Skocz do zawartości
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
7 hours ago, Guest Łukasz said:

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

 

7 hours ago, Guest Łukasz said:

Ja mam pytanie inne czy mieliście badanie kapusty na metale ciężkie przez inspekcję ? Uprawiam kapustę od 10 lat i nigdy nie miałem takiego badania zdziwiło mnie kiedy dostałem taki telefon że będą mi badać kapustę i chcą wyciąć z pola tym bardziej że badanie jest na metale a nie na pozostałości środków ochrony roślin.

masz cienszkie glowy jak olow i sasiad cie zdal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Bronisze 6 zł glòwka w liściu, ogólnie kapusty nie ma a zimowe odmiany słabo zawiązały głòwki przez upały w lato. Po nowym roku możliwe że będzie 3 4 złote za kilo trzeba będzie tylko przeczekać aż wypchną robaczywki i bakteriozy do końca roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 13:00, Gość Rolnik z centrum napisał:

Mogła być działka podana że osady z oczyszczalni były tam kiedyś stosowane ???

Nigdy nic takiego nie było stosowane, działka jest moja własnością, czyli mam rozumieć że ktoś coś nam nie zgłosił że taka kontrolę mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda takiej bakretiozy od kiedy sądzę nie miałem takiej porażonej kapusty mała główka A już zgnita placami duże straty będą w plonie A pryskane na choroby grzybowe jak co roku zabiegami A efekty mizerne taki rok po tych sierpniowych deszczach przyszedł upał i załatwił sprawę jednym słowem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elzbieta
6 godzin temu, Gość Grozer napisał:

To prawda takiej bakretiozy od kiedy sądzę nie miałem takiej porażonej kapusty mała główka A już zgnita placami duże straty będą w plonie A pryskane na choroby grzybowe jak co roku zabiegami A efekty mizerne taki rok po tych sierpniowych deszczach przyszedł upał i załatwił sprawę jednym słowem 

Jest tak jak napisałeś ale zaraz jakaś handlarzyna skomentuje że kapusty jest w bród. Dzisiaj w mojej wiosce dwie plantacje zgryzione bo na bakteriozę nie ma lekarstwa i wielcy plantatorzy niech nie wciskają ci kitu że trzeba umieć, mocni w gębie jak jeszcze nie zaatakowała. Faktycznie rozrzut w wielkości główek od 1 do 6 kg i przyrostów prawie żadnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Guest elzbieta said:

Jest tak jak napisałeś ale zaraz jakaś handlarzyna skomentuje że kapusty jest w bród. Dzisiaj w mojej wiosce dwie plantacje zgryzione bo na bakteriozę nie ma lekarstwa i wielcy plantatorzy niech nie wciskają ci kitu że trzeba umieć, mocni w gębie jak jeszcze nie zaatakowała. Faktycznie rozrzut w wielkości główek od 1 do 6 kg i przyrostów prawie żadnych.

co to za wioska??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...