Skocz do zawartości

Ceny Ziemniaka 2017 - Notowania


Gość Bajkopisarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jedrek

Spozycie ziemniakow mocno spadlo,jedna z przyczyn to jest uprawa odmian ,których plon jest wysoki i bardzo wysoki,a smak to dla bydla a nie ludzi.W szpitalu mialem znajomego i powiedzial, podawane ziemniaki na obiad to jeden syf ,ludzie tego niechcą juz jeść

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tw bolek

Po prostu musi byc selekcja jak ze wszyskim slabe gatunki musza odejsc a wytrwale i najbardziej przystosowane zajma ich miejsce tak sie dzieje od milionow lat..

Dokładnie tak jak mówisz kolego.Epoka gospodarstw paro hektarowych się skończyła. Trochę marchewki,pietruszeczki,ziemniaczka resztę zboża i kapusty może świnka albo krówka. rolnictwo to ma byćfirma nie sentymenty lepiej iść do innej pracy niż popadać w uwstecznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn słabych cen jest dużo ale chyba co rok pogrąża nas bardziej to że handel detaliczny przejmują sieci handlowe zagraniczne w miejsce pięciu warzywniaków powstaje jedna Bied... lub Lid.. lub coś innego. Drobni hurtownicy tracą drobnych odbiorców a drobni rolnicy mający kilkaset ton ziemniaków tracą zbyt. Nie miałem nigdy doświadczenia w handlu z Pakowalnią lub siecią handlową wiec nie wiem jakie są tam warunki, uprawiam na przemysł (odmiany jadalne), który tez kokosów nie płaci, pozostaje pilnować żeby z nakładem na hektar nie przesadzić i zawsze coś zostanie. Pilnujmy kosztów i szukajmy uczciwych odbiorców którzy za uczciwy towar uczciwie zapłacą. W żadnej branży nie jest łatwo o sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Blaszki2

jak tam widać jakiś ruch?jaka cena teraz ziemniaki 55+ z domu?

Denar lord od 3 do 3.5

Reszta od 3.5 do 4.5

 

Jakieś mrozy pokazują od przyszłego tygodnia przez 2 tygodnie. Więc jak ma kos warunki do pracy i załadunku przy minus 15 to będzie mógł coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość błaszki

Denar lord od 3 do 3.5

Reszta od 3.5 do 4.5

 

Jakieś mrozy pokazują od przyszłego tygodnia przez 2 tygodnie. Więc jak ma kos warunki do pracy i załadunku przy minus 15 to będzie mógł coś zrobić.

dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czerwca to chyba nawet zbyd optymistyczne podejście, przed majówką pewnie wjedzie młody rumun to zejście jeszcze spadnie, poza tym jakość będzie już zapewne fatalna i wtedy większość jak będzie jeszcze brała starego ziemniaka to Belga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Jakoś nie widzę aby te duże gospodarstwa były super zyskowne. Owszem mają super sprzęt ale wszystko w kredycie. Komornicy już zacierają ręce.

 

 

Dokładnie tak jak mówisz kolego.Epoka gospodarstw paro hektarowych się skończyła. Trochę marchewki,pietruszeczki,ziemniaczka resztę zboża i kapusty może świnka albo krówka. rolnictwo to ma byćfirma nie sentymenty lepiej iść do innej pracy niż popadać w uwstecznienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik za 2grosze

Do czerwca to chyba nawet zbyd optymistyczne podejście, przed majówką pewnie wjedzie młody rumun to zejście jeszcze spadnie, poza tym jakość będzie już zapewne fatalna i wtedy większość jak będzie jeszcze brała starego ziemniaka to Belga.

Nikt nie przewidzi co będzie w czerwcu rok temu miałem w kopacach 250 ton o tym czasie nie było zero zbytu woreczek 2,5zl tyle chcieli gorzej było niż rok temu miejscami nawet nie kopali ziemniaków. Ja w sypałem w kopce i czekałem w kwietniu i mają sprzedałem wszysto 40-50 gr. Zeto odpadów nic nie zmarzło bo okryłem jeszcze trocinami z traka. W tym roku nikt nie wie jaki będzie finał dużo osób pisze o nadwyżce inni ze gniją. Po prostu pogoda jest nie obliczalna moze być za zimno i miejscami wymarzną i moze być za ciepło to pokielkują i zrobią się miękie. ten kto ma chłodnie to nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widzę aby te duże gospodarstwa były super zyskowne. Owszem mają super sprzęt ale wszystko w kredycie. Komornicy już zacierają ręce.

 

 

a z pracy to twoim zdaniem zarabiają fortune,15 netto to góra dla robotnika typu chlop malorolny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Optymista

Na ziemniaku też się zarabia chociaż koszty uprawy to 40gr za kilogram.Po prostu rezygnuje się z uprawy własnych a sprowadza z Sieradza i już mamy w niewiarygodnie niskiej cenie 20gr i jesteśmy bogatsi o te 20gr na kilogramie od uprawy własnych Sądzę że ta opłacalność jeszcze trochę potrwa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ziemniaku też się zarabia chociaż koszty uprawy to 40gr za kilogram.Po prostu rezygnuje się z uprawy własnych a sprowadza z Sieradza i już mamy w niewiarygodnie niskiej cenie 20gr i jesteśmy bogatsi o te 20gr na kilogramie od uprawy własnych Sądzę że ta opłacalność jeszcze trochę potrwa

Zaopatruje dużo stołowek. Moja miesięczna sprzedaż pyrki to około 100 ton. Parę lat temu skupowałem po zbiorach i chowałem do chlodni i do magazynu około 250 ton. Od paru lat sobie na bieżąco kupuje z Sieradza i wychodzę na tym zdecydowanie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...