Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja taniej nie sprzedaje do kiszenia niż 40 groszy a biorą klienci co stoją na targach i sprzedają na sklepy. Policz ile razy musisz brać ludzi zanim sprzedaż te kapustę i 30-40 groszy to minimum, to chyba że polwczesny kapusta 8 kg główka bo przy kapuście późnej handlowej to 30 groszy to żadna cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.modr.mazowsze.pl/images/stories/notowania/2017/czerwiec-2017/Kapusta_biala.pdf z tego co wyliczają koszty produkcji mozna troche obniżyć, plon może tez byc wieksze ale przy tych założeniach i cenie 40gr wychodzi zysku 2tys. zł to ja sie pytam jakie 10gr i niżej ? czy ktos sie naprawde z d... na rozumy pozamieniał? a angażowanie całej rodziny do nie lekkiej pracy to niewolnictwo skonczyło sie juz dawno, a pracowników stawki rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak po tyle sprzedajemy to z ha na wodke moze wsytarczy a po drodze zarobi handlarz i market który ta sama kapuste sprzeda za 1,5zl/kg. a klient powie jak drogo. tak wlasnie potrafimy szanowac swoja prace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz dobry humor to sie smiej ... wrzesien i pażdziernik sprzedawałam po 40 gr do kiszarni (pisałam o tym wczesniej ) teraz z racji (słynnego powiedzenia WEZ PAN ABY A POLA ZEBRAC ILE DASZ TO BEDZIE ) spadła na 30 gr i tez jestem producentem od nastu lat .. lata współpracy robia swoje .. ja bym sie nie smiała z rolnika który ceni swoja prace i siebie ,  za wschodnia granica cos zaczyna sie powoli dziac kilka tel juz było .. ale jak narazie to zapytania ,no i niedch przyjdzie juz ta zima a przynajmniej dz :D iadek móz 

kto ci dawqł po 40 gr w wrzesień,pażdżernik 40gr głowe to tak na kwaszarniach same skompce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak szanujmy się. w okolicach Kozienic kupują kapustę po  0,06 gr ze 2 osóby zawiozło....nie pojmuję najprawdopodobniej mieli szmatę z matematyki ale na szczęście większość zostawiło na polu lub kisi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze za kg nie za głowe. przeciez nie napisze adresu kontaktu a jeszcze telefonu bo to lata współpracy ..każdy sam niech sobie wyszuka wyjeżdzi wydzwoni i wynegocjuje cene.. to nie sztuka wsadzic na wiosne nie mając chociaz w połowie zapewninego rynku zbytu,tylko na "jakos tam bedzie " a teraz 'wez pan z pola ile dasz"...tym bardziej ze koszty idą do góry. chocby pracownik ,więc nie piszcie z irytacja ze to nie mozliwe ze nie ma takiej ceny tylko zastanówic sie trzeba zanim sie podejmie decyzje o nasadzeniach , wielu rolników w tym roku poszło w dynie skupy biora zarówno w całosci jak i na kawałki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zorientowany w temacie

jeszcze raz napisze za kg nie za głowe. przeciez nie napisze adresu kontaktu a jeszcze telefonu bo to lata współpracy ..każdy sam niech sobie wyszuka wyjeżdzi wydzwoni i wynegocjuje cene.. to nie sztuka wsadzic na wiosne nie mając chociaz w połowie zapewninego rynku zbytu,tylko na "jakos tam bedzie " a teraz 'wez pan z pola ile dasz"...tym bardziej ze koszty idą do góry. chocby pracownik ,więc nie piszcie z irytacja ze to nie mozliwe ze nie ma takiej ceny tylko zastanówic sie trzeba zanim sie podejmie decyzje o nasadzeniach , wielu rolników w tym roku poszło w dynie skupy biora zarówno w całosci jak i na kawałki .

bujaj las a nie nas w lipcu sierpniu to tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz napisze za kg nie za głowe. przeciez nie napisze adresu kontaktu a jeszcze telefonu bo to lata współpracy ..każdy sam niech sobie wyszuka wyjeżdzi wydzwoni i wynegocjuje cene.. to nie sztuka wsadzic na wiosne nie mając chociaz w połowie zapewninego rynku zbytu,tylko na "jakos tam bedzie " a teraz 'wez pan z pola ile dasz"...tym bardziej ze koszty idą do góry. chocby pracownik ,więc nie piszcie z irytacja ze to nie mozliwe ze nie ma takiej ceny tylko zastanówic sie trzeba zanim sie podejmie decyzje o nasadzeniach , wielu rolników w tym roku poszło w dynie skupy biora zarówno w całosci jak i na kawałki .

frajerów już niema,szczególnie na kwaszarniach,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sądzi kapustę lata jak ja nie wpada w panikę bo teraz ceny niema! Przecież o tej porze roku to prawie zawsze jest tanio! Przełom roku dopiero coś można powiedzieć o cenie i wcześniej nie zamierzam zacząć sprzedawac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto sądzi kapustę lata jak ja nie wpada w panikę bo teraz ceny niema! Przecież o tej porze roku to prawie zawsze jest tanio! Przełom roku dopiero coś można powiedzieć o cenie i wcześniej nie zamierzam zacząć sprzedawac

Ja w tym roku postawiłem przechowalnie na kapustę bo również uważam że niech sprzedają najpierw ci co nie mają gdzie przechować, a myślę że po nowym roku też ta cena drgnie do góry. Obym się nie mylił, bo liczę na wyższą cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...