Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Szkólka_SMW

U mnie w powiecie tarnobrzeskim 95% plonu zeszłorocznego, duża zasługa doboru odmian (Golden, Gala, Eliza, Najdared). Uśredniając cały sad włącznie z młodymi kwaterami 50ton z hektara (deser + przemysł). Przemysłu ogólnie 20%, w tym jesiennego spadu 6% i 14% przerywki (brak chemicznego przerzedzania dodał roboty :/ )

 

Aha, przemysł wysypany i praktycznie po sezonie. Trochę dwójki odłożonej czeka na bezpłatną dystrybucję i na taśmę chyba nie trafi, jak nie będzie 1.2zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawać nawet kila tym cwaniakom z bańkom w nosie ! Teraz zacznie się gra ,o jabłko co jest schowane . Dlatego takie cuda nie widy są wyprawiane, i robiona jest panika,a w szczególności w ogłoszeniach internetowych. Pamiętajcie w solidarności siła jak się teraz nie uspokoicie z sypaniem będziecie wycyckani na amen.ZAPAMIĘTAJCIE TAKI ROK SIĘ TRAFIA RAZ NA DZIESIĘĆ LAT I WY TU MACIE KARTY ROZDAWAĆ A NIE ONI .Już widzę co nie którzy zapomnieli jak byli wy.... :huh: ....ni po inne lata. Grójec sobota 0,94 .    Przyszłym roku jak matka natura nam trochę nie pomoże, to puszczą nas w majtach. A ONI WTEDY BĘDĄ :D  :lol:  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja mam jeszcze ponad 300 ton przemysłu i trzymam apeluje tez by koledzy sadownicy nie sprzedawali taniej jak 0,95

 

To z ilu ha masz te spady. To kasiury natrzepiesz ja nawet 30 t z ha nie miałem (dobre +spady) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Zalezy od odmiany z ilością jabłka bo np. U mnie na kwaterze gloster nie wymarzl i ok 30 t zebralam ale lobo to totalna porażka bo srednia to 2 tony. Komu jabłko nie wymarzło ten zarobił ale sadownictwo takie jest, że szczęście też trzeba mieć i niestety ale zarabia się najwięcej na nieszczęściu innych. Ja szczęście miałam w 2007 ten rok niestety był słaby i 70 % straty wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się nic ,wszytko jabłko ma zejść w cenie do 0,98 w skupie .Dlatego takie robienie dymów i tym podobne .Tylko aby tej ceny nie przekroczyć , takie grający jabłkiem mają założenia.Natomiast na pewno zdają sobie z tego sprawę, że zapasu nie mają nic,i nikt im nie zagwarantuje że taki rok może się powtórzyć za rok.Więc cena  się utrzyma i może tylko wzrosnąć , czego wszystkim życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chłop na kubocie w kalosza

Nie przejmujcie się nic ,wszytko jabłko ma zejść w cenie do 0,98 w skupie .Dlatego takie robienie dymów i tym podobne .Tylko aby tej ceny nie przekroczyć , takie grający jabłkiem mają założenia.Natomiast na pewno zdają sobie z tego sprawę, że zapasu nie mają nic,i nikt im nie zagwarantuje że taki rok może się powtórzyć za rok.Więc cena się utrzyma i może tylko wzrosnąć , czego wszystkim życzę .

dobrze chłop prawi ,ja tam sprzedałem trochę co już nie mogło stać dłużej a to co mam to jeszcze ze dwa tygodnie postoi i liczę ba te chociaż 1zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...