz niedlugo jeszcze taniej zobaczysz! Ja kupuje za realna cene nikogo nie zmuszam aby mi sprzedawal. Jesli jestem hiena to nie sprzedaj zadnemu handlarzowi jedz na jarmak i handluj lub na kila pod blokiem albo naudz sie jezykow jedz w swiat i szukaj klijentow wolny rynek a cena to popyt i podaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja produkuje skrobowe wszystko mam zakontaktowane ale nie wyobrazam sobie jak mozna sadzic po 20 ha bez kontraktacji bez mozliwosci zbytu poza gielda a gieldy juz dawno umarly ludzie nasadziliscie a teraz zgryzota i obwiniecie wszystkich poza soba chcieliscie Unii Europejskiej macie. Nie wypowiadam sie czu ue jest zla czy dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...