Skocz do zawartości

Ceny Jabłek Export 2017/2018


Gość Sadownik

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko czy ktoś bierze pod uwagę, że wiele Grup Producenckich ma trudną sytuację finansową? Biorą na terminy po 60 czy 90 dni, a czy sadownik otrzyma pieniądze to już inny temat... "Szacun" dla Sadowników którzy tak bez obaw sprzedają do Grup na termin ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kasia strasznie madra widze, typowy skupczyk..czekalem na kase 3 miesiace i bylo przez kilka lat ok a teraz czekam na moje 50 tys juz 3 lata...tak mozna ufac grupom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wymien ktore grupy maja ow problemy, jest ich kilka i je sie omija szerokim lukiem.

Nie będę wymieniał bo prezes grupy może mi wytoczyć proces sądowy (odnajdą mnie po IP). Jeżeli znasz te grupy to bardzo mnie to cieszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę wymieniał bo prezes grupy może mi wytoczyć proces sądowy (odnajdą mnie po IP). Jeżeli znasz te grupy to bardzo mnie to cieszy. 

Co do kilku grup czyli od 2 do 9 to mógłbym polemizować... Mniejsza o to. Realne ceny na sortowanie: Szampion/Jonagold 1,9 zł, Golden 2,1 zł, Gloster  1,4 zł, Idared 1,6 zł. Jabłko 7+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wkuxwiony

Co do kilku grup czyli od 2 do 9 to mógłbym polemizować... Mniejsza o to. Realne ceny na sortowanie: Szampion/Jonagold 1,9 zł, Golden 2,1 zł, Gloster  1,4 zł, Idared 1,6 zł. Jabłko 7+

 

Nazwa firmy która płaci 2,10 na sortownie za goldena poproszę ? :) Gdzie jes tkur wa sens podawania cen bez nazw grupy/firmy no ludzie obudźcie się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Majkel

idared 1,4zł to jest przechowalnia albo od 6,5, wybarwiony, z KA 15,-1,6zł ale jak ktoś nie ma sprawdzonych odbiorców od x lat którzy znają jakość danego sadownika to mają gorzej sprzedać, a jak się ma dobry towar i współpracuje od dawna z tymi samymi odbiorcami to sami dzwonią i dobre ceny dają, a ja ktoś nie wierzy w te ceny to nie moja broszka, niech puszcza dobry towar 7+ po 1,4zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kilku grup czyli od 2 do 9 to mógłbym polemizować... Mniejsza o to. Realne ceny na sortowanie: Szampion/Jonagold 1,9 zł, Golden 2,1 zł, Gloster  1,4 zł, Idared 1,6 zł. Jabłko 7+

Zapomniałem dopisać, że chodzi o jabłko wysokiej jakości, czytaj odpowiedniej jędrności/wybarwieniu i kolorze w przypadku Goldena, oczywiście z ULO po 1mcp. Nie będę podawał nazw grup, organizacji czy firm handlowych. Każdy może samemu podzwonić i się popytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elvis

Realna cena za idareda na sortownie 1,4 od 7 . W karton 1,5. NIGDZIE NIE MA CENY 1,6, wiec prosze nie siac popeluny. Oczywiscie cena jest dobra jak na ten czas, ale patrząc na cenę z jesieni, która była taka sama jak tera,z to żadnego wysilenia ze strony grup nie widać( koszty przechowywania , ubytki), kombinują do ostatka zeby wyciagnac jak najtaniej. Przydałby się jeszcze jeden rok z przymrozkami, będziecie .padać jak muchy jedna po drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realna cena za idareda na sortownie 1,4 od 7 . W karton 1,5. NIGDZIE NIE MA CENY 1,6, wiec prosze nie siac popeluny. Oczywiscie cena jest dobra jak na ten czas, ale patrząc na cenę z jesieni, która była taka sama jak tera,z to żadnego wysilenia ze strony grup nie widać( koszty przechowywania , ubytki), kombinują do ostatka zeby wyciagnac jak najtaniej. Przydałby się jeszcze jeden rok z przymrozkami, będziecie .padać jak muchy jedna po drugiej.

