Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cukier
4 godziny temu, Gość Rolnik napisał:

Witam wszystkich co do ceny marketowej to przy tych kosztach produkcji,przechowywania i najmu pracowników to 1zl za kapustę to jest dokładka do interesu,a wy jesteście zadowoleni że po tyle oddajecie,to chyba nie te czasy że 1 zł było mozna być zadowolonym liczyć nie umiecie,zobacie ile w marketach kosztuje pozdrawiam.

Jak dokładka to rozumiem, że w przyszłym roku zmniejszasz areał? Nie spodziewam się wzrostu cen. 1 zł za kg, za późną kapustę o tej porze to dokładka, to co mają powiedzieć producenci wczesnych (np. ja) jak sprzedają po 2 zł za sztukę. A rolnik z centrum pewnie ma rację, że za rok i tak będzie jeszcze więcej. Dobra czasy się póki co skończyły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik
1 godzinę temu, Gość enter napisał:

nie opłaci się, a sadzą

Heh to jest w sedno trafione ???Cena jest jaka jest .Otwierać skupy handlować z sieciami itd .Nikt nikomu nie broni . Zawsze będzie tak że x gości robi na 1  tak było jest i będzie . Prosta matematyka nie opłaca się to zamykam interes i tyle …. Ja w tym roku jestem bardzo zadowolony od lipca kapustę sprzedaje  więc pikolić nie będę im . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnikkkkk
1 godzinę temu, Gość enter napisał:

nie opłaci się, a sadzą

Heh to jest w sedno trafione ???Cena jest jaka jest .Otwierać skupy handlować z sieciami itd .Nikt nikomu nie broni . Zawsze będzie tak że x gości robi na 1  tak było jest i będzie . Prosta matematyka nie opłaca się to zamykam interes i tyle …. Ja w tym roku jestem bardzo zadowolony od lipca kapustę sprzedaje  więc pikolić nie będę że jest źle jak nie jest . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Okolice charsznicy
1 godzinę temu, Gość enter napisał:

nie opłaci się, a sadzą

W moim regionie sadzili w każdym domu teraz zostało trzech co mają po 1ha taki to jest super biznes jak się sugerujesz jednym rokiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

32 gr na 9 tydzień roku 2023 z Hiszpanii i zamówień razy 5. Na pewno wielu zaniecha produkcję samemu i zamówiło z Hiszpanii , ale czy tylu ???

Wlasnie o tym pisałem kilka postow wcześniej. Ze jak coś płaci to sie nie zwieksza dlatego ja wczesnej i letniej nie planuje wcale na ten rok. 

W tym roku za ladny towar od czerwca szlo dostać 3-3.5 prosto z pola w porównaniu do wcześniejszych lat gdy byla w okolicach 1-1.5 to jest różnica. Dlatego skoczki sie rzuca choc wiadomo ze koszta produkcji znów wyzsze a kapusta bedzie po 2 zl za sztuke. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Obserwator
Godzinę temu, Gość Wwow napisał:

Wlasnie o tym pisałem kilka postow wcześniej. Ze jak coś płaci to sie nie zwieksza dlatego ja wczesnej i letniej nie planuje wcale na ten rok. 

W tym roku za ladny towar od czerwca szlo dostać 3-3.5 prosto z pola w porównaniu do wcześniejszych lat gdy byla w okolicach 1-1.5 to jest różnica. Dlatego skoczki sie rzuca choc wiadomo ze koszta produkcji znów wyzsze a kapusta bedzie po 2 zl za sztuke. ;)

Miałeś 3-3,5 ale ile wyższe koszty uprawy ceny maszyn to już totalny kosmos także siła nabywcza tych kokosów za kapustę mizerna nie da się tego prościej wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Obserwator napisał:

Miałeś 3-3,5 ale ile wyższe koszty uprawy ceny maszyn to już totalny kosmos także siła nabywcza tych kokosów za kapustę mizerna nie da się tego prościej wytłumaczyć

To nie sadz.  Zapewne chętny na pole się znajdzie.

Daj spokój chyba nie będziesz dokładać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Wwow napisał:

To nie sadz.  Zapewne chętny na pole się znajdzie.

Daj spokój chyba nie będziesz dokładać ? 

Rzucą ci jakieś ochłapy raz na 5 lat i się podniecasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Guest Gość said:

Gościu pomyśl trochę że jak rolnicy przestaną sadzić to i wy pośrednicy nie będzie mieli czym handlować proste.

nie przestana,poki  niewymarli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gość Gość napisał:

Gościu pomyśl trochę że jak rolnicy przestaną sadzić to i wy pośrednicy nie będzie mieli czym handlować proste.

Przeciez pisze wyrażnie ze uprawiam i nie narzekam ale skoro chlopak mówi ze h^^^ z tego ma to po co ma to robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Handlarz
11 godzin temu, Gość Gość napisał:

Gościu pomyśl trochę że jak rolnicy przestaną sadzić to i wy pośrednicy nie będzie mieli czym handlować proste.

