Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz

 

Teraz na bardzo duże inwestycje jest już za późno, tak jak napisałem, 10 lat temu, unia dawała na rozwój, a rusek dawał zarobić.

 

Teraz to można doinwestowywać, ale nie ruszać praktycznie od 0.[/. W dwa lata można więcej zdzialac niż inni w dziesięć dziś się sadzi sad a po dwóch latach jest super zbiór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gość Gość

No i co z tego jak cen i zbytu już takiego nie ma jak był kiedyś.

Chłodnie KA miał mało kto, a teraz w okolicach Grójca to mało kto nie ma.

Pewne czas minęły bezpowrotnie, złota era nie wróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz

Na Ukrainie są już na bardzo wysokim poziomie sady i powstają dalej jak zobaczyłem jedno gospodarstwo a w zasadzie fabrykę już to byłem w szoku chłopi miejcie szersze choryzonty a nie tylko klapki na oczach i widzicie swoją wieś tylko a co najwyżej byliście na granicach powiatu idared 1,40 sam szykuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielki ben

Jak chłop nie ma pieniędzy to dalej cała gospodarka siada...wszystko zaczyna się od rolnika...jak nie ma rolnik to dalej nie ma kto kupić traktora czy samochodu, czy telewizora lub lodówki...o działach żyjących tylko z rolników już nie wspomnę... nawet bank nie zarobi...miasto samo się nie wyżywi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chłop nie ma pieniędzy to dalej cała gospodarka siada...wszystko zaczyna się od rolnika...jak nie ma rolnik to dalej nie ma kto kupić traktora czy samochodu, czy telewizora lub lodówki...o działach żyjących tylko z rolników już nie wspomnę... nawet bank nie zarobi...miasto samo się nie wyżywi...

dobrze prawi idared 1,4 jak samemu się układa a na sortownie 1,6 1,5 a wyjdzie 1,3 jak jest dobry towar pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 hektarowe gospodarstwo sobie lepiej poradzi w trudnych czasach niż 30 hektarowe i większe...zgadzam się z poprzednikiem zysk na poziomie 40 gr przemysł i 1 zł deserowe pozwala godnie żyć i wszystkiego na czas dopilnować i obrobić...tylko należy samemu sporo pracować, a nie oglądać się tylko na Ukraińców i obcych... Bmw, audi czy mercem jeździć nie muszę... Passat też mi cztery litery przewiezie...

Bardzo mądra wypowiedź, wreszcie normalny głos na tym forum. uważam podobnie, 1 zł od samego początku eksportu aż do końca lutego i nie mamy prawa lamentować. pozdrawiam. PS. Jeżdżę Octavią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek

Tylko, że w urodzajnym roku to będzie 20gr przemysł, a export 1zł to może osiągać dopiero wiosną.

Otóż to, niektórzy chyba nawet sobie nie zdają sprawy jak dotąd wszystko wygląda na świecie.

W Polsce nasadzeń masa, ale to nie wszystko, na Ukrainie robi się druga Polska z jabłkami, tam powstają potężne sady.

Serbia, Mołdawia też sadzą, część tu piszących to ma wiedzę i pojęcie na temat sadownictwa na podstawie tego co się dzieje u niego na wsi albo co najwyżej w powiecie, dalej życie złudzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik

Ja wszystko rozumiem że exsport po 1,5 to dla Hurtownika dużo zapłacić to powiedzcie mnie czemu jabłko na pułce kosztuje 6 zł 400% to jest chore !!!! niech zrobią narzutu 30% ale nie 400%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Następny najmądrzejszy, idź po słownik najpierw, bo pisze się pÓłce, poza tym nie wiem gdzie masz to jabłko po 6zł,chyba tam, gdzie schodzi klatka dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KAROL grojeckie

Ja wszystko rozumiem że exsport po 1,5 to dla Hurtownika dużo zapłacić to powiedzcie mnie czemu jabłko na pułce kosztuje 6 zł 400% to jest chore !!!! niech zrobią narzutu 30% ale nie 400%

Tak, tak, na pUłce :D w sklepie zapewne jest gloster albo idared z twojej przechowalni kupiony za 1,50,a sprzedawany za 6.

 

Nie mam pytań, przez takich właśnie ten biznes ciągle kuleje, a chłop zawsze nawet jak ma rację to jest ośmieszany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek

na stronie o sadownictwie można zobaczyć jakiej jakosci jest to jabłko w marketach......jesteście producentami a nie macie żadnego wpływu na to jaki towar dostaje konsument.....może zamiast sie kłocić o cene zadbajcie najpierw aby klient dostawał towar pierwsza klasa a nie dziadostwo. W jaki sposób to zrobić to już pogłówkujcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Michelangelo

Tak, tak, na pUłce :D w sklepie zapewne jest gloster albo idared z twojej przechowalni kupiony za 1,50,a sprzedawany za 6.

 

Nie mam pytań, przez takich właśnie ten biznes ciągle kuleje, a chłop zawsze nawet jak ma rację to jest ośmieszany.

Nie widziałem w PL idareda ani glostera, jedynie Gale, Goldena, sporty Jonagolda czy Ligola, tez mnie dziwi jakość na polkach skoro grupy bardzo skrupulatnie sortują, często odrzucając 50% towaru na przemysł, a to co na zdjęciach widać na tym portalu to właśnie bardzo często jest przemysłem za który sadownik dostaje 60gr bo grupa jeszcze 10gr sobie liczy za sortowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielki ben

Bo jabłko to nie ziemniak, aby nim rzucać... nie raz byłem świadkiem na Broniszach jak kupiec miotał skrzynkami niczym kartoflami i później się dziwi, że towar mu nie schodzi bo brzydko wygląda... Kartofel też jak go poobijasz szybciej będzie się psuł. Proste... Trochę delikatności i więcej czasu podczas przerzutu, a nie tylko... bo szybciej bo czas to pieniądz bo później będą korki bo w sklepie na mnie czekają, a jeszcze cebulę mam kupić... Ludzie trochę wolniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

pieprzenie głupot, nie widziałem jeszcze, żeby jabłka się poobijały, bo kupiec szybko ładował.  :D

 

:)  Lepiej piszcie o cenach.a nie jakies żale.                                                                                                                                                                                     Lubelskie spadek na 1,4- 1.5 czerwone i graniste.Zielone-ok1,7 oczwiscie 7++ :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz

Za jakość towaru (jabłek) odpowiada właściciel sklepu. Jeśli supermarkety biorą najtańszy towar lub nie potrafią znaleźć dobrego to mają na półkach II wybór. Ładniejsze , zdrowsze i świeże jabłka są na tirach z eksportem,  na małych targowiskach i w małych sklepach. Wcale mi to nie przeszkadza bo ten fakt ratuje te tradycyjne kanały dystrybucji , przed upadkiem i chroni nas sadowników przed kompletnym monopolem supermarketów. <>Okolice Sandomierza; Boskop 4,66zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...