Widocznie mam specjalne względy... Wg WAPA stan jabłek w PL 01.01.18 - 851 tys. t, a w poprzednich 3 latach 1,2-1,3 mln t, w IT 859 tys. t (poprzednie 3 lata 1,3-1,4 mln t) więc cierpliwości Elvis a będzie Ci to wynagrodzone ;-) Pozdrawiam i dobrej nocy życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja kupiłem dawny PGR i narazie 30 h sądu na wiosnę powstanie z koronowym nawodnienie i antygradowa osłona a docelowo 100h cieszę się z tych cen i jestem pełen optymizmu w mojej inwestycji pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jurek

Realna cena za idareda na sortownie 1,4 od 7 . W karton 1,5. NIGDZIE NIE MA CENY 1,6, wiec prosze nie siac popeluny. Oczywiscie cena jest dobra jak na ten czas, ale patrząc na cenę z jesieni, która była taka sama jak tera,z to żadnego wysilenia ze strony grup nie widać( koszty przechowywania , ubytki), kombinują do ostatka zeby wyciagnac jak najtaniej. Przydałby się jeszcze jeden rok z przymrozkami, będziecie .padać jak muchy jedna po drugiej.

 

Napisz że ty nie możesz sprzedać po tyle, a nie że nigdzie nie ma takiej ceny i to ty siejesz popelinę, a ten wyżej Kim to dobry trol haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

 

Dlatego ja kupiłem dawny PGR i narazie 30 h sądu na wiosnę powstanie z koronowym nawodnienie i antygradowa osłona a docelowo 100h cieszę się z tych cen i jestem pełen optymizmu w mojej inwestycji pozdrawiam[/quotemasz racje w obecnych czasach trzeba iść z rozmachem i ostro inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Żarty żartami, ale w przyszłości przetrwa tylko ten kto będzie miał ilość i działał na zasadzie fabryki.

Trzeba być gotowym, że zarobku to będzie po 30gr z kg, takie lata żeby zarabiać więcej będą tylko przy klęskach pogodowych.

Nic innego nie będzie przy tej produkcji która jest, a inne kraje też się rozwijają mocno, kto myśli, to wie, że mam rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mareczek

30 gr to jest bardzo dobry zarobek, ja bym się nastawiał przyszłości na zarabek na poziomie 5-10gr, a co do tego rozwjiania to może być różnie, najbardziej wzrośnie koszt zatrudnienia pracownika, nie do przewidzenia jak szybko to będzie rosło, im większe gospodarstwo tym więcej pracowników i tym samym większe koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

I zaraz ktoś wyskoczy, bo co z ludźmi do pracy itd, ludzie tam, gdzie będzie stała praca to się znajdą, a dorywczo nie będzie wcale komu robić.

Kto ma 30 hektarów to i 20 gr zarobku da mu godnie żyć, a kto będzie miał 6 czy 10 i w dodatku w starym systemie to przy 20gr ciężko będzie miał zarobić na normalne życie,o inwestycjach nie wspominam.

 

Takie są czasy, kto poszedł 10 lat temu w kredyty i inwestował z głową to obecnie się zbytnio nie martwi, kto nie ryzykował to teraz ma problem, bo na pewne ruchy jest za późno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sadownik z grojca

I zaraz ktoś wyskoczy, bo co z ludźmi do pracy itd, ludzie tam, gdzie będzie stała praca to się znajdą, a dorywczo nie będzie wcale komu robić.

Kto ma 30 hektarów to i 20 gr zarobku da mu godnie żyć, a kto będzie miał 6 czy 10 i w dodatku w starym systemie to przy 20gr ciężko będzie miał zarobić na normalne życie,o inwestycjach nie wspominam.

 

Takie są czasy, kto poszedł 10 lat temu w kredyty i inwestował z głową to obecnie się zbytnio nie martwi, kto nie ryzykował to teraz ma problem, bo na pewne ruchy jest za późno.

dobrze prawisz zgadzam się jeszcze do 2020 są programy wiec w dwa lata da się wyrwać grosza kto mądry niech kupuje ziemie i sądzi sad bo później jak będzie miał mało to jego kupią i to za grosze a export przy cenie 1zl i przemysł 0,40 jest już dobrze opłacalny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Teraz na bardzo duże inwestycje jest już za późno, tak jak napisałem, 10 lat temu, unia dawała na rozwój, a rusek dawał zarobić.

 

Teraz to można doinwestowywać, ale nie ruszać praktycznie od 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wielki ben

10 hektarowe gospodarstwo sobie lepiej poradzi w trudnych czasach niż 30 hektarowe i większe...zgadzam się z poprzednikiem zysk na poziomie 40 gr przemysł i 1 zł deserowe pozwala godnie żyć i wszystkiego na czas dopilnować i obrobić...tylko należy samemu sporo pracować, a nie oglądać się tylko na Ukraińców i obcych... Bmw, audi czy mercem jeździć nie muszę... Passat też mi cztery litery przewiezie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • IGRiT locked this temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...