Skocz do zawartości

kapusta biała


Gość rolnik Adi

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Gość podk napisał:

Na wczesną widać duże zainteresowanie naisonami, rozsada ale zwiekszony popyt na nasiona zacznie się początkiem stycznia i coś będzie widać.

Cena jest na marchew cebule i wzgledna na ziemniaka to już wiadomo czym zaleją się Kujawy w dodatku dojdą pola po biznesie z QQ..

Ok na cebule cena jest ale gdzie i za jaka marchew niby dobrze płacą ? 

Moje typy nadprodukcji na przyszly rok to cebula brokuł ziemniak a i pewnie wielkie nasadzenia czarnej porzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gość Franciszek napisał:

To trzeba było przyjechać z początkiem mają i przez cały maj tak była że względu na import, następny był pomidor ze szklarni 1 klasa po 6 zł za kg, a w sobotę wieczorem po 5.... truskawka spod folii pierwszą na giełdzie nie było komu dac 8 zł za 2 kg bo była grecka, ziemniak z Rumunii itd także jeśli chcesz skomentować mój post to użyj konkretów chyba że jesteś teksciarzem w tym populistycznym portalu to rozumiem ? wczesna kapusta z początkiem czerwca heh, znawca produkcji... 

W szerokim handlu Kapucianym wczesna i średniowczesna to jest wszystko co sprzedajesz z pola a nie wozisz do domu i przechowujesz  .

A co  do kapusty majowej to ile ma kosztować glowka o wadze 1-1.2 no chyba nie 4 zk  jak to po obraniu liści zostaje pol kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

W 2020 i 2021 letnia kapusta zasilała glebę jako drogi poplon to i nie dziwiłbym się że ludziom zbrzydła i na 2022 mocno ograniczyli nasadzenia .Na sezon 2023 nawet mój odbiorca radzi mi bym  nie sadził tyle co w tym sezonie bo już mu ogrom ludzi deklaruje ciągłość dostaw !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
9 godzin temu, Gość Xyz napisał:

Ok na cebule cena jest ale gdzie i za jaka marchew niby dobrze płacą ? 

Moje typy nadprodukcji na przyszly rok to cebula brokuł ziemniak a i pewnie wielkie nasadzenia czarnej porzeczki.

 Cebula ladna zdrowa czysta kaliber 5+ idzie dostać 1.5 w tej chwili za luz .

 

Marchewka handlowa ladna na giełdach w tej chwili 1.5-1.7  na gotówo.

 

Mówimy o ladnym towarze a nie drobnej cebuli czy przycinanej marchewce .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Franciszek
4 godziny temu, Gość Wwow napisał:

W szerokim handlu Kapucianym wczesna i średniowczesna to jest wszystko co sprzedajesz z pola a nie wozisz do domu i przechowujesz  .

A co  do kapusty majowej to ile ma kosztować glowka o wadze 1-1.2 no chyba nie 4 zk  jak to po obraniu liści zostaje pol kg. 

Ty chyba sam nie rozumiesz tego co piszesz? Rozróżniasz nowakijke od plonu głównego czy nie bardzo???? Chyba że pisze po to aby napisać, trzeba było choć te gimnazjum dokończyć.... Rolnikiem się nie jest dlatego że nic się nie umie to trzeba chłopem zostać.... Litości... nie rób z tego forum populistycznego przekazu, jeden portal wystarczy, wykup abonament, będziecie na jednych falach!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rolnik z centrum

Każdy przedszkolak ze wsi wie że uprawy wczesne to te z pod tuneli foliowych , ewentualnie z pod przykryć płaskich . Tylko niemota i niemowlak tego nie wie !!! Uprawy bez okrycie sadzone na miesiące letnie to uprawy letnie a nie wczesne . To tak jakby na lipiec i sierpień mówić że to wiosna !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

Każdy przedszkolak ze wsi wie że uprawy wczesne to te z pod tuneli foliowych , ewentualnie z pod przykryć płaskich . Tylko niemota i niemowlak tego nie wie !!! Uprawy bez okrycie sadzone na miesiące letnie to uprawy letnie a nie wczesne . To tak jakby na lipiec i sierpień mówić że to wiosna !!

Swoja drogą kolego wpisuje na stronach z nasionami "kapusty letnie" to nie ma takiej kategorii (pewnie firmy nasienne sie nie znaja ze jest taka kategoria) :)  więc i on ma racje i Ty .

2 kiszeniówki na sierpien typu Padoc, Flexton na większośći stron w opisie maja napisane średniowczesne :)

 

Pytałem u Nas w sklepie to już ludzie zbroja się w nasiona wg Ciebie "letniej" wg niego "sredniowczesnej" także cena zrobiłą swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ludzie kupują nasiona w tym roku może za dużego znaczenia nie mieć. To co by mieli kupić w styczniu kupują teraz. Poza tym najpierw trzeba mieć kasę żeby to dobrze wyprodukować i mieć odbiorcę. To co dziś wydaje się być dobra cena za 7msc może starczyć na,, waciki,, także powodzenia można życzyć skoczka. Bo koszty są bardzo wysokie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość ESI napisał:

Patrzajta na ogloszenia kapusty z malopolski tam juz im tylko liscie i globie zostaly do sprzedania.

Okolice charsznicy 0,80 market na skupie zainteresowanie marne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.12.2022 o 08:22, Gość ESI napisał:

Patrzajta na ogloszenia kapusty z malopolski tam juz im tylko liscie i globie zostaly do sprzedania.

Narazie to przechowalnie zapchane są po sufity ceny od 0,80 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Rudolf renifer
11 godzin temu, Gość handel napisał:

Szykujta chlopy skwerki na kapuste cosik mi sie widzi ze biala kapucha na polach na wiosne to bedo pierwsze eko schematy co to wam wielmozny pan WOJCIECHOSKI zalatwil.

Stary napisałeś coś czego nie można za nic zrozumieć.

Może wczoraj niezłe palenie miałeś na tych skwerkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość Rolnik z centrum napisał:

U mojego sąsiada granda ludzi przebiera i nazad do skrzyń  i białą i pekinkę , bo mimo chłodni gnije i jedna i druga .

Tak jest jak się sadzi kapustę po kapuście... A co do kapusty to jak na grudzień to słabiutkie zejście było, ja sprzedaje cały czas i nie czekam bo w styczniu bedzie gorzej... Jest masa  kapusty jeszcze, każdemu urosła i jest za dużo a niema odbiorcy. Zeby w grudniu słabo schodziło??? To jest nie do pomyslenia. Przyjdzie luty marzec i ......zaczną się promocje na wszystko nasze i pyra i zboża to samo. Czarne Chmury nad naszym rolnictwem... Rząd do wymiany, ale niema godnego następcy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest ciepło kolego, widzisz  że 19 stopni zrobiło swoje, zboża rosną a na holu w chłodni +7... Niby ma być na sobotę -10 w nocy i taki kogiel mogiel  z tą pogodą. Inflacja idzie w dół tylko czemu naszym kosztem??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Aaaaa i najważniejsze Nasi bracia ze wschodu bo tak o nich mówią dziś czczą jakiegoś tam stefka tylko nie wiem czy on to też nasz brat był? jest? a może jak ten kipisz się skończy i pył po tej dobrej kukurydzy i pszenicy opadnie w tym i kolejnych latach to w imię tej braterskiej miłości razem będziemy go czcić??? Po reparacjach to może i tego z wąsikiem hm......????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • advertisement_alt
  • advertisement_alt
  • advertisement_alt

Dołącz do dyskusji

Publikujesz jako gość. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...