Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Gość Szkólka_SMW

U mnie w powiecie tarnobrzeskim 95% plonu zeszłorocznego, duża zasługa doboru odmian (Golden, Gala, Eliza, Najdared). Uśredniając cały sad włącznie z młodymi kwaterami 50ton z hektara (deser + przemysł). Przemysłu ogólnie 20%, w tym jesiennego spadu 6% i 14% przerywki (brak chemicznego przerzedzania dodał roboty :/ )

 

Aha, przemysł wysypany i praktycznie po sezonie. Trochę dwójki odłożonej czeka na bezpłatną dystrybucję i na taśmę chyba nie trafi, jak nie będzie 1.2zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprzedawać nawet kila tym cwaniakom z bańkom w nosie ! Teraz zacznie się gra ,o jabłko co jest schowane . Dlatego takie cuda nie widy są wyprawiane, i robiona jest panika,a w szczególności w ogłoszeniach internetowych. Pamiętajcie w solidarności siła jak się teraz nie uspokoicie z sypaniem będziecie wycyckani na amen.ZAPAMIĘTAJCIE TAKI ROK SIĘ TRAFIA RAZ NA DZIESIĘĆ LAT I WY TU MACIE KARTY ROZDAWAĆ A NIE ONI .Już widzę co nie którzy zapomnieli jak byli wy.... :huh: ....ni po inne lata. Grójec sobota 0,94 .    Przyszłym roku jak matka natura nam trochę nie pomoże, to puszczą nas w majtach. A ONI WTEDY BĘDĄ :D  :lol:  B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Ja mam jeszcze ponad 300 ton przemysłu i trzymam apeluje tez by koledzy sadownicy nie sprzedawali taniej jak 0,95

 

To z ilu ha masz te spady. To kasiury natrzepiesz ja nawet 30 t z ha nie miałem (dobre +spady) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od odmiany z ilością jabłka bo np. U mnie na kwaterze gloster nie wymarzl i ok 30 t zebralam ale lobo to totalna porażka bo srednia to 2 tony. Komu jabłko nie wymarzło ten zarobił ale sadownictwo takie jest, że szczęście też trzeba mieć i niestety ale zarabia się najwięcej na nieszczęściu innych. Ja szczęście miałam w 2007 ten rok niestety był słaby i 70 % straty wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujcie się nic ,wszytko jabłko ma zejść w cenie do 0,98 w skupie .Dlatego takie robienie dymów i tym podobne .Tylko aby tej ceny nie przekroczyć , takie grający jabłkiem mają założenia.Natomiast na pewno zdają sobie z tego sprawę, że zapasu nie mają nic,i nikt im nie zagwarantuje że taki rok może się powtórzyć za rok.Więc cena  się utrzyma i może tylko wzrosnąć , czego wszystkim życzę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chłop na kubocie w kalosza

Nie przejmujcie się nic ,wszytko jabłko ma zejść w cenie do 0,98 w skupie .Dlatego takie robienie dymów i tym podobne .Tylko aby tej ceny nie przekroczyć , takie grający jabłkiem mają założenia.Natomiast na pewno zdają sobie z tego sprawę, że zapasu nie mają nic,i nikt im nie zagwarantuje że taki rok może się powtórzyć za rok.Więc cena się utrzyma i może tylko wzrosnąć , czego wszystkim życzę .

dobrze chłop prawi ,ja tam sprzedałem trochę co już nie mogło stać dłużej a to co mam to jeszcze ze dwa tygodnie postoi i liczę ba te chociaż 1zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...