Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Przemysłowych 2017


Gość Mazowieckie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Koliberus

raz piszecie że nie ma spadów za chwile że spad stoi i czeka  :) ehh chłopy chłopy :)  a zaraz bedzie płacz że spadło o 20 gr w dół

Ja piszę o sobie co mam bawić się z gorszym odsortem i obchodzić się z jabłkiem jak z jajkiem kiedy cena spadu odpowiednia wolę oddać na przemysł bo może w listopadzie cena zjedzie w dół i będę sprzedawał na export w cenie jak teraz spad nie raz już tak było, że kiedy spad zleciał cena exportu zrównała się z ceną przemysłu, u mnie jabłek aż tyle nie ma, ale trochę go jest więc mi się udało, że coś się na jabłku zarobić powinienem, ale inni, którzy nastawieni byli tylko na jabłko na skupy w tym roku nie zarobią nie mają owoców. Piszesz o łódzkim, owszem są regiony, że wydaje się, że jabłko jest ale mrozy w tym roku swoje zrobiły i w całej Europie będzie owoców mniej, więc jest szansa, że można na nim będzie zarobić, ale może być też tak, że zaryzykujesz schowasz wszystko, a zimą się okaże, że jednak cena taka, że nie opłacało się trzymać bo deseru jest więcej jak przewidywano i co z tego, że ty dostaniesz 1,50 zł jak spad teraz prawie po złotówce, a licząc koszty przygotowywania deseru zarobek tylko 10 groszy więcej wyjdzie zimą. Dlatego przy dobrej cenie spadu wydaje mi się, że lepiej najgorszej jakości owoce oddać na soki, a zaryzykować zarobić na dobrej partii jak nie wyjdzie to przynajmniej jakaś średnia z tego wyjdzie inaczej można się przejechać i bardzo rozczarować - znam życie z lat poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 817
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

oczywiście że spadnie nadają suchą pogode....apropos z czym mają ruszać jak spadów nie ma podobno ? :) :)

No właśni ładna pogoda będziemy rwać co jest na drzewach czyli trochę dobrych jabłek a spadów nie zbieramy bo nie ma ich praktycznie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mało ale żeby cena przemysłu była jednakowa co roku ti by nikt z nas się nie martwił. Płacą jak niema jabłek a jak są to potrafią nawet i 10 groszy płacić. Ludzie w miastach tego nie zaowazaja tylko teraz jak jest wysoka cena jabłka.To jest jednak koszt wyprodukowania jego duży i co roku coraz większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pykaja nas o 5 gr i czekają na reakcję sadownikow. Jak będziecie sypać to dalej będą nas pykac. Wstrzymać się kilka dni i znowu pójdzie w górę bo jabłka nie jest dużo mimo wszystko. Trzeba trochę utrzeć im nosa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadownicy w tym roku szaleją z stawkami za zrywanie jabłek jak ludzie do zbioru warzyw w tamtym roku płacili po 12 zł to zostali wyzwani od głupków, a w tym roku sadownicy proponują takie same stawki na nawet i wyższe. Bo sadownik to w tym roku elita finansowa ale i tak oni zawsze są najbardziej poszkodowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

ma spasć cena podobno do końca tygodnia o 10 gr

 

Hahaha, skąd takie wieści? Wróżenie z fusów?

 

Cena nie spadnie bo nie ma z czego, jakbłek nagle więcej nie będzie.

 

NIe dajmy się spanikować i uważajmy na tą wrogą propagandę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie szło do góry tyko jakoś jak na razie spadło kilka groszy w dól zamiast wzrosnąć. Wy to chyba marzeniami żyjecie cały czas i liczycie że wam ktoś za odpad za złotówke za kilo, wg mnie ta cena co jest to lux cena i nie ma co narzekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Do yhy. Dla doswiadczonych sadownikow to zadna nowość - celowa psychologiczna zagrywka zakladow :) jabłka przez najbliższe 2 tygodnie do idareta jest mało. Cena na pewno nie spadnie. Chyba ze ludzie się przestrasza, a na dziś zakłady Puste :) brawo my :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...