Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz
Godzinę temu, Gość enter napisał:

juz talerzuja kapusty trefne czy co abo nadmiar

No talerzujcie i oddawajcie po 0,35 gr a potem płaczcie że niestac waz na nawozy i rolnictwo to wogle lipa i się nie opłaca, jak takie z waz barany to nigdy się nie będzie opłacać, ale niestety dla baranów się nie przetłumaczy. Ja sprzedaje po 1,5 zł/ kg na markety (stałe dostawy) a na kiszeniowka 1.2 zł/kg i jest ok ale niestety barany tego nie zrozumiecie. W sklepie Auchan, biedronka, archelan, Lewiatan ceny 3 zł/kg i oni nie narzekają że niema zbytu czy że za drogo czy tam za tanio leci idealnie ale barany oddadzą za 35 groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Gość Mateusz napisał:

No talerzujcie i oddawajcie po 0,35 gr a potem płaczcie że niestac waz na nawozy i rolnictwo to wogle lipa i się nie opłaca, jak takie z waz barany to nigdy się nie będzie opłacać, ale niestety dla baranów się nie przetłumaczy. Ja sprzedaje po 1,5 zł/ kg na markety (stałe dostawy) a na kiszeniowka 1.2 zł/kg i jest ok ale niestety barany tego nie zrozumiecie. W sklepie Auchan, biedronka, archelan, Lewiatan ceny 3 zł/kg i oni nie narzekają że niema zbytu czy że za drogo czy tam za tanio leci idealnie ale barany oddadzą za 35 groszy.

Pewnie jakiś handlarz propagandę sieje :) cena od 1,3 - 1,6 market. Może trochę mniejsze  zainteresowanie ale.jak ktoś ma ładną to łykają jak pelikany tak więc cena fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lewiatan

Kolego Lewiatan kapusta 4 zł zejście lipa od 8 lat współpracuje więc nie pitol a reszta na czele z ? to złodzieje nigdy nie dadzą ci zarobić no chyba że masz układy i okradasz rolników polskich razem z nimi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Lewiatan napisał:

Kolego Lewiatan kapusta 4 zł zejście lipa od 8 lat współpracuje więc nie pitol a reszta na czele z ? to złodzieje nigdy nie dadzą ci zarobić no chyba że masz układy i okradasz rolników polskich razem z nimi 

Zawsze zastoje jakieś były w końcu wrzesień , ale nikt mi nie powie że po 0,35 gr kapusta będzie bo wole ją zaorać jak sprzedawać tym wyzyskiwaczom .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Zawsze zastoje jakieś były w końcu wrzesień , ale nikt mi nie powie że po 0,35 gr kapusta będzie bo wole ją zaorać jak sprzedawać tym wyzyskiwaczom .

Spokojnie. Nie będzie tak nisko. Przetwórcy oczekują około 0,80 i pewnie od tylu będzie startować. Dalej podaż wyreguluje ceny, w górę albo w dół. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2022 o 19:56, Gość Rolnik napisał:

Zawsze zastoje jakieś były w końcu wrzesień , ale nikt mi nie powie że po 0,35 gr kapusta będzie bo wole ją zaorać jak sprzedawać tym wyzyskiwaczom .

ta zaorzesz pierwszy wytniesz i zawieziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość gosc 2 napisał:

ta zaorzesz pierwszy wytniesz i zawieziesz.

A ty co ,,wróżbita Jackowski '' że wiesz co ja zrobię   . Jeszcze więcej sadzić to nawet 0,35 nie będzie ?Po 50 hektarów sadzić proponuje na przyszły sezon  …

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Gość Rolnik napisał:

A ty co ,,wróżbita Jackowski '' że wiesz co ja zrobię   . Jeszcze więcej sadzić to nawet 0,35 nie będzie ?Po 50 hektarów sadzić proponuje na przyszły sezon  …

Posadzą, posadzą. Był moment, że na południu kapusta płaciła, a to w głowie na pewno zostanie. W przyszłym roku będzie więcej nasadzeń takich "sierpniowych". A i zimówki raczej posadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba na koszty przyszłoroczne uzbierac żeby godnie wyprodukować. U nas Pół 5 koło 5200 saletra to samo i prąd dla odbiorców indywidualnych 1,2zl za kw więc trzeba konkretnie uzbierac w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gość kapusta kaput napisał:

co dzień to tańsza za tydzień 0,25

To do końca miesiąca będziemy jeszcze płacić za utylizację? Idzi chrustu nazbierał bo w zimę zamarzniesz marna Łapko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

Przecież kapusta na detal 1-3  po złotówce to porażka jeszcze się pier**lić z workiem czy luszczkom.juz lepiej na golombek czy przemysł to zostawić.w Małopolsce zejście na detal tragiczne.gdyby nie susza to by tragedia była taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik p

No nie wiem czy tak dobrze zapłaci markety cen podniosom ,przykład kwaszona sorowkowa nie szła biedronka zdjęła z oferty bo była za droga i nie robiliśmy.to markey ceny dyktujom taka jest prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...