Na szczęście dla nas handlarzy polski chłop jest nie do zajeb…. Zesrać się a nie dać się brawo prawidłowa postawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaka cena kiszeniowki teraz ? Mi stali odbiorcy płacą 0.80 gr/1kg Podlasie. Co do cen w tym roku jest całkiem ok. Trochę poszło na market trochę na szatkownica teraz tylko kiszenie i udało mi się sprzedać 140 ton. Zostało jakieś 35 ton przy 2 ha wydaje mi się że plon i cena pokryła koszty i coś w kieszeni zostało więc niema co płakać. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/12/2022 at 10:41 AM, Guest Roman said:

Witam jaka cena kiszeniowki teraz ? Mi stali odbiorcy płacą 0.80 gr/1kg Podlasie. Co do cen w tym roku jest całkiem ok. Trochę poszło na market trochę na szatkownica teraz tylko kiszenie i udało mi się sprzedać 140 ton. Zostało jakieś 35 ton przy 2 ha wydaje mi się że plon i cena pokryła koszty i coś w kieszeni zostało więc niema co płakać. Pozdrawiam

placzki zawsze byli,obrzydzaja drugim,a sami zwekszaja produkcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2022 o 10:51, Gość olx napisał:

placzki zawsze byli,obrzydzaja drugim,a sami zwekszaja produkcje.

A  tam przejmujesz się tym co będzie za rok przecież jak w tym roku nabijemy kasiory to kolejne pięć lat można robić za free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gość Kpr napisał:

A  tam przejmujesz się tym co będzie za rok przecież jak w tym roku nabijemy kasiory to kolejne pięć lat można robić za free

Na wczesną widać duże zainteresowanie naisonami, rozsada ale zwiekszony popyt na nasiona zacznie się początkiem stycznia i coś będzie widać.

Cena jest na marchew cebule i wzgledna na ziemniaka to już wiadomo czym zaleją się Kujawy w dodatku dojdą pola po biznesie z QQ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek

Do puki nie zejdzie ta zamarznięta z pół co w stodołach stoi to do marca nie drgnie nic, a pisanie o tych nowalijkach które to w tym roku były po 80 gr za szt kapusty że nasion braknie to weź se Pan to i w pośladki włóż, tyle powiem i oooo. Durni z chłopów robić. Te forum to nie populistycznym portal co za stek bzdur typu kopiuj -translator- wklej chce za te populistyczne info pod 100 zł na miesiąc, pytam się za co? Za to że podzwoni do tych tłustych misiów co merce i Betki pobrali i cenę im powie. No litości... Łapy, łapy i ci co nawet gimnazjum lub 8 klasy nie skończyli dyktują cenę rolnikowi mgr inż. po SGGW.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość Franciszek napisał:

Do puki nie zejdzie ta zamarznięta z pół co w stodołach stoi to do marca nie drgnie nic, a pisanie o tych nowalijkach które to w tym roku były po 80 gr za szt kapusty że nasion braknie to weź se Pan to i w pośladki włóż, tyle powiem i oooo. Durni z chłopów robić. Te forum to nie populistycznym portal co za stek bzdur typu kopiuj -translator- wklej chce za te populistyczne info pod 100 zł na miesiąc, pytam się za co? Za to że podzwoni do tych tłustych misiów co merce i Betki pobrali i cenę im powie. No litości... Łapy, łapy i ci co nawet gimnazjum lub 8 klasy nie skończyli dyktują cenę rolnikowi mgr inż. po SGGW.... 

Niewiem skad sie Pan urwal ale wczesna z pola tj okres koniec maja -koniec sierpnia cena za szt nie spadła w hurcie ponizej 2.5 a przez większość czasu byla 3 zl-oczywiwcie ladny duzy towar.

Wiec jak zes sprzedał po 80 groszy to pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek
1 godzinę temu, Gość Wwow napisał:

Niewiem skad sie Pan urwal ale wczesna z pola tj okres koniec maja -koniec sierpnia cena za szt nie spadła w hurcie ponizej 2.5 a przez większość czasu byla 3 zl-oczywiwcie ladny duzy towar.

Wiec jak zes sprzedał po 80 groszy to pozdrawiam

To trzeba było przyjechać z początkiem mają i przez cały maj tak była że względu na import, następny był pomidor ze szklarni 1 klasa po 6 zł za kg, a w sobotę wieczorem po 5.... truskawka spod folii pierwszą na giełdzie nie było komu dac 8 zł za 2 kg bo była grecka, ziemniak z Rumunii itd także jeśli chcesz skomentować mój post to użyj konkretów chyba że jesteś teksciarzem w tym populistycznym portalu to rozumiem ? wczesna kapusta z początkiem czerwca heh, znawca produkcji... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Cukier
2 godziny temu, Gość Wwow napisał:

Niewiem skad sie Pan urwal ale wczesna z pola tj okres koniec maja -koniec sierpnia cena za szt nie spadła w hurcie ponizej 2.5 a przez większość czasu byla 3 zl-oczywiwcie ladny duzy towar.

Wiec jak zes sprzedał po 80 groszy to pozdrawiam

U nas w Grudziądzu była po 2 zł. Piękna kapusta i trzeba było się prosić na placu, żeby ktoś zabrał. Dopiero pod koniec czerwca się trochę ruszyła, ale też bez szału, 2,5 w większym hurcie, 3 na placu. Także nie było reguły Panie Wwow, nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...