Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

W okolicy też tną kapustę zimową bo cena na giełdach jest bardzo wysoka.

Z resztą tak jest również z ziemniakami. Kopią póki jest cena i nie myślą żeby wrzucić coś do przechowywania więc towaru będzie brakować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W Niemczech kukurydze są do pasa w najlepszych miejscach , w Austrii krowy mają miesiąc wcześniej z pastwisk zajść bo pastwiska i źródła  wody wyschły . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość gosc 2 napisał:

przechowanie to duze koszta i ubytki dodatkowa praca

Jakie to sa duze koszta ?? Jesli ktos tego nie robi 1 raz w senie ma juz odpowiednią przechowalnie i odpowiedni sprzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak jak pisałem wcześniej tak i napiszę poraz kolejny, o cene się nie martwić bo będzie wysoka to jest pewne, dbać o plon teraz pryskac od chorób grzybowych bo raz deszcz raz słonce ja polecam Scorpion i Amistar. Jeśli chodzi o przechowywanie kapusty to koszta są ale przy cenie która jest i powinna być taka zawsze to odrobi się na te niby wysokie koszta i zostanie na zainwestowanie w maszyny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
4 godziny temu, Gość Rrr napisał:

Ogłoszenia sprzedaży kapusty przemysłowej  widać po 1zl więc trochę przeplaciles 

Kupowałeś te po 1zł czy tylko z ogłoszenia to widzisz ? Kupiłem dwa razy po 10 ton za 1,30 odrazu do szatkownicy kapusta biała idealnie obrana a odmiana chyba megaton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gośc E.

W tym roku cena kapusty bedzie ,podobna jak w zeszłym , raz że sucho , a dwa brak rak do pracy, sąsiedzi zza wschodu bardzo roszczeniowi sie zrobili, są zorganizowani w różnego rodzaju nowinki techniczne komunikacja miedy nimi i wieda co i gdzie i za co rolnicy płacą, także kto umie liczyc i ma głowe na karku to policzy koszty , 

A kupczyki beda wystawiac ceny tańsze wiadomo żeby kupić taniej, zachód zna ceny swoich warzyw i ponizej ceny na ich giełdch nikt nie sprzeda, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie zimówka bedzie po 2 zl/kg  teraz Ci co niemogą opanowac cisnienia bedą oddawać po 50 -60gr/kg na przemysł a na giełde zimową bedą pchac aby tylko poszło, wygra ten co podejdzie spokojnie do tematu, sierpien-wrzesien to miesiąc dla tych co niemaja gdzie przechować kapuchy i oddają za darmo a potem płaczą ze zarobili połowe tego co powinni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość Mirek napisał:

Panowie spokojnie zimówka bedzie po 2 zl/kg  teraz Ci co niemogą opanowac cisnienia bedą oddawać po 50 -60gr/kg na przemysł a na giełde zimową bedą pchac aby tylko poszło, wygra ten co podejdzie spokojnie do tematu, sierpien-wrzesien to miesiąc dla tych co niemaja gdzie przechować kapuchy i oddają za darmo a potem płaczą ze zarobili połowe tego co powinni. Pozdrawiam

Przy tym układzie pogody już taki pewny nie jestem deszczu pod dostatkiem temperatura idealna jak u mnie raz pryska  na szkodnika i czysta nawet cienki w tym roku po szumnych zapowiedziach może skończyc się jak z cena ogórka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Tkiki napisał:

Przy tym układzie pogody już taki pewny nie jestem deszczu pod dostatkiem temperatura idealna jak u mnie raz pryska  na szkodnika i czysta nawet cienki w tym roku po szumnych zapowiedziach może skończyc się jak z cena ogórka 

Skoro tak myślisz oddaj teraz po 90 gr. każdy wezmie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Mateusz napisał:

Gdzie tak pada? Bo ja jestem z dolnego Śląska i od posadzenia kapusty czyli od 2 miesięcy spadło niecałe 40l deszczu.

Mazowieckie dość spore opady na dzień dzisiejszy dobrze przemieniło i to tak co kilka dni opady jak ostatnio padało calom noc wcześniej kilka burz solidnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...