Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zatwardzialy rolnik

Ja tylko ok 24 ha ale nie najmuję nikogo pracujemy razem z żoną i dziećmi zbiór ok 40-50t/h wiec pracy nie brakuje.Zadasz pewnie pytanie czemu nie najmujemy nikogo.Hmm dolkadanie dodatkowe do poniesionych strat w tamtym roku rownież rarytasów nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Zdzich

Ja juz 3 rok nie sadze bo mi sie nie oplaca i jeszcze sa w ogole trudnosci ze sprzedaza.. juz nie te czasy ze wszystko poszlo i byl worek kasy.. moj sasiad specjalizuje sie w tym sadzi bardzo duzo i mowi ze w tym roku juz wie ze wszystkoego raczej nie sprzeda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzich

Trzeba miec oczy szeroko otwarte gdybym nie mial nadal bym uprawial ziemniaki ale tez nie mowie ze nie bede ich uprawial nigdy. Kiedys moze beda lepsze czasy dlatego jestem caly czas w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ruch i to mocny kazdy chce sprzedac... wiosna w styczniu a rumun kiedy z mlodym przyjedzie w kwietniu juz?

Dzwonił do mnie jeden w piątek znajomy co brał co roku i chciał dobić targu że mi przed weekendem majowym dowali 5 luf.

Brac nie będą przynajmniej powiedział tak że jeszcze mają trochu swoich a i belg im mocno dowozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

cena 20 lat wstecz byla lepsza a srodki do produkcji wzrosly 100-200 procent jadalne oddaje do sklepu oni na worku maja 4zl  a jak go rozwaza  to i 8,10zl   a my sadzimy redlimy pryskamy kopiemy sortujemy  skladujemy workujemy wozimy  i proponuje sie nam 4zl za worek ludzie nie dawajcie sie  robic  h szanujmy swoje zdrowie ziemniak powinien  kosztowac 50 gr kg  min kto placi mniej to jarek  zbyszek i  mateusz powini stworzyc ustawe o pracy niewolniczej i karac za wyzysk to wszystko jest pojebane jestesmy bialymi murzynami nie tylko chodzi ziemniaki ale o cale nasze rolnictwo ktos wymyslil umowy ale to jest pisane na kolanie w dniu sprzedazy  kontraktacja powinna byc pisana z wyprzedzeniem zebym wiedzial co sadzic siac  czy cos zarobimy mysle  ze jesli  to sie nie zmieni to bedzie zle  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik wielkopolska

Po co Wy te wszystkie lamenty i płacze przelewacie tutaj co roku? Pytam się... Ile każdy z Was zmniejszył obsadę w ostatnich 10 latach?! Założę się, że 98 % z Was w ostatnich 10 latach zwiększyło obsadę... Prawda? Oczywiście, że prawda... Ile z hektara zbieraliście 10 lat temu? 20 ton? 25? 30? Pewnie mało kto 40... Dzisiaj 45, 50, 60 a co niektórzy i więcej...  Czy tak trudno wydedukować, że jeżeli nie zmniejszymy nasadzeń (najlepiej na rzecz jakości) to nigdy nie będzie godnej ceny? Niech każdy zrobi prosty rachunek... Ilość hektarów 10 lat temu razy plon 10 lat temu i porówna to tego samego wzoru ale dzisiaj... Proste jak budowa cepa. Żeby nie być gołosłownym... 2 lata temu miałem 80 hektarów ziemniaków jadalnych. W zeszłym roku miałem 40 hektarów jadalnych i 40 innych. W przyszłym roku nie będę miał ani jednego hektara jadalnych... Nie mam zamiaru 5 lat pracować za darmo, żeby jeden rok się cieszyć, że coś zarobiłem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...