Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Chlop
26 minut temu, Gość sadd napisał:

czy w suchym przemyśle mogą być jabłka lekko nadgnite i ile teraz za suchy Przemysł płacą

Mogą być a w mokrym to same czarne zgniłe się sprzedaje można jeszcze napluć    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

W związku z odzewem klientów z zachodu, Od przyszłego tygodnia obniżka cenowa, ustalenia szefów firm owocowych podczas odbywających się targow w Berlinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość uniżony sługa klienta
9 godzin temu, Gość Sadownik napisał:

W związku z odzewem klientów z zachodu, Od przyszłego tygodnia obniżka cenowa, ustalenia szefów firm owocowych podczas odbywających się targow w Berlinie...

Proponuje żeby wszyscy sadownicy zaczeli sprzedawac ładny towar z KA po 50 gr za kg . Przecież klient nasz pan a odzew klientów musi byc wysłuchany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślenie nie boli

Zmowa to wg mnie kwestia czasu, niech tylko ceny jeb.ną zaraz będzie jeden przez drugiego otwierał chłodnie. 

Ktoś powie, że nie będę sprzedawał, ta, a ile zamierzasz trzymać jabłko, do czerwca? 

Skoro ma braknąć to dla grupy wielkiej różnicy nie ma czy nie pohandlują już w maju czy zrobią 3 tygodnie przerwy szybciej, a po co mają przepłacać? 

Nie nastawiam się na żadne szaleństwo cenowe, bo takiego wg mnie nie będzie, ceny powoli osiągają max stawkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Jabłko w Polsce jest min. 40% tańsze od zachodniego więc gdzie sens i logika mówić o za wysokiej cenie. Znowu grupy chcą nas zrobić w konia bo ten klient o którym wcześniej było pisane nie ma szans kupić taniej niż u nas. No i zmowa cenowa podlega pod paragraf. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Myślenie nie boli
24 minuty temu, Gość Sad napisał:

Grupy mają kontrakty choć na markery i muszą towar zapewnić do nowych zbiorów tak że spokojnie 

No i co z tego? Skoro jest mało jabłek to i tak wiedzą, że będą płacić kary, to chyba lepiej zapłacić i później sobie odbić niż płacić teraz nie wiadomo ile, a na koniec i tak zapłacić karę. 

Już za przemysł miało być nie wiadomo ile, ludzie, nikt nie zapłaci za jabłko powyżej pewnej granicy, dolar też słaby to ruski też póki co szalał nie będzie.

Jedynie cena za jakąś paskowaną galę i inne wynalazki może wzrastać, bo dla zachodu 10 czy 20 eurocentów to uj nie różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Uciwa grupa
36 minut temu, Gość Sadownik napisał:

Jabłko w Polsce jest min. 40% tańsze od zachodniego więc gdzie sens i logika mówić o za wysokiej cenie. Znowu grupy chcą nas zrobić w konia bo ten klient o którym wcześniej było pisane nie ma szans kupić taniej niż u nas. No i zmowa cenowa podlega pod paragraf. 

A jak to jest jeden kilient płaci za jabłko np. 2zl a drugie kilient za to samo jablko płaci już 2,2zl kg a trzeci nawet może zapłacić 2,3zl kg.. Za to samo jabłko.. A sadownik każdy dostanie taką samą cenę za owe jabłko.. Żona pracuję w grupie i wie że z każdym kupcem grupa współpracuje na innych warunkach i sprzedaje po innych cenach.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Chłop jak zwykle najlepiej
2 godziny temu, Gość Sad napisał:

Towaru brakuje to zaczyna się strasznie heh nie w tym roku

Tak, tak, wyrocznio, ty wiesz co będzie i kiedy, gówno macie do gadania jeden z drugim, będzie 1,50 to sprzedacie szybciej niż za 2,50, bo będzie ciągle mało i jeszcze cena wzrośnie. 

Najlepiej zawsze się kupuje jak jebnie cena, wtedy jeden przed drugiego wydawania aby brać. 

 

Co będzie czas pokaże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad100%
2 godziny temu, Gość Chłop jak zwykle najlepiej napisał:

Tak, tak, wyrocznio, ty wiesz co będzie i kiedy, gówno macie do gadania jeden z drugim, będzie 1,50 to sprzedacie szybciej niż za 2,50, bo będzie ciągle mało i jeszcze cena wzrośnie. 

Najlepiej zawsze się kupuje jak jebnie cena, wtedy jeden przed drugiego wydawania aby brać. 

 

Co będzie czas pokaże. 

Ja dużo nie chce, otworze komory jak będzie 2,2 zł. wcześniej nie , niech dzwonią jeszcze po towar i się martwią, że nie chce nikt im sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nikt nie otworzy w tej chwili, bo każdy powie, że jak teraz jest 2,20 to za miesiąc będzie 2,50 albo więcej, ja poczekam. 

Taka już jest mentalność chłopa, a niech będzie tylko w dół i za 2 tygodnie znowu w dół to jeden po drugim będzie otwierał moment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad100%
30 minut temu, Gość Jan napisał:

Oczywiście, że nikt nie otworzy w tej chwili, bo każdy powie, że jak teraz jest 2,20 to za miesiąc będzie 2,50 albo więcej, ja poczekam. 

Taka już jest mentalność chłopa, a niech będzie tylko w dół i za 2 tygodnie znowu w dół to jeden po drugim będzie otwierał moment. 

Nikt nie otworzy, bo juz prawie nikt nie ma jabłek!!!! Czy nie dotarło do was jeszcze ze towaru jest mało? He?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nikt nie ma człowieku co ty bredzisz z tego co było w KA to sie sprzedało ze 30 % reszta jest zamknięta zawsze ci co mają KA trzymają do końca. Do ciebie dotrze za tydzień jak ceny spadną i sie nagle jabłka znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sad100%
13 minut temu, Gość err napisał:

tak nikt nie ma człowieku co ty bredzisz z tego co było w KA to sie sprzedało ze 30 % reszta jest zamknięta zawsze ci co mają KA trzymają do końca. Do ciebie dotrze za tydzień jak ceny spadną i sie nagle jabłka znajdą

Ja swoje wiem, jabłek nie ma i nikt tu nic nie zmieni. U mnie nigdy jabło się nie zepsuło, różne lata były, zawsze towar był extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak, ty swoje wiesz, bo ci powiedział sąsiad i inny chłopek na Broniszach. 

 

Ludzie, wy czasami myślcie, sadownictwo to nie jest tylko wieś w której mieszkacie i dwie sąsiednie, oraz wieś w której mieszka szwagier. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Trzeźwo myślący
Teraz, Gość Jan napisał:

Tak, tak, ty swoje wiesz, bo ci powiedział sąsiad i inny chłopek na Broniszach. 

 

Ludzie, wy czasami myślcie, sadownictwo to nie jest tylko wieś w której mieszkacie i dwie sąsiednie, oraz wieś w której mieszka szwagier. 

A ludzie mają jeszcze po 10 komór do sprzedania i nie wiedzą którą pierwszą otwierać, tyle jest towaru. Kucyki zluzujcie majty. Wracając do cen na mojej wiosce i u szwagra też idared + 10gr od wtorku pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...