Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Gość Danio napisał:

Sieradz to niedługo jak dostaną telefon o towar to klientowi loda będą w bramie robić :D

Na Sieradzu nikt z ciebie przykładu brał nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że rejon Sieradzki a w zasadzie moze z 5gmin rządzi rynkiem zbytu w całym kraju.Ziemniaki nie idą winny Sieradz.Pekinka nie płaci winny Sieradz,na białą brak ruchu i cena spada winny Sieradz.Po jaki h.... reszta kraju jeszcze coś produkuje jak i tak Sieradzcy rolnicy zaleją ich towarem i ustalą cenę tak niską jak tylko się da aby dołożyć z niewiadomych źródeł do interesu i doprowadzić do bankuctwa konkurencjię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek
1 godzinę temu, Sieradzak napisał:

Wychodzi na to że rejon Sieradzki a w zasadzie moze z 5gmin rządzi rynkiem zbytu w całym kraju.Ziemniaki nie idą winny Sieradz.Pekinka nie płaci winny Sieradz,na białą brak ruchu i cena spada winny Sieradz.Po jaki h.... reszta kraju jeszcze coś produkuje jak i tak Sieradzcy rolnicy zaleją ich towarem i ustalą cenę tak niską jak tylko się da aby dołożyć z niewiadomych źródeł do interesu i doprowadzić do bankuctwa konkurencjię.

Tu Kolego nie chodzi o to że zalejcie rynek no chyba że głupotą to tu sprzeczać się nie będziemy. Chodzi o to że dopłaty do nawozu dostało nieco powyżej 430 tysięcy rolników a więc trzeba tu zaznaczyć że ta grupa utrzymuje się sama, z pracy rąk własnych, to ta grupa powinna dostać dopłaty na poziomie unijnym a cała ta reszta i ten Sieradz właśnie też którzy pracują na etat i traktują ta biała kapustę, pekina, ziemniaki itd jako dodatkowy zarobek sama wyrobiła sobie taką a nie inną opinie i choćbyś tu nawet i klękał to zdania u innych nie zmienisz. Absolutnie nie mieliście, nie macie i mieć nie będziecie szacunku do pozostałych producentów rolnych, na Broniszach to gdy cena jest 15 za wór u Was jest 10 i koniec tematu, wstyd, wstyd i jeszcze raz mi wstyd za takie podejście!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Franciszek napisał:

Tu Kolego nie chodzi o to że zalejcie rynek no chyba że głupotą to tu sprzeczać się nie będziemy. Chodzi o to że dopłaty do nawozu dostało nieco powyżej 430 tysięcy rolników a więc trzeba tu zaznaczyć że ta grupa utrzymuje się sama, z pracy rąk własnych, to ta grupa powinna dostać dopłaty na poziomie unijnym a cała ta reszta i ten Sieradz właśnie też którzy pracują na etat i traktują ta biała kapustę, pekina, ziemniaki itd jako dodatkowy zarobek sama wyrobiła sobie taką a nie inną opinie i choćbyś tu nawet i klękał to zdania u innych nie zmienisz. Absolutnie nie mieliście, nie macie i mieć nie będziecie szacunku do pozostałych producentów rolnych, na Broniszach to gdy cena jest 15 za wór u Was jest 10 i koniec tematu, wstyd, wstyd i jeszcze raz mi wstyd za takie podejście!!!

Co wy opowiadacie zejście niesamowite dzisiaj na Rybitwach wywoławcza 0,80 jest zaje…. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Sieradz gdzie by nie pojechał to ma opinię że czuje się urażony jeśli on nie sprzeda a ktoś inny , kupcy o tym od dawna wiedzą i do nich chodzą bo nikt tak z ceny nie zejdzie jak Sieradzak !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Sieradz gdzie by nie pojechał to ma opinię że czuje się urażony jeśli on nie sprzeda a ktoś inny , kupcy o tym od dawna wiedzą i do nich chodzą bo nikt tak z ceny nie zejdzie jak Sieradzak !!

Na Sieradzu nie ma kapusty przecież podobno połowe towaru przemarzło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum
10 godzin temu, Gość Esi napisał:

Na Sieradzu nie ma kapusty przecież podobno połowe towaru przemarzło?

Nie tylko na Sieradzu było masę kapusty w polu przed pierwszą falą mrozu . Ja wtedy już pisałem że to może odbić  konsumenta  od kapusty na cały sezon . Ogrom ludzi nie dało tej kapuście wyciągnąć w polu i cięło zaraz po ustąpieniu i sami wiecie jaki to jest teraz towar ! Ja sam trzymam zawsze do wiosny , ale w tym roku puściłem wszystko na przemysł prosto po zbiorach mimo że przed mrozami zdążyliśmy wycinkę i teraz widzę  że dobrze zrobiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Guest Rolnik z centrum said:

Nie tylko na Sieradzu było masę kapusty w polu przed pierwszą falą mrozu . Ja wtedy już pisałem że to może odbić  konsumenta  od kapusty na cały sezon . Ogrom ludzi nie dało tej kapuście wyciągnąć w polu i cięło zaraz po ustąpieniu i sami wiecie jaki to jest teraz towar ! Ja sam trzymam zawsze do wiosny , ale w tym roku puściłem wszystko na przemysł prosto po zbiorach mimo że przed mrozami zdążyliśmy wycinkę i teraz widzę  że dobrze zrobiłem .

to sie okarze na wiosne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chciałbym zapytać jak dezynfekujecie swoje multiplaty do kapusty. Ja co roku moczę tacki w środku na D... który zabija wszystkie wirusy i grzyby, a i tak zawsze gdzieś zgorzel się trafi. Macie na to jakieś swoje sposoby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość Gość Ka napisał:

Panowie , co się dzieje z cenami kapusty białej i czerwonej w centrum , jakie zejście ?

Nędza.Biala od 0,60 do 0,80gr czerwona 0,90-1,10.Marketowa ogulnie bardzo słabo schodzi.O wiele lepiej idzie przemysł choć ceny te niższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Sieradzak napisał:

Nędza.Biala od 0,60 do 0,80gr czerwona 0,90-1,10.Marketowa ogulnie bardzo słabo schodzi.O wiele lepiej idzie przemysł choć ceny te niższe.

Potwierdzam. Przemysłową w kartonboksie za jakieś 0,65-0,70zł można naszykować.

Ja myślę, że jak ta przemarznięta się skończy to może coś się poprawi. Niektórzy taką z powrotem z przechowalni na pole wywożą. Nie raz było tak, że cena stała w miejscu a potem z dnia na dzień zrobiło się zainteresowanie i ceny do góry. Przecież tego towaru nie ma jakoś strasznie dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kapuściarz
W dniu 12.01.2023 o 23:31, Gość Gozer napisał:

Biała czy mi się tak ino zdaje z tych 80gr co było i jest realne  bardziej teraz na 70 leci bo takie mam telefonu od klientów niż W wzwyż ? 

Minister Kowalczyk mówił żeby narazie nie obierać a on wie co mówi na wiosnę a najpóźniej w żniwa będzie lepsza cena ja za takie pieniądze nie będę obierał czkam na dwa zł chociaż by do czerwcu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gość Kapuściarz napisał:

Minister Kowalczyk mówił żeby narazie nie obierać a on wie co mówi na wiosnę a najpóźniej w żniwa będzie lepsza cena ja za takie pieniądze nie będę obierał czkam na dwa zł chociaż by do czerwcu

No to czekaj Twój towar i Twoje pieniądze, albo Ci się uda i sprzedasz  albo wy....lisz na pole, raczej to drugie, bo kapusta narazie stanęła z zejściem a mam u siebie we wsi takich mądrali co mają jeszcze powyżej 100 ton kapusty każdy, obudzili się po nowym roku dopiero zaczynaja sprzedawac ale to taki tzw. detal. Ja się nie oglądałem i już kończę jeszcze około 16 ton. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...