Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pankracy
21 godzin temu, Gość elvis napisał:

Magnat z Kalisza co ogłasza się skupuję po 40gr... więc cena bez rewelacji.

ogólnie z warzywami to jest marazm kapusta pieruszka seler burak pełno ogłoszen sprzedam.ziemniak jeszcze płaci ale co miesiąc złotówka w dól...jak na taka susze to powinno być więcej ogłoszen kupie a nie 1na 50 i śmieszne pieniądze.Ciekawe co to będzie za rok może nie bedzie jakiś anomalii pogodowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość realista
2 godziny temu, Gość pankracy napisał:

ogólnie z warzywami to jest marazm kapusta pieruszka seler burak pełno ogłoszen sprzedam.ziemniak jeszcze płaci ale co miesiąc złotówka w dól...jak na taka susze to powinno być więcej ogłoszen kupie a nie 1na 50 i śmieszne pieniądze.Ciekawe co to będzie za rok może nie bedzie jakiś anomalii pogodowych

Jeśli nie będzie anomali pogodowych to 10-20 groszy lub z powrotem w na pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
4 godziny temu, Gość ciekawy napisał:

a ta marja co sie oglasza to wszystkim z poprzednich lat wyplacila

To jest firma kita . czy wyplacila ? Jak sie oglaszaja to odp. sie nasuwa sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rolnik

Chyba wiadomo że kapustę kupić muszą ale jak sprzedajcie tanio po kosztach w  markecie 3 zł  panowie nie oddawajcie za te ceny co oferują  50 gr i paleta worek to nic nie zostaje

czas cenę podnosić A kupić i tak kupią BO w marketach kapusta musi być  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość analityk

Rolnik rok temu w styczniu kapucha chodzila 1.2- 1.8 taksie kupowalo rolnicy chetnie sprzedawali bo cena pasila szedl ogrony export w tym roku zdecydowana wiekszosc trzyma  na marzec kwiecien maj czyli na 2-3-4-5 zl botak bylo rok temu w analogicznych miesiacach malo kto chce kapuche sprzedawac po 40-60grkg bo wszyscy licza na cene poki co cala europa lacznie zrosja ma towaru w brud.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
Gość Rolnik

Kto teraz szykuje w worki i dokłada palety? Chyba ten co lubi robotę.  

Miało nie być kapusty bo susza bo gnije a towaru jest sporo i to ładnego sam widzę jak u mnie się przechowuje i ile ton zebrałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość rolnik napisał:

Chyba wiadomo że kapustę kupić muszą ale jak sprzedajcie tanio po kosztach w  markecie 3 zł  panowie nie oddawajcie za te ceny co oferują  50 gr i paleta worek to nic nie zostaje

czas cenę podnosić A kupić i tak kupią BO w marketach kapusta musi być  

 

Zgadza się kolego. Tylko jest jeden problem - ta kapusta która musi być w marketach wcale nie musi być polska.

Wg danych GUS kapusty w roku 2019 zebraliśmy ok. 10% mniej niż rok temu a cena obecnie to 1/3 ceny ubiegłorocznej (@analityk dwa posty wyżej też o tym pisze). Coś jest nie tak prawda? Tylko w 2018 temu suszę mieliśmy w całej Europie, wszędzie były braki i nawet z Polski szedł eksport w różnych kierunkach. Teraz gdy zachód ma kapusty pod dostatkiem to pcha ją m.in. do Polski i mimo, że u nas towaru wcale nie ma dużo to mamy stosunkowo niskie ceny i słaby popyt. Podobna sytuacja jak z ziemniakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pankracy

ten GUS to chyba po to jest zeby mieli pensje... skąd oni mogą wiedzieć ile ja zebrałem ton z ha,czy nie zlikwidowałem plantacji.O ile się nie myle czy tak jest do tej pory to gospodarstwa do 7ha we wniosku o dopłaty nie rozpisują czego ile mają posiane tylko JPO. Więc nikt nie wie czego i ile jest. Rolnicy powinni się zjednoczyć i ponizej jakieś ceny nie sprzedawać ,ale cóż każdy ma wydatki i chce chociaż zeby mu się koszty wróciły a koszty sami wiemy są coraz większe .Nadzieja taka ze raz na 5 lat coś mega płaci i się odbijamy. Taki to interes na wsi a jak chcesz kupić troche ziemi to 70tys za ha i ciężko kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość
2 godziny temu, Gość pankracy napisał:

ten GUS to chyba po to jest zeby mieli pensje... skąd oni mogą wiedzieć ile ja zebrałem ton z ha,czy nie zlikwidowałem plantacji.O ile się nie myle czy tak jest do tej pory to gospodarstwa do 7ha we wniosku o dopłaty nie rozpisują czego ile mają posiane tylko JPO. Więc nikt nie wie czego i ile jest. Rolnicy powinni się zjednoczyć i ponizej jakieś ceny nie sprzedawać ,ale cóż każdy ma wydatki i chce chociaż zeby mu się koszty wróciły a koszty sami wiemy są coraz większe .Nadzieja taka ze raz na 5 lat coś mega płaci i się odbijamy. Taki to interes na wsi a jak chcesz kupić troche ziemi to 70tys za ha i ciężko kupić

to jednak się opłaca jak za ziemie sa chętni płacic 70tyś i opsadzać i potem stękać jak to jest tanie jabłko